Psie urodziny — jak mogą wyglądać urodziny czworonoga?

W Stanach Zjednoczonych moda na psie urodziny pojawiła się już kilka lat temu. Obecnie ten zwyczaj pojawia się również w Polsce. Kolejne osoby tworzą “psie miejsca”, które oferują różnego rodzaju pakiety i atrakcje dla czworonogów i ich opiekunów. Podczas psich urodzin dostępne są różne scenariusze zabaw. Zanim goście dostaną poczęstunek, można wybrać zajęcia “brainworkowe” albo psi fitness, czy zwykłe zajęcia z psim trenerem, który pokaże opiekunom garść praktycznej wiedzy. W ten sposób przyjęcie nie będzie tylko przyjęciem, ale także ciekawym doświadczeniem dla psów i ich opiekunów. Psie urodziny mogą mieć także bardziej aktywny charakter, jak wspólny spacer lub wyprawa nad jezioro połączona z piknikiem. Wszystko zależy od preferencji oraz kondycji Twoich przyjaciół i ich podopiecznych.

Bez problemu zamówić można także fotoreportaż z takiej uroczystości, by móc wracać do wspaniałych chwil przez cały rok. Za organizacje sesji mogą być odpowiedzialni właściciele danego miejsca, w którym organizujesz psią zabawę, ale bez problemu znajdziesz także fotografów, którzy wykonają Wam pamiątkowe zdjęcia podczas pikniku w parku lub zabaw w Waszym ogrodzie.

Nie wolno zapominać o dekoracjach. Opiekunowie mogą działać skromnie lub iść w prawdziwy przepych. Balony, kolorowe girlandy, czapeczki lub rozwieszone zdjęcia solenizanta to dopiero początek. Na stole mogą być talerzyki i kubki z psim motywem oraz wiele innych dekoracji.

Tort dla psa i inne urodzinowe smakołyki

Na urodzinach Cocker Spaniela Bruna nie zabrakło tortu. Kasia mogła skosztować tego czekoladowego, a jej golden retriever otrzymał kawałek bardziej zdrowego dla psa przysmaku. Tort Bruna był upieczony na zamówienie i smakował bardzo mięsne.

W kategorii wypieków dla psów ponownie prym wiodą Amerykanie. W Stanach Zjednoczonych funkcjonują już cukiernie dla psów, a w wielu sklepach zoologicznych jest specjalny dział “urodzinowy” z przysmakami, ozdobami oraz akcesoriami, które mogą się przydać podczas organizacji zabawy. W Polsce też można znaleźć smakołyki z urodzinowej oferty. Kupisz je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Szukasz czegoś domowego i świeżego? Są osoby, które wykonają prawdziwe mięsno-warzywne cuda na zamówienie!

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Organizator musi myśleć zarówno o opiekunach, jak i o psach. Zapewnienie przekąsek musi się zatem odbywać dwutorowo. Czasem wystarczy lemoniada i owoce, ale są osoby, które zarówno psi, jak i ludzki stół zastawiają bardziej obficie. Sprawdź także ten artykuł z poradami, z czego zrobić tort dla psa.

Prezenty na psie urodziny – co kupić dla psa?

Tak jak na każde urodziny również na te psie nie wypada wybrać się bez upominku. Bez względu na to, czy odbywają się w domu, w parku, czy w bardziej “wyjątkowym” miejscu, warto zabrać ze sobą coś miłego dla solenizanta. Kasia postawiła na zdrowe smakołyki i matę do lizania dla Bruna oraz kawę z motywem psa na opakowaniu dla jego opiekuna.

Na liście prezentów mogą znaleźć się:

  • przysmaki dla psa,
  • olej z łososia lub z kryla,
  • zabawki,
  • gryzaki,
  • nowe legowisko,
  • butelka turystyczna.

Dla psów i ich opiekunów można wykupić także różne vouchery. Jeżeli możesz pozwolić sobie na coś droższego, możesz zafundować im weekend w hotelu przyjaznym dla psów lub sesję zdjęciową u fotografa zajmującego się zdjęciami czworonogów. Kolejną opcją są także ciekawe subskrypcję. Dla psów można zamówić abonament, na co miesięczne dostawy zabawek, przysmaków lub ubranek. Ta forma nie jest jeszcze popularna w naszym kraju, ale sytuacja w pet biznesie szybko się rozwija.

A Ty? Dostałeś już zaproszenie na psie urodziny? A może miałeś okazję samodzielnie je organizować? Chyba każda okazja jest dobra, by spotkać się z przyjaciółmi. Zarówno tymi własnymi, jak i czworonożnymi, prawda?

ikona podziel się Przekaż dalej