Usposobienie jack russell terriera

Szorstkowłosy lub krótkowłosy jack russell terrier to pies o bardzo radosnym usposobieniu. Szczeniaczki są wiecznie gotowe do zabawy, a ich entuzjastyczne podejście do świata może okazać się dla właściciela bardzo atrakcyjne. Dodatkowo szczenięta szybko przywiązują się do całej rodziny i są idealnymi towarzyszami. Szorstkowłosy czy krótkowłosy pupil świetnie sprawdzi się w rodzinie z nieco starszymi dziećmi. Nie będzie z kolei najlepszą opcją dla maleńkich dzieci, które nie potrafią jeszcze poradzić sobie w kontakcie z czworonogami.

Jak większość psów z rodziny terrierów, jack russell wykazuje dużą czujność. Dzięki temu dobrze odnajduje się w roli domowego stróża. Jest to też gładkowłosy pies o dużej aktywności. Zarówno szczenięta jak i dorosłe psy krótkowłosych terierów świetnie odnajdują się w relacjach z aktywną rodziną. Jest to pupil wymagający dużej uwagi oraz jeszcze większej dawki ruchu. Warto mieć to na uwadze, decydując się na rasy psów z rodziny terierów.

Usposobienie jack russell terriera przejawia się też w pewnej niezależności, a czasem również upartości. Szczeniaki krótkowłosych nie zawsze słuchają właścicieli, a nieodpowiednio szkolona miniaturka może okazać się kłopotliwa. Dlatego jack russell terrier wymaga odpowiedniego przewodnika, będącego dla niego autorytetem. Szczeniaki powinny być uczone zasad życia z ludźmi już od pierwszych dni życia w nowym domu. Pozwoli to na unikniecie problemów w późniejszym wieku psów.

Omawiając usposobienie jack russell terriera, warto również wspomnieć o instynkcie gończym. Szczeniaki i dorosłe psy gładkowłosych terierów chętnie ganiają za szybko poruszającymi się przedmiotami. Instynkt gończy może okazać się problematyczny podczas spacerów i większość pupili wymaga chodzenia na smyczy. Radosne usposobienie jack russell terriera i jego wysoka aktywność fizyczna czynią z psów świetnych kandydatów do sportu. Szorstkowłosy czy krótkowłosy russel to pies inteligentny, który dobrze poradzi sobie w zajęciach typu agillity. Przy odpowiednim szkoleniu może uzyskiwać bardzo dobre wyniki sportowe, a wspólna aktywność z właścicielem okaże się dla niego świetną zabawą i atrakcyjną formą spędzania czasu.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Niezależne usposobienie jack russell terriera sprawia, że jest to rasa psów polecanych dla osób, które mają pewne doświadczenie w szkoleniu. Szczeniaki tej rasy psów nie powinny być brane pod uwagę dla rodzin z maleńkimi dziećmi lub osób mało aktywnych, które nie lubią spędzać czasu w ruchu.

Najlepsza hodowla jack russell terriera i parson russell terriera

Szorstkowłosy jack russel terrier czy gładkowłosy parson russell terrier znajdują się w ofertach wielu mniejszych i większych hodowli. Cena zakupu będzie w dużej mierze uzależniona od pochodzenia pupila. Miniaturka teriera będzie możliwa do nabycia w wielu działających legalnie związkach i stowarzyszeniach. Najbardziej renomowana hodowla jack russell terriera i parson russell terriera z pewnością będzie zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce. ZKWP jest w naszym kraju jedynym związkiem, który należy do międzynarodowej federacji FCI, a jego rodowody są uznawane na całym świecie.

Najlepsza hodowla jack russell terriera czy parson russell terriera to nie tylko odpowiednia dokumentacja, ale również dobre warunki. Dlatego warto samodzielnie wyszukać miejsca, specjalizujące się w danej rasie psów. Miniaturka teriera nie jest co prawda chorowita, jednak kluczowa dla jej rozwoju okazuje się właściwa socjalizacja. Dlatego warto wybierać jedynie sprawdzone hodowle, które posiadają najlepsze opinie. A może zainteresuje cię także ten artykuł jack russell terrierze gładkowłosym?

Dobra hodowla jack russell terriera czy parson russell terriera umożliwi nam obejrzenie warunków, w jakim rozwijają się szczeniaki. Będzie też w stanie pokazać matkę szczeniąt, omówić jej stan zdrowia oraz ewentualne osiągnięcia i predyspozycje. Młoda miniaturka może dziedziczyć predyspozycje po swoich przodkach, co jest istotną informacją dla osób planujących udział w psich sportach. Nasz przyszły gładkowłosy towarzysz powinien też posiadać odpowiednią dokumentację medyczną. Będzie to książeczka zdrowia ze wszystkimi niezbędnymi wpisami dotyczącymi szczepień i odrobaczeń.

Dwa bawiące się jack russell
Pies rasy jack russell terrier, a także najlepsza hodowla jack russell terriera

Jak już wspomnieliśmy, najlepsza hodowla jack russell terriera z pewnością będzie posiadała dobre opinie w internecie. W dzisiejszych czasach jest to nieocenione źródło informacji. Dlatego przed dokonaniem zakupu, warto odwiedzić grupy lub fora tematyczne i dopytać o daną hodowlę. Dzięki temu uzyskamy garść informacji, które mogą okazać się pomocne podczas poszukiwań idealnego szczeniaka.

Cena zakupu szczeniaka jack russell terriera

Gładkowłosy jack russell terrier i parson russell terrier nie są najtańsze w zakupie. Cena za jrt z rodowodem ZKWP rozpoczyna się od kwoty 4500 zł. Jest to bardzo atrakcyjna i niezbyt często pojawiająca się stawka.

Normalna cena za szczeniaki rasy jack russell terrier zazwyczaj mieści się w przedziale 4500 -6000 zł. Miniaturka pochodząca z renomowanej hodowli może niekiedy kosztować 7000-9000 zł.

Parson russell terriery nie cieszą się tak dużą popularnością jak jack, jednak znajdziemy je w niektórych hodowlach. Cena zakupu szczeniaka również waha się pomiędzy kwotą 4000 a 6000 zł.

A może hodowla labradoodle?

Szczenięta rasy labradoodle nie są uznane przez FCI, zatem nie znajdziemy tu placówek, które byłyby zarejestrowane w ZKWP. Hodowla labradoodle może być zarejestrowana jedynie w innym związku lub stowarzyszeniu. W tym miejscu warto odpowiedzieć na pytanie, jak właściwie wygląda owa rasa.

Labradoodle powstały ze skrzyżowania labradora oraz pudla królewskiego. Entuzjaści tej rasy twierdzą, że krzyżówka niesie za sobą zalety radosnego i lojalnego labradora oraz inteligentnego pudla. Warto przy tym zaznaczyć, iż labradoodle były specjalnie stworzone dla alergików i nie linieją.

Hodowla labradoodle powinna charakteryzować się dobrym podejściem do zwierząt. Możemy wyszukać ją na grupach tematycznych. Dobra hodowla labradoodle umożliwi nam obejrzenie warunków, w jakich żyją szczeniaki. Dodatkowo zapewni wgląd do pełnej dokumentacji. Warto także sprawdzić, czy hodowla labradoodle dopuszcza do rozrodu przebadane psy hodowlane. W przypadku labradorów niezbędne są badania w kierunku dysplazji stawu biodrowego i stawu łokciowego.

W Polsce hodowla labradoodle nadal należy do rzadkości, stąd też dość wysoka cena za psy tej rasy. Cena za szczeniaki przeważnie oscyluje wokół kwoty 4000 zł. Niekiedy stawki mogą okazać się jeszcze wyższe, co jest ściśle powiązane z bardzo małą dostępnością szczeniąt na sprzedaż. Hodowla psów rasowych to najlepsze miejsce, gdzie można kupić szczeniaka.

ikona podziel się Przekaż dalej