Legowisko ortopedyczne dla psa – dlaczego warto je kupić?

Kiedy pies potrzebuje legowiska ortopedycznego?

Jeżeli masz dużego rasowego psa, np. labradora, musisz liczyć się z faktem, że w przyszłości prawdopodobnie będzie on miał problemy ze stawami. Niestety, ale jest to przypadłość dotycząca głównie dużych psów. Aby zadbać o zdrowie i stawy zwierzęcia, warto będzie zainwestować w dobrej jakości legowisko ortopedyczne dla psa. Należy jednak już na samym początku zaznaczyć, że tego typu posłanie jest z reguły droższe, niż tradycyjne legowiska. Przyczynia się do tego m.in. materac ortopedyczny z memory foam – specjalnej pianki, która dopasowuje się kształtem pod ciężar ciała psa i jego kształt.

Kiedy zdecydować się na taki rodzaj posłania dla psa? Rzecz jasna wtedy, gdy chcesz zabezpieczyć zdrowie swojego czworonoga. Dzięki legowisku ortopedycznemu, psiak będzie mógł odciążyć swoje kości i stawy, ale też dać mięśniom odpocząć. Memory foam pozwoli zmniejszyć nacisk, a także odciąży napięcie w ciele czworonoga. Dzięki temu jest szansa, że pies uniknie np. stanu zapalnego i wielu innych problemów zdrowotnych. Oczywiście, takie legowisko posłuży również profilaktycznie. Jeżeli dana rasa psa obciążona jest np. dziedzicznymi chorobami, warto zapobiegać im chociażby dzięki zakupowi legowiska ortopedycznego. Zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Czemu jeszcze służy legowisko ortopedyczne dla psa?

Na materacu ze specjalną pianką ortopedyczną pies wypocznie lepiej, niż na zwykłym. Będzie mógł zregenerować na nim siły, co wpłynie na zwiększenie się komfortu i lepszą regenerację chociażby po wspólnym spacerze czy intensywnej zabawie. Dzięki piance memory foam legowisko będzie dopasowywać się do kształtu psiego ciała. A więc, pies szybciej odzyska dzięki takiemu legowisku siłę, mogąc komfortowo odpoczywać i relaksować się w wygodnej pozycji. Legowisko ortopedyczne dla psa jest na tyle wygodne, że pies powinien oduczyć się np. wskakiwania na łóżko i spania na nim z właścicielem.

Pies leżący w legowisku ortopedycznym dla psa, a także ceny, rodzaje legowisk, zastosowanie oraz porady
Legowisko ortopedyczne dla psa krok po kroku, czyli rodzaje, porady, opinie, wielkość, zastosowanie oraz ceny

Jak już wspominaliśmy, legowisko tego typu będzie dobre również dla starych i schorowanych psów. Nawet najbardziej wygodne, nie zastąpi jednak wizyty u specjalisty od zwierząt. Oczywiście, legowisko ortopedyczne może zmniejszyć ból i odciążyć stawy zmęczonego, schorowanego i starego psa. Jednak, odwiedzenie weterynarza i tak będzie koniecznością. Niektóre psy mogą borykać się również z nadwagą. Oprócz wprowadzenia zdrowej diety, warto będzie wybrać dla nich specjalny materac ortopedyczny, który rozwiąże problem ze stawami i bolącym kręgosłupem u otyłych psów. Poniżej przygotowaliśmy spis kilku polecanych legowisk ortopedycznych w różnych rozmiarach. Znajdziesz je w sklepie Fajny Zwierzak obok asortymentu takiego, jak szelki bezuciskowe dla psa, transporter dla psa czy miski dla psa.

Szukasz dobrej karmy, która oprócz zdrowia psa pomaga troszczyć się o środowisko?

Wybierz spośród receptur Brit Care Sustainable! Pełnoporcjowych karm na bazie hipoalergicznego białka owadów z wysokostrawnym kurczakiem lub aromatyczną rybą! Postaw na wsparcie idei zrównoważonego rozwoju z Brit Care!

Sprawdź!

W jaki sposób wybrać odpowiednie legowisko ortopedyczne dla psa?

Jaki wymiar legowiska będzie odpowiedni?

Wszystko zależy od tego, jak duży jest pies. Legowisko powinno się wybierać nie tylko względem modelu, ale przede wszystkim według rozmiaru czworonoga. Tylko w ten sposób posłanie zapewni mu maksymalny komfort i bezpieczeństwo wypoczynku. W tym przypadku, nie ma uniwersalnego rozwiązania. Różne są nie tylko wymiary, ale i charaktery psów – każdy z nich ma inną potrzebę wypoczywania oraz inne preferencje co do tego, jak się relaksuje. Biorąc na to poprawkę, z całą pewnością wybierzesz odpowiednie legowisko ortopedyczne dla psa.

Czworonóg powinien się w posłaniu przede wszystkim zmieścić. Mało tego, pies musi się w ortopedycznym łóżko nie tylko poruszyć, ale i cały w nim położyć. Aby dopasować legowisko do wymiaru pupila, należy psa zmierzyć od czubka głowy aż do nasady ogona. Do wyniku zawsze powinno się dodać jeszcze 20 centymetrów, które zapewnią zwierzęciu rozciąganie się na posłaniu.

Gdzie ułożyć legowisko ortopedyczne dla psa w domu?

Jeżeli zwierzak jest już stary i schorowany, tym bardziej powinieneś rozważnie wybrać miejsce posłania dla psów. Staraj się trzymać posłanie z dala od hałaśliwych miejsc w domu, ale też drzwi balkonowych i okien, kaloryferów (zwłaszcza rozkręconych zimą) lub ciągów komunikacyjnych. Komfort psa i jego wypoczynku jest ważny, by zwierzę mogło codziennie regenerować siły.

Ważne będzie także zwrócenie uwagi na to, czy legowisko wyposażone jest w podkładkę antypoślizgową. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pies nie przesunie się z posłaniem i nie zrobi sobie krzywdy. Dobrej jakości legowiska znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak, oczywiście w atrakcyjnej cenie. W asortymencie sklepu znajdziesz również inne przydatne gadżety takie, jak miski dla psa, szelki bezuciskowe dla psa czy transporter dla psa.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny