Linka treningowa dla psa – jaka smycz dobra jest dla dużego psa? Opinie

Jak używać smyczy? Jakie są opinie na ich temat?

Wybór odpowiedniej smyczy dla psa jest niezwykle ważnym procesem. To niezbędny gadżet, który służy do kontrolowania zachowań małego, ale i dużego psa. Smycz bądź linka szkoleniowa nie jest czymś, co ma służyć w negatywny sposób – wręcz przeciwnie. Jest to odpowiednio zaprojektowane narzędzie, zapewniające czworonogom bezpieczeństwo. Dzięki smyczy bądź lince można się również w bezpośredni sposób komunikować ze swoim psem. Zadaniem każdego właściciela psa nie jest bowiem wyłącznie pielęgnowanie zwierzaka, ale również bycie jego przewodnikiem. Powinieneś nauczyć się prowadzić psa w taki sposób, by nie był zagrożeniem dla otoczenia oraz by nie narażać również swoje psa na niebezpieczeństwo.

Smycz bądź linka pozwala kontrolować pewne zachowania psa na wspólnych spacerach. Jeżeli pies będzie np. jadł coś podejrzanego lub rzucał się na inne zwierzęta, odpowiednią linką lub smyczą można wymusić na nim komendę, o ile wcześniej odpowiednio wyszkoli się swojego przyjaciela. Wbrew pozorom, smycz powinna być stosowana u każdego psa – zarówno niewielkiego, jaki i dużej rasy. Brak wiedzy na temat działania smyczy lub linki dla czworonogów niekiedy skutkuje w duże problemy z jego wychowaniem. Warto więc, przed podjęciem decyzji o zakupie, poczytać o funkcji każdej ze smyczy. My zajmiemy się dzisiaj linkami treningowymi, czyli najdłuższymi smyczami dostępnymi w sklepach zoologicznych.

Do czego służą linki treningowe?

Linka treningowa dla psa zazwyczaj jest bardzo długa. Szacuje się, że jej średnia długość to ok. 10-20 metrów. W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów smyczy dla psów, ona najlepiej sprawdza się w terenie. Dzięki linkom szkoleniowym będziesz w stanie nie tylko szkolić swojego czworonoga, ale też kontrolować pewne jego zachowania.

Smycz dla psa w postaci linki treningowej służy głównie do tresury. A więc, możesz dzięki niej nauczyć swojego przyjaciela np. aportowania lub wracania, gdy go zawołasz. Jest ona na tyle długa, że wcale nie będziesz musiał jej trzymać w ręce. Jeżeli zajdzie potrzeba, wystarczy ją nadepnąć lub chwycić w momencie, gdy pies zacznie się oddalać. Linki treningowe są bardzo mocne i solidne, ale też łatwe do wyczyszczenia z zabrudzeń. Oto kilka przykładowych linek treningowych, które cieszą się największą popularnością:

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Dobrej jakości linki treningowe znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak. Oprócz linek do tresury, w asortymencie sklepu znajdziesz również gadżety takie, jak poidła, zabawki czy ubranka dla małych psów.

Linki treningowe dla psów – popularne modele i opinie

Dlaczego warto zabierać linkę na spacer z psem?

Linka treningowa dla psa na pewno będzie poręczniejsza do pracy w terenie, niż tradycyjna smycz. Dzięki niej, pies będzie mógł swobodnie poruszać się na spacerze po lesie. Nie zaleca się jednak zabierać linko treningowej do wspólnych spacerów po mieście – linka będzie za długa, co może narazić psa na różne niebezpieczeństwa. Co możesz wytrenować u psa, zabierając linkę na wspólny spacer?

 • Kobieta biegnąca z psem trzymanym na lince treningowej, a także rodzaje oraz zastosowanie linek treningowych dla psa
  Linka treningowa dla psa krok po kroku, czyli rodzaje, opinie, porady oraz zastosowanie i używanie
  Przywoływanie – dzięki lince można kontrolować psa, ale i dać mu swobodę w ruchu (zazwyczaj porusza się on wówczas do kilkunastu metrów od właściciela).
 • Tropienie – jeżeli pojawi się potrzeba, by zatrzymać psa w trakcie polowania, nadeptujesz nogą na linkę.
 • Pozytywne zachowanie – posiadasz psa lękliwego? Linka treningowa jest na tyle długa, że zapewni mu odpowiednią swobodę i poczucie wolności, więc pies nie odczuje, że jest prowadzony na smyczy.

Szczególnie warto szukać linek treningowych, które są robione ze sztucznego tworzywa. Takie linki łatwo można wyczyścić z zabrudzeń. Posłużą one również o wiele dłużej niż materiałowe odpowiedniki, ponieważ sztuczne tworzywo nie przemaka. A to automatycznie zwiększy żywotność linki treningowej.

Dla jakich psów linka treningowa będzie najlepsza?

Linka treningowa dla psa posłużyć może przy szczególnych przypadkach, a także charakterach czworonogów. Najlepsze zastosowanie będzie mieć, gdy posiadasz psa:

 • Niereagującego na wołanie (np. po imieniu)
 • O nieprzewidywalnym zachowaniu
 • Z zacięciem myśliwskim
 • Często wyprowadzanego w miejsca publiczne
 • Młodego i niesfornego, w okresie dojrzewania

Linka treningowa dla psa będzie znakomita do trenowania zwierzaka. Pozwoli wyeliminować różne złe nawyki u czworonogów, a także nauczy go reagowania na polecenia właściciela. Jeżeli szukasz dobrej jakości linki treningowej, warto będzie przejrzeć asortyment sklepu Fajny Zwierzak. Znajdziesz tam linki treningowe w atrakcyjnej cenie. Oprócz tego, w sklepie są również inne akcesoria, jak ubranka dla małych psów, clickery czy zabawki.

ikona podziel się Przekaż dalej