Legowisko dla labradora lub goldena

1. Kennelowa klatka dla labradora

Waga labradorów jest dość duża, dlatego też pieski potrzebują kawałka swojej własnej przestrzeni. Nie zawsze piesek będzie jednak wymagał naszej obecności. Wystarczy mu kawałek dość osłoniętego miejsca, w którym piesek będzie czuł się bezpiecznie. Świetnym rozwiązaniem okazują się dziś klatki kennelowe. Żeby jednak piesek poczuł się w niej dobrze, należy go uprzednio do takiej klatki przyzwyczaić. Otwieraj więc klatkę od samego początku po to, by labrador mógł do niej swobodnie wchodzić i wychodzić z niej. Nagradzaj za każde zainteresowanie klatką smakołykiem. Łóżko powinno wzbudzać same dobre skojarzenia psa. Oczywiście, ważny będzie rozmiar klatki – musi być dopasowana do wielkości pieska, a wiadomo, że labradory mają różne wymiary. Piesek powinien w klatce móc się obrócić, położyć na boku bądź wyprostować.

Kennelowa klatka musi być łatwa do zmontowania i zdemontowania, a także możliwie lekka. Ważne, by posiadała wysuwaną tacę, a także brak ostrych krawędzi – dzięki temu nie będzie rysowała np. paneli. Klatka kennelowa dobrej jakości to koszt od 120 zł wzwyż.

2. Mata dla labradora

Jest to posłanie, będące jednym z najczęściej kupowanych dla tej rasy piesków. Mata jest bowiem estetyczna i miękka, a także posiada przeróżne wymiary. Łatwo dopasujesz więc ją do wymiarów swojego pieska. Jeżeli zdecydujesz się na matę dobrej jakości, to będzie ona w stanie odprowadzać wilgoć na zewnątrz – więc zwierzak nie będzie miał żadnych odparzeń (zwłaszcza stary psiak). Warto rozejrzeć się za matą, która będzie posiadała właściwości antybakteryjne – dzięki temu piesek z gęstą sierścią nie będzie narażony na pojawienie się drobnoustrojów.

Mata powinna być dla psa wygodna i łatwa do przenoszenia. Labrador biszkoptowy będzie z niej bardzo zadowolony! Zwróć tylko uwagę na to, by mata stworzona była z łatwej do wyczyszczenia tkaniny – dzięki temu bez problemu zbierzesz z niej sierść labradora. Cena za matę dobrej jakości zaczyna się od 70 zł wzwyż. Jeśli szukasz innych inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o akcesoriach dla psów.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Na czym powinien spać labrador retriever?

3. Kanapa dla dużych psów

Chcesz, by piesek miał wygodne posłanie, wyglądem przypominające łóżko? Warto więc będzie postawić na legowisko w kształcie kanapy! Dzięki temu dopasujesz posłanie do wnętrza mieszkania, a piesek będzie miał bardzo wygodne łóżeczko. Taka kanapa składa się zazwyczaj z wyjmowanego materaca, a także podstaw z podwyższonymi bokami. W sklepach zoologicznych znajdziesz kanapy o różnych kolorach i w różnych wzorach.

Warto szukać kanap wykonanych ze skóry ekologicznej, będącej bardzo praktycznym materiałem. Labrador biszkoptowy z całą pewnością wygodnie na takiej kanapie odpocznie, a dla właściciela kanapa będzie wygodna do wyczyszczenia. Cena kanapy dla psów to kosz od 150 zł w górę.

Pies rasy golden retriver na legowisku oraz najlepsze legowisko dla labradora i jego wymiary
Jakie legowisko dla labradora wybrać, czyli polecane posłanie dla psa

4. Legowisko ortopedyczne

Waga labradora sprawia, że pieski często posiadają problem z poruszaniem się. Rozwiązaniem są więc legowiska ortopedyczne, które przeznaczone są dla psów z takimi właśnie problemami. Łóżko ortopedyczne stworzone jest zazwyczaj ze specjalnego materiału, będącego pianką memory foam – czyli funkcją dopasowywania się do kształtu pieska. Dzięki temu, pianka odciąży zarówno stawy, jak i kręgosłup czworonoga.

Kupując labradora musisz liczyć się z faktem, że pieski będą narażone na problemy ortopedyczne. Największe pojawiają się jednak, kiedy pieski są starsze bądź otyłe. Taki typ legowiska będzie w stanie umożliwić dużym pieskom komfortowe odpoczywanie. Dodatkowo, legowisko ograniczy problem ruchowy pieska i zmniejszy nasilający się ból. Legowisko jest elementem profilaktyki zdrowotnej, a także ma na celu poprawić stan zdrowia. Wpłynie też korzystnie na układ krążenia, nerwowy i limfatyczny psiaka. Dzięki niemu wspomóc można też sporo procesów, które zachodzą w organizmie podczas odpoczynku czworonoga. Dobrej jakości legowisko ortopedyczne to koszt od 200 zł wzwyż.

5. Legowisko XXL

Waga labradora waha się między 25 a 40 kg. W dodatku, rasa ta ma skłonność do tycia. Jeżeli więc chcesz, by piesek mógł spokojnie wypocząć, zdecyduj się zakupić mu legowisko dla labradora XXL. Tego typu legowisko przypomina nieco płaski materac bądź kanapę, będąc wykonanym z materiału odpornego na zniszczenia. Bardzo często podczas produkcji takiego materaca wybierana jest codura. W dodatku, łóżka typu XXL są też wypełniane pianką poliuretanową, która jest odporna na odkształcenia.

Warto, by legowisko było szyte dość mocnymi nićmi. Szukaj też legowiska całkiem rozbieralnego, a także z zamkiem – dzięki temu będzie lepiej się je czyścić. Cena za wysokiej jakości legowisko XXL to od 110 zł wzwyż.

ikona podziel się Przekaż dalej