Majtki dla psa – popularne rodzaje, opinie i ceny

Cieczka u suczek – specjalne majtki na cieczkę

Z reguły, cieczka u suczek trwa ok. 21 dni. Wówczas, suczka może mniej lub bardziej krwawić z dróg rodnych. Przez cieczkę suczki, wiele rzeczy w domu może zostać poplamione krwią. Najgorzej, gdy krew wsiąknie np. w dywan lub tapicerkę – wówczas będzie ciężko ją sprać. Jednym z rozwiązań jest wysterylizowanie suczki, jeżeli nie masz zamiaru prowadzić hodowli. Innym sposobem będą specjalne majtki dla psa, które dostać można w każdym porządnym sklepie zoologicznym. Takie gacie można zakładać swojej suczce, gdy będzie w okresie rui. Świetnie sprawdzają się również specjalne podpaski dla suczek. Niestety, nie poradzimy nic na naturę zwierząt – to sytuacja kłopotliwa dla właściciela, ale i jego zwierzaka. Możemy jednak ułatwić życie zarówno sobie, jak i suczce podczas cieczki.

Pielucho-majtki to także dobre rozwiązanie, które zastąpi z powodzeniem podpaski lub pampersy dla psa. Bardzo często, są one sprzedawane w komplecie z szelkami, które będą trzymać majtki w odpowiednim miejscu. Możesz również samodzielnie zrobić takie pielucho-majtki, przewiązując chustą pieluchę do zwierzaka. Nie warto jest samemu uszyć majtek, ponieważ jednorazowe pieluchy sprawdzają się o wiele lepiej. Pielucha z chustą będą dobrym rozwiązaniem, gdy nie masz możliwości kupna specjalnych majtek na ruję. Dzięki pielucho-majtkom na cieczkę, oszczędzić możesz swoje meble, tapicerkę i dywany, a zwierzę będzie czuć się o wiele bardziej komfortowo.

Co zrobić, by suczka lepiej znosiła cieczkę?

Podczas cieczki, suczka mimo wszystko samodzielnie dba o swoją higienę. Stara się cały czas wylizywać okolice krocza, by nie brudzić siebie oraz rzeczy wokół. Jednak, z reguły to nie pomaga na wypływającą krew. Jeśli chcesz uniknąć plam w mieszkaniu, możesz zrobić pielucho-majtki dla swojego zwierzaka lub zakupić specjalne w sklepie zoologicznym. Majtki dla psa, szyte specjalnie pod tę przypadłość, są z reguły tak dopasowane, by idealnie pasowały do zwierzęcej anatomii. A więc, czy będą dla yorka czy dla labradora, zawsze znajdzie się w nich otwory na ogon, a także łapy. Bielizna na cieczkę z reguły utworzona jest z bawełny. W majtkach często są też wymienne wkładki.

Koniecznie zapamiętać trzeba, by suczka nie chodziła w majtkach przez cały dzień. Jeżeli będzie ciągle mieć na sobie majtki z szelkami, nie będzie mogła bowiem samodzielnie zadbać o siebie w te trudne dni. Nie mogąc się wylizywać, w drogach rodnych może dojść do namnożenia się bakterii lub pojawienia i rozwinięcia się stanu zapalnego. Właśnie dlatego powinieneś dopilnować, by zdejmować co jakiś czas swojej suczce majtki tak, by mogła swobodnie się umyć. Całe szczęście, ruja u suczek zdarza się średnio 3 razy do roku. Mimo, że to dość rzadko, okres rui wcale nie jest dla suczek przyjemny i spokojny. Należy więc zapewnić jej bezpieczeństwo i jak największy komfort, by mogła swobodnie przejść przez ten okres. Sprawdź także ten artykuł na temat wyboru pampersów dla psa.

Dlaczego warto kupić majtki dla psa? Zalety psich majtek

Przede wszystkim, majtki zarówno dla samicy, jak i dla samca są dziś łatwo dostępne. Dostaniesz je niemal w każdym porządnym sklepie zoologicznym. Gacie dla psów podobne są do tych dziecięcych, choć mają trochę inny kształt – bo dopasowane są do anatomicznej budowy psa. Dlaczego warto kupić majtki dla psa? Przede wszystkim, są one elastyczne i wygodne, gwarantując psom doskonałe samopoczucie i zwiększony komfort (zwłaszcza u suczek w okresie rui). Majtki dla psa nie krępują jego ruchów, a także z reguły są wykonane z nieprzepuszczającego wilgoci materiału – więc nie ma szans, by namnażały się bakterie. Wygodne zapinanie czy regulacja pozwoli je bezproblemowo założyć, co przemawia na korzyść psich majtek. Oto kilka popularnych modeli majtek dla psów.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Mały buldog w majtkach dla psa, a także informacje o majtkach dla psa: cena, porady dla właścicieli, rodzaje, najlepsze modele i producenci
Majtki dla psa krok po kroku, czyli rodzaje, producenci, porady dla właścicieli psów, zastosowanie i cena

Powyżej wymienione modele majtek dla psów znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak. Oprócz nich, w asortymencie sklepu znajdziesz również inne przydatne gadżety dla psów takie, jak ubranka dla psa, skarpetki dla psa, legowisko dla psa xxl czy inne legowisko dla dużego psa.

Pampersy dla psa – wygodne majtki dla samca i samicy

Problemy zdrowotne psa – majtki dla psich seniorów

Majtki dla psów sprawdzą się doskonale nie tylko wówczas, gdy suczka ma cieczkę. Innym powodem, dla którego naprawdę warto jest zainteresować się kupnem majtek dla psów, są problemy zdrowotne czworonogów. Jeżeli np. kastrowałeś yorka, takie majtki pozwolą doskonale zabezpieczyć nie tylko przed wylizywaniem i drapaniem rany, ale też przez zabrudzeniem jej i – co równocześnie dość często się zdarza – przed jej zainfekowaniem (bakterie). Wylizywanie świeżej rany mogłoby zakończyć się różnymi powikłaniami zdrowotnymi u psa, a tego uniknąć chce każdy właściciel.

Poza tym, majtki dla psa sprawdzają się też wówczas, gdy np. pies nie trzyma moczu. To dość powszechny problem u starszych psiaków. Rzecz jasna, warto problem nietrzymania moczu skontrolować u weterynarza, by wykluczyć inne choroby niż syndrom starości – im starszy robi się nasz przyjaciel, tym słabszy robi się jego organizm. To zupełnie normalne tak, jak i u człowieka. Czasem może być jednak tak, że pies nie może kontrolować trzymania moczu, bo np. cierpi na zapalenie nerek lub cukrzycę, co niestety w ten właśnie sposób się objawia. W razie jakichkolwiek wątpliwości, niezwłocznie powinieneś udać się z psem do specjalisty od chorób zwierząt.

Majtek na problemy zdrowotne u psów warto poszukać w sklepie Fajny Zwierzak. Oprócz majtek, w sklepie znajdziesz również inne przydatne akcesoria dla czworonogów,takie jak skarpetki dla psa, ubranka dla psa, legowisko dla psa xxl czy inne legowisko dla dużego psa.

Pieluchy dla szczeniaków – jak przyzwyczaić do nich szczenięta?

Majtki czy też pieluchy dla psa będą doskonale spełniać swoją funkcję również w przypadku małych psów. Jak wiadomo, szczeniaki oddają mocz wszędzie, gdzie mogą, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują. Nie potrafią jeszcze rozróżnić, gdzie powinny się załatwiać. Jeżeli nie chcesz wdepnąć w przykrą niespodziankę w mieszkaniu, warto będzie kupić psu specjalne majtki – przynajmniej na czas nauki prawidłowego załatwiania się. Możesz także zainwestować w jednorazowe pieluszki dla szczeniąt. Pamiętaj jednak o tym, że pieluszkami czy majtkami nie można zastąpić psu procesu nauki załatwiania potrzeb fizjologicznych. Majtki dla psa zakładaj tylko do momentu, gdy maluch nauczy się wypróżniać na dworze.

Chcesz, by pies zaakceptował majtki lub pieluchy? Niektóre zwierzęta mogą w związku z ich zakładaniem przeżywać ogromny stres, będąc nieprzyzwyczajone do tego procesu. Postaraj się zatem zakładać zwierzakom majtki najpierw na krótko, za każdym razem nagradzając pupila ulubionym przysmakiem. Musisz doprowadzić do tego, by zakładanie pieluchy kojarzyło się psu z czymś przyjemnym. Tylko w ten sposób, będzie pozwalał bowiem na ich założenie.

ikona podziel się Przekaż dalej