Poidło dla psa – jakie są popularne rodzaje?

Automatyczne fontanny dla psów

Picie wody dla psów i kotów jest tak samo ważne jak dla nas, ludzi. Okazuje się jednak, że psy wcale nie muszą korzystać wyłącznie z tradycyjnych miseczek na wodę. Możesz bowiem samodzielnie zrobić mu specjalny wodopój albo kupić fontannę, która automatycznie będzie dozować wodę pupilowi. Świeżą wodę, która zawsze będzie w zasięgu łap czworonożnego przyjaciela, zapewnić może fontanna dla psów. Jako że jest ona zawsze czysta i świeża, pies jeszcze chętniej będzie ją popijał podczas dnia – nawadniając się w odpowiedniej ilości.

W jaki sposób działa automatyczne poidełko w postaci fontanny? Otóż, leci z niej filtrowana i czysta woda, którą czworonogi piją zazwyczaj o wiele chętniej, niż z miski. Jak wiadomo, woda w misce stoi nieruchomo i niewymieniania traci po jakimś czasie swoją świeżość, a także czystość. Fontanna zapewnia stałą cyrkulację wody, więc jest ona czyściutka i cały czas zdatna do picia. Co ważne, w tego rodzaju dozowniku na wodę znajduje się specjalny zbiornik. Napełnia się go wodą w odpowiedniej ilości, zapewniając dostęp do świeżej wody swojemu pupilowi. Poza tym, w takich urządzeniach znajdują się również wymienne filtry, usuwające nieczystości z wody. Woda z fontanny będzie wlatywała do specjalnie skonstruowanej miski. Tam „zajmują się” nią filtry, a pompa znów przepycha wodę do fontanny.  Oto kilka polecanych urządzeń tego typu:

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Dobrej jakości fontanny dla psów i kotów znaleźć możesz w sklepie Fajny Zwierzak, oczywiście w atrakcyjnej cenie. Poza nimi, w asortymencie sklepu znajdziesz również inne przydatne produkty takie, jak suchy szampon dla psa, witaminy dla psa, smakołyki dla psa bądź kuweta Curver.

Automat do wody dla psów

Poidło dla psa w postaci automatu jest również popularne, co fontanna, działając na podobnej zasadzie. Z powodzeniem zakupić możesz taki automat dla małego, jak i dla dużego czworonoga. Możesz także zamocować mu tego typu urządzenie do klatki kennelowej, na czas np. wyjścia z domu do pracy. Automat będzie dostarczał świeżą wodę, która będzie delikatnie bulgotać i zachęcać tym sposobem psy do częstszego pobierania wody.

Takie urządzenia, jak chociażby Trixie automat na wodę, zapewniają stałą cyrkulację wody w tlen i chłodzą ją. Poza tym, wolnostojące poidła dla psów najczęściej posiadają również wbudowane filtry z węglem aktywnym, przez co woda jest lepszej jakości. Warto szukać takich urządzeń, które są przezroczyste – to ułatwi z całą pewnością kontrolowanie poziomu wody oraz jej stanu.

Pojnik dla psa – jakie modele są najbardziej polecane?

Ceramiczne poidło dla psa

Po co decydować się na tradycyjne miski na stojaku, skoro można zrobić coś innowacyjnego? Postaw na nowoczesne ceramiczne poidło dla psa, które zapewni mu dostęp do świeżej i czystej wody każdego dnia. Jednym z najchętniej kupowanych modeli takich urządzeń jest ceramiczne poidełko Trixie Vital Flow (cena od 199 zł). Takie poidełko zapewni pupilowi dostęp do świeżej wody, która będzie od razu przefiltrowana i pozbawiona zabrudzeń. Jego niebywałą zaletą jest cicho pracująca pompa, a także wytrzymałość i higiena korzystania z poidła.

Pies będzie miał dzięki ceramicznemu dozownikowi dostęp do czystej wody w dowolnym momencie, stale nawadniając się. Ceramiczna powłoka nie ma zwyczaju przesiąkać jakimikolwiek zapachami, więc nie będzie ona wpływała np. na smak wody do picia. Woda będzie przyjemnie schłodzona, co jeszcze bardziej zachęci psy do picia. Ceramiczne poidło jest stabilne, najczęściej wyposażone w dodatkowe stopki antypoślizgowe, więc nie będziesz musiał obawiać się o przewrócenie dozownika. Poza tym, w przeciwieństwie do tradycyjnych misek, takie poidełko łatwo się czyści (wyjmując filtr i pompę), co przemawia za jego zakupem.

Dlaczego warto kupić automatyczne poidło dla psa?

Przede wszystkim, możesz wmontować je np. do klatki kennelowej i zapewnić psu stały dostęp do świeżej, filtrowanej wody na czas swojej obecności. Jako, że woda ma stały przepływ, zwierzę będzie chętniej ją piło. Poza tym:

  • poidło dla psa z filtrami węglowymi nie będzie przesiąkało zapachami,
  • dzięki cyrkulacji wody, będzie ona zawsze świeża i smaczna,
  • filtry nie dopuszczają do wpadania w poidełko m.in. psiej sierści.

Dobrej jakości poidełka dla psów znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak, w niezwykle atrakcyjnych cenach. Poza tym, w sklepie wyszukać możesz również inne przydatne gadżety dla psów takie, jak kuweta Curver, witaminy dla psa, smakołyki dla psa i suchy szampon dla psa. Każdy właściciel powinien znaleźć tam coś przydatnego dla swojego czworonoga.

ikona podziel się Przekaż dalej