Opinie o psie pitbull

Czy dorosły pitbull to „zabójca”? Ważne informacje

Niestety, ale taką łatkę przypięto psu ze względu na jego dość nieciekawą przeszłość. Dawniej rasa pitbull szkolona była bowiem do walk psów, będąc konfliktową i agresywną rasą. Dlatego też mówiono o nich, że to „psy-zabójcy”. Oczywiście, dziś takie opinie są bardzo krzywdzące dla rasy. Profesjonalni hodowcy bardzo starają się, żeby pies był jak najlepszą rasą do wychowywania w domu. Mimo to, opinie o psie pitbull nadal są bardzo krzywdzące dla wielu nie tylko psów, ale też właścicieli.

Niektórzy mogą w to nie uwierzyć, ale amerykański terrier jest bardzo czułym i kochającym psem, bardzo mocno przywiązującym się do swojego opiekuna, a także całej rodziny. Wystarczy dobre wychowanie psa, który dla swojej rodziny będzie okazywał wówczas wiele ciepła, będąc też opiekuńczy w stosunku do małych dzieci. Rzeczywiście jest tak, że pitbull red nose przejął po przodkach wiele cech. Jednak też nie jest on agresywny z natury. To pies inteligentny, odważny i silny, ale też potrzebujący łagodnego opiekuna, będącego również stanowczym. Różne rodzaje psów potrzebują tresury i podobnie wymaga jej pitbull. Trzeba jednak wyszkolić go umiejętnie, ponieważ rasa dość szybko się nudzi. Zatem, należy zapewnić psu wiele rozmaitych zabaw, angażujących go zarówno fizycznie, jak i psychicznie. I nie chodzi wcale o szczególne techniki, ale o podstawową naukę posłuszeństwa – taką, jaką powinien mieć za sobą każdy dorosły pies.

Czy pitbull jest groźny?

Charakterystyka psów wskazuje na to, iż pies jest groźny wyłącznie wtedy, gdy zostanie w ten sposób nauczony – do bycia groźnym. Amerykański terrier to jednak w rzeczywistości bardzo wrażliwa rasa, często zamykająca się w sobie. Na forum dotyczących rasy hodowcy oraz właściciele wyrażają dość jasno swoje opinie o psie pitbull. Można wywnioskować po nich, że rasa będzie doskonale pracować z człowiekiem, jednak powinien on być wobec psa wymagający oraz konsekwentny – bez używania przemocy! Informacje właścicieli psów wskazują na to, iż są one pogodne, a także towarzyskie i wesołe. Wystarczy tylko włożyć całe swoje serce w ich wychowanie, a psy odwdzięczą się miłością.

Pies rasy pitbull na różowym tle oraz opinie o psie pitbull, czyli jego usposobienie krok po kroku
Opinie o psie pitbull właścicieli i hodowców, czyli charakter i usposobienie psa pitbulla

Na świecie są różne rodzaje psów. Jednak pitbull posiada pewną wyróżniającą go na tle innych ras cechę. Amerykański pitbulterier jest psem niemal nieustępliwym i często chce wygrać za wszelką cenę. To bardzo silne uczucie, przez które pies często zapomina nawet o bólu bądź tym, że coś mu przeszkadza. Jest to cecha nawiązująca do sportowego trybu życia psa, będąca teoretycznie pozytywną. Jednak, niektóre zdjęcia w Internecie mówią kompletnie inaczej. Pies czasem może bowiem okazać tę cechę np. w niebezpiecznej sytuacji, kiedy inny pies się na niego rzuci. Tutaj ważna jest rola opiekuna psa – musi być silniejszy charakterem niż pitbull. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o niebezpiecznych rasach psów.

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Charakterystyka psa pitbull

Jak dokładnie wygląda charakter psa rasy pitbull?

Nie da się ukryć, że psy są pewne siebie oraz silne. Jednak, pies pitbull to również zwierzę tryskające radością do życia i pozytywną energią. Jeśli odpowiednio go wychowasz, to z całą pewnością błyskawicznie stanie się on najlepszym przyjacielem wszystkich domowników. Błędne jest więc myślenie, iż pitbull to pies agresywny i nie nadający się pod żadnym pozorem do mieszkania. Oczywiście ważne jest, by nauczyć dziecko obchodzenia się z psem. Jednak, jeżeli zadbasz o swojego pitbulla, to z całą pewnością nie będzie on zagrożeniem dla maluchów.

„Agresja” rasy pitbull związana jest z ich nadmierną ilością energii, a także silną potrzebą aktywności fizycznej. Oprócz tego, jest ona również spowodowana brakiem większej aktywności ze strony opiekuna, gdy pies był mały. Dlatego należy mu towarzyszyć już od najmłodszych lat, ucząc go np. psich zachowań i socjalizując pieska z innymi.

A więc dla kogo pitbull?

Opis rasy jednoznacznie wskazuje na to, że rasa idealna będzie dla osób aktywnych, pewnych siebie, ale też spokojnych i zrównoważonych. Jeżeli to ma być pierwszy pies, nie będzie to rozsądne rozwiązanie. Przyszły właściciel powinien mieć świadomość, jak takiego psa bowiem wychować i ułożyć. Lepiej więc, by wcześniej pracował już z innymi rasami.

Psy będą też doskonałymi towarzyszami w sportach kynologicznych, a także w bieganiu bądź jeździe na rowerze. W ten sposób będą mogły spożytkować swoją nadmierną energię. Pamiętaj jednak o tym, że psy niemal nie odczuwają bólu więc możesz nie poznać, kiedy pitbull red nose się zmęczy! Kontroluj jego kondycję podczas wspólnych treningów i nie przeforsuj swojego pieska. Inaczej może się bowiem nabawić trudnej do wyleczenia kontuzji. A tego chyba każdy chciałby uniknąć, prawda?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny