Opinie o amstaffie – co mówią hodowcy?

Pierwsze, warte zaprezentowania komentarze pochodzą od hodowców, którzy często są wybitnymi specjalistami danej rasy. Amstaff to dość popularna i chętnie hodowana rasa psów. Wynika to poniekąd z ich zdrowia, a także łatwości pielęgnacji.

Jak łatwo się domyślić, hodowcy posiadają bardzo dobre opinie o amstaffie. Z pewnością nie jest to rasa przeznaczona dla osoby niedoświadczonej lub nieodpowiedzialnej. Komentarze hodowców wskazują na fakt, że charakter amstaffa wymaga odpowiedniego przewodnika. Rasa dobrze sprawdzi się jako pies rodzinny, warunkiem jest jednak odpowiednie szkolenie oraz konsekwencja.

Przedstawiony przez hodowców opis amstaffa wyłania obraz stabilnej emocjonalnie rasy. Charakterystyka zachowań wskazuje na to, iż amstaff może być wspaniałym towarzyszem całej rodziny. Co więcej, charakter amstaffa czyni z niego dobrego stróża i czujnego obrońcę domowników. Dobrze prowadzony pies rodzinny przejawia łagodne zachowanie w stosunku do dorosłych, jak i do dzieci. Hodowcy podkreślają, iż w każdym miocie przychodzą na świat szczenięta o nieco innych predyspozycjach. Dobry hodowca będzie potrafił wstępnie określić charakter amstaffa, ocenić zachowanie uległe i dobrać szczeniaka do oczekiwań potencjalnego właściciela.

Warto także podkreślić, iż opinie o amstaffie często podkreślają nieugięty i nieco dominujący charakter. Niewątpliwie nie jest to rasa najłatwiejsza w szkoleniu. Dlatego będzie odpowiednim rozwiązaniem jedynie dla osób, które mają dostatecznie dużą ilość czasu, doświadczenia i chęci na szkolenie swojego pupila. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o amstaffach amerykańskich.

Opinie właścicieli amstaffów

Poznaliśmy już najczęstsze komentarze hodowców, jednak pełny opis amstaffa powinien pochodzić od ich prywatnych właścicieli. Dlatego warto zapoznać się z nimi, jeśli planujemy zakup psa tej rasy.

W Internecie przeważają pozytywne opinie właścicieli. Większość z nich wskazuje na fakt, iż amstaff to świetny pies rodzinny. Zachowanie lojalności i czujności sprawia, że właściciele czują się bezpiecznie na spacerach. Co więcej, wiedzą, że pies zaalarmuje ich w czasie włamania do domu. Dlatego amstaff to nie tylko pies rodzinny, ale i obronny. Większość ludzi wie jak wygląda pies rasy amstaff i niechętnie wchodzi w drogę właścicielowi tego zwierzęcia. Mimo tego odpowiednie wychowanie amstaffa sprawia, że może on przejawiać bardzo uległe zachowanie.

Amstaff siedzący na ścieżce, a także komentarze i opinie o amstaffie właścicieli czy hodowców
Opinie o amstaffie, czyli komentarze i opinie właścicieli psów tej rasy, a także opis amstaffa

Omawiając opinie właścicieli, warto wspomnieć, iż większość z nich walczy ze stereotypami na temat tej rasy. Czasem w Internecie wyłania się opis amstaffa mordercy, jednak jest to dość krzywdzące. Charakterystyka rasy wskazuje na fakt, iż psy posiadają łagodne zachowanie. Jedynie niewłaściwe wychowanie amstaffa może wyłaniać problemy z jego agresją. Niestety amstaff czarny czy brązowy przyciąga niekiedy osoby, którym imponuje negatywna, groźna charakterystyka amstaffa.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Amstaff (american staffordshire terrier) – dla kogo ta rasa?

Znamy już charakter amstaffa i wiemy, że może to być wspaniały pies rodzinny. Warto jeszcze określić, dla kogo sprawdzi się amstaff czarny czy brązowy. Psy tej rasy wymagają właściciela odpowiedzialnego oraz konsekwentnego. Ich wrodzona niezależność sprawia, iż najlepiej poradzą sobie w kontaktach z osobami o silnej osobowości, które wzbudzą u niego autorytet.

Idealny właściciel dla amstaffa to osoba, która potrafi wypracować sobie autorytet bez stosowania przemocy wobec pupila. To osoba konsekwentna i stosująca odpowiedni system nagradzania. Właściwe i konsekwentne wychowanie amstaffa jest kluczem do sukcesu. Dzięki temu nasz amstaff czarny, brązowy czy sobolowy będzie czujnym, a jednocześnie wiernym przyjacielem rodziny.

Charakterystyka rasy obejmuje także jej pochodzenie. Amstaff czarny czy brązowy był niegdyś psem walczącym. Widzimy to niekiedy w kontaktach z innymi osobnikami tej rasy (szczególnie tej samej płci). Dlatego właściciel musi mieć czas na odpowiednią socjalizację szczenięcia i przyzwyczajania go do relacji z innymi zwierzętami. Pozwoli to wydobyć pozytywny charakter amstaffa, bez tendencji do walk.

Cena amstaffa

Znamy już opinie o amstaffie i określiliśmy charakter tej rasy. Wielu przyszłych nabywców interesuje też cena amstaffa. Ile kosztuje pies tej rasy? Cena amstaffa z rodowodem ZKWP to około 3500-6000 zł. Renomowane hodowle posiadają także nieco droższe szczenięta, których koszt zakupu wynosi ponad 6000 zł. Ostateczna cena amstaffa będzie też uzależniona od tego, czy pies będzie mógł brać udział w wystawach.

Cena amstaffa w innych związkach okaże się nieco niższa. Minimalna cena to około 1 500 zł. Warto tutaj podkreślić, iż hodowle ZKWP dają największą gwarancję zdrowia i odpowiedniego charakteru zwierzęcia. Co więcej, rodowód ZKWP jest uznawany w innych, międzynarodowych organizacjach, czego nie można powiedzieć o niektórych, działających legalnie w Polsce związkach i stowarzyszeniach.

Sama cena amstaffa nie powinna odgrywać kluczowej roli w wyborze hodowli. Znacznie ważniejszy będzie wybór odpowiedniego szczenięcia. Hodowca powinien omówić predyspozycje psa, wyjaśnić wychowanie amstaffa, a także odpowiedzieć na pytania z zakresu pielęgnacji i socjalizacji z otoczeniem.

ikona podziel się Przekaż dalej