Płaszcz przeciwdeszczowy dla psa – rodzaje, ceny, porady
Płaszcz przeciwdeszczowy dla psa to ubranko niezbędne zwłaszcza dla tych ras, które nie mają grubej sierści. Peleryna na deszcz z kapturem pozwoli im poczuć się komfortowo, a ciepłe ubranie zapewni ochronę przed zimnem. Jakie jest najlepsze okrycie dla małego i dla dużego psa? Lepiej sprawdzi się kombinezon, kamizelka czy specjalne ubranko przeciwdeszczowe? A może jednak ciepła bluza? W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na wszelakie pytania dotyczące ciepłych ubrań dla psów.
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ubrankach dla psów.
Płaszcz przeciwdeszczowy dla psa – które ubranie jest najlepsze?
Kurtka z kapturem jako okrycie dla yorka i innych ras psów
W Polsce klimat jest zmienny. Czasem jest ciepło, a czasem dochodzi do minusowych temperatur na zewnątrz. Niektóre psie rasy wymagają specjalnego okrycia, by mogły swobodnie spacerować nawet wtedy, gdy na dworze pojawi się mróz. Psy nieobdarzone gęstym podszerstkiem mogą stracić ochotę na wychodzenie z domu, by spacerować i załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Tak samo, psy wychowujące się w ciepłym kraju mogą mieć problem z przyzwyczajeniem się do polskich, częstych zmian klimatycznych. Aby pomóc swojemu pupilowi polubić się z chłodniejszą porą, warto będzie postawić na specjalne kurtki przeciwdeszczowe, np. dla yorka.
Kurtka czy też płaszcz przeciwdeszczowy dla psa ułatwi wspólne spacery nawet, gdy będzie padało. Warto jednak, by tego rodzaju peleryna na deszcz wykonana została z nieprzemakalnego materiału – niezależnie od tego, czy będzie szyta dla małego lub dużego psa. Kurtka na deszcz powinna nie tylko chronić od deszczu, ale też być wiatroodporna, co na pewno zwiększy komfort psa przebywającego na zewnątrz. Najlepiej, gdy taka kurtka lub płaszcz ma wszyty specjalny kaptur. Nie zawsze sprawdza się to jednak w przypadku małych psów, ograniczając tym sposobem nie tylko widzenie, ale też słuch czworonoga.
Jak zatem postąpić rozsądnie? Najlepiej wybrać taki płaszcz przeciwdeszczowy dla psa, który będzie miał rozpinany kaptur. Będzie można odczepiać i doczepiać go w dowolnym momencie. Dzięki temu, że będzie np. na rzep lub guziczek, nie będzie się zsuwał ze zwierzaka. Warto zwrócić uwagę również na specjalne derki dla psów – zapinane peleryny, z dodatkowymi pasami pod spodem. Jeżeli masz dużego psa, łatwo zamocujesz mu takie ubranko, a sam płaszcz świetnie będzie się trzymał ciała czworonoga. Oto kilka popularnych modeli płaszczyków dla psów, na które warto zwrócić uwagę.
- Trixie Płaszcz Cervino dla Psa rozm S – cena od 49 zł
- Ami Play Płaszcz przeciwdeszczowy Bristol dla psa – cena od 35 zł
- Zolux Kurtka dla psa Urban 40cm – cena od 69 zł
Powyższe modele zakupić możesz w sklepie Fajny Zwierzak, w bardzo atrakcyjnej cenie. W asortymencie sklepu znajdziesz też inne przydatne gadżety i ubrania dla psów, jak kombinezon, majtki na cieczkę bądź ubranko pooperacyjne dla psa.
Kamizelka lub kubraczek dla psa – czy warto?
Oczywiście, że tak! Najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie psa, niezależnie od formy ubranka. Doskonałą alternatywą dla płaszczów przeciwdeszczowych będzie kamizelka bądź kubraczek dla psa. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla szczeniaków, małych ras lub starszych psów, ale też czworonogów z brakiem sierści (np. grzywacz chiński). Warto będzie odziać w ciepłą kamizelkę psa, gdy na dworze zacznie się robić chłodniej. W sklepach zoologicznych można znaleźć dużo tego typu ciuchów dla psów. Poza modnymi kolorami, znajdziesz też kamizeli i kubraczki w różne wzory. Pamiętaj jedynie o tym, że kubraczki nie są potrzebne każdemu zwierzęciu. Jeżeli jednak uznasz za konieczność, że pies musi takowy założyć, możesz wybierać np. pomiędzy popularnymi modelami poniżej.
Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!
- Doogy Doogy Tweedy szary kubraczek – cena od 75 zł
- Nobby Kamizelka ratunkowa rozmiar XS – cena od 48 zł
- STURDI Sturdi Kamizelka Spacerowa M – cena od 95 zł
Jaki płaszcz przeciwdeszczowy dla psa wybrać? Popularne okrycia dla psów
Czym wyróżniają się bluzy dla psów?
Czasem temperatura na dworze jest sprzyjająca na tyle, że można ubrać psa wyłącznie w bluzę. Warto szukać zwłaszcza tych modeli, które są uszyte z miękkiej bawełny, będącej ciepłą i przyjemną dla czworonogów. Niektóre bluzy dresowe dla psów wzorowane są na… ludzkich modelach bluz. Dlatego nie trudno szukać na ulicy psów ubranych w markowe ciuchy – producenci wykorzystali bowiem fakt, że ludzie chętnie ubierają swoich pupili.<./p>
Nie zapominaj jednak o tym, że nie każda bluza będzie wodoodporna lub ocieplana tak, jak płaszcz przeciwdeszczowy dla psa. Nie stawiaj więc wyłącznie na sam design, a jakość i przydatność dla czworonoga. Oto kilka bluz dla psów, które mogą sprawdzić się w ciepły, jesienny dzień.
- Ami Play Bluza Texas rozm 25cm kolor czerwony – cena od 23 zł
- Ami Play Bluza Denver dla psa 50cm kolor czarny – cena od 23 zł
- Dobaz bluza z kapturem – cena od 55 zł
Wszystkie wyżej wymienione modele bluz zakupić możesz w sklepie Fajny Zwierzak, obok innych przydatnych ubrań dla psów takich, jak majtki na cieczkę lub ubranko pooperacyjne dla psa.
Co najlepsze na mróz – płaszcz, kurtka, kubraczek czy bluza dla psa?
Mimo, że każde z tych ubranek ma swoje plusy, jednak to kurtka zimowa będzie najlepsza dla psa, który spaceruje na mrozie. Tego typu ubrania są bowiem szyte zazwyczaj z warstwy wiatroodpornej i nieprzemakalnej. W środku kurtek z reguły znajduje się też wszyte dodatkowe ocieplenie, które będzie ogrzewać zwłaszcza te rasy psów, które nie mają podszerstka. Kurtka zimowa nie tylko ochroni przed mrozem i deszczem, ale też wiatrem.
Kupując ciuchy na mróz dla swojego psa musisz jednak najbardziej pamiętać o tym, by pies czuł się w danym ubranku komfortowo. Nie może być tak, że pies ma skrępowane ruchy na spacerze – niezależnie od rodzaju kupionego ubranka. Pies powinien mieć jak załatwiać w ubranku swoje potrzeby fizjologiczne, a także wygodnie czuć się podczas wspólnego spacerowania w chłodny dzień. Pamiętaj jeszcze o tym, by przed założeniem psu płaszcza lub kurtki, wcześniej go do tego przyzwyczaić. I nie zapominaj o jednym – nic na siłę!