Legowisko dla dużego psa – tanie i komfortowe posłanie dla dużych ras psów

Ortopedyczne łóżko dla dużych psów

Jedną z polecanych leżanek dla psów jest duże łóżko ortopedyczne. Bardzo często duże psy mają problemy z chodzeniem, przez swoją masę ciała. Z reguły dotykają ich również problemy ze stawami, będące powszechną przypadłością wśród ras olbrzymich. Doskonałą opcją jest wówczas zakupienie dla czworonoga posłania ortopedycznego, które będzie ułatwiało mu wygodne wypoczywanie i sen. Najbardziej popularna jest np. poduszka ortopedyczna dla psa, która jest wykonana z pianki typu memory foam – dopasowującej się do gabarytu każdego czworonoga. Pianka zapamięta kształt ciała psa, dopasowując się do niego i odciążając zarówno kręgosłup, jak i stawy dużego pupila. Dzięki temu, będzie on mógł zdrowo odpocząć na takim legowisku.

Leżanka ortopedyczna powinna być odpowiednio dopasowana nie tylko do dolegliwości psa, ale przede wszystkim do jego wielkości. Wówczas na pewno umożliwi dużemu psu odpocząć, jednocześnie wpływając pozytywnie na stan jego zdrowia i dobre samopoczucie. Jedną z dużych polecanych sof ortopedycznych jest Wikopet (cena od 219 zł).

Legowisko dla psa XXL

Takie spanie dla psa będzie dobre, gdy pupil waży powyżej 30 kilogramów (np. owczarek niemiecki). Zapewni ono komfortowy sen każdemu dużemu pieskowi, który potrzebuje sporej przestrzeni do wypoczynku. Takie legowisko dla dużego psa zazwyczaj posiada płaski materac, będący utworzonym z materiału odpornego na różnego rodzaju zniszczenia. Bardzo często, legowisko ma wówczas piankę poliuretanową w środku, zaś zewnętrzną część posłania stanowi codura. Jeżeli posiadasz dużego czworonoga w domu, będzie to idealne spanie dla psa.

Oczywiście, na rynku istnieje mnóstwo leżanek tego typu. Ich ceny różnią się w zależności od producenta i wykonania posłania. Oto kilka najbardziej popularnych modeli, jeżeli chodzi o legowisko dla psa XXL.

Powyżej wymienione modele legowisk dla psów znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak. Oprócz nich, w asortymencie sklepu znaleźć możesz również inne przydatne gadżety dla czworonogów takie, jak klatka dla psa lub miski dla psa. Sprawdź także ten artykuł o najlepszych legowiskach dla labradora.

Popularne rodzaje dużych legowisk dla psów – sprawdź ceny

Buda do spania dla dużych psów

Jest to jeden z nielicznych modeli legowisk dla psów, które budzą mieszane uczucia. Dawniej budy były zbijane z desek, nieocieplane i mało komfortowe. Jeżeli posiadasz dużego psa spędzającego czas głównie na dworze, możesz kupić dla niego specjalną budę do spania. Nowoczesne budy do spania są bardzo komfortowe dla czworonogów. Przede wszystkim, są znakomicie izolowane i niemal niezniszczalne. Nie będą im straszne zmienne warunki pogodowe, a sama buda doskonale uzupełni przestrzeń wokół domu – zwłaszcza, że większość z nich jest naprawdę designerska. Jeśli pies uwielbia spędzać czas na zewnątrz, na pewno bardzo szybko zaprzyjaźni się z tego typu posłaniem. Masz wystarczająco dużo miejsca na podwórku? A więc, koniecznie zainwestuj w taką budę! W środku budy może pojawić się ciepły koc i poduszka, choć z reguły budy i tak są dodatkowo ocieplane.

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!
Lablador leżący na legowisku, a także duże legowiska dla psów, producenci, modele i ceny
Legowisko dla dużego psa krok po kroku, czyli producenci, najlepsze modele, ceny, opinie oraz najlepsze materiały

Rzecz jasna, należy wcześniej dobrze wymierzyć budę, by pies bez problemu mógł do niej wejść. Buda nie może być ani za mała, ani za duża. Do zbyt małej budy pies nie wejdzie, ale ze zbyt dużej budy będzie uciekać z kolei ciepło. Warto więc dopasować ją względem gabarytów swojego pupila. Postaraj się, by buda dla psa stała w miejscu „strategicznym” – takim, by pies miał centralną część domu w zasięgu wzroku. Psy przebywające przez większość dnia na zewnątrz lubią mieć wszystko pod kontrolą. Dlatego też, warto ustawić im budę tam, by mogły monitorować sytuację wokół ich terenu. Oto kilka popularnych modeli bud dla psów.

Budy do spania możesz kupić w sklepie Fajny Zwierzak. W sklepie możesz zaopatrzyć się również w inne przydatne gadżety dla psów takie, jak miski dla psa, transporterek, szelki, zabawki lub klatka dla psa.

Maty, pontony i kanapy do spania dla dużych psów

Oprócz dużych legowisk, ortopedycznych posłań czy ocieplanych bud, na rynku zoologicznym można wyposażyć się również w specjalne maty dla dużych ras psów. To w zasadzie jedno z najczęściej kupowanych legowisk dla ras olbrzymich. Matę można ułożyć niemal w każdym miejscu domu. Poza tym, tego typu legowisko nie jest drogie – tak samo, jak ponton dla psów. Maty są wielkie, elastyczne i miękkie, a także sprzedawane w kilku rozmiarach. Można nimi przesuwać po podłodze, zmieniając dowolnie ich ułożenie i przenosząc w różne miejsca. Warto zwracać szczególną uwagę na te modele, które będą w stanie odprowadzać wilgoć. Dzięki temu, nie będą gromadzić w materiale bakterii, które mogłyby być szkodliwe dla czworonoga. Warto również pamiętać o tym, by mata zrobiona była z materiału, który można łatwo wyczyścić. To konieczne zwłaszcza, gdy pupilowi notorycznie wypada sierść.

Jeszcze inną formą legowiska może być wielkie łóżko dla psa – kanapa do spania. Na rynku zoologicznym oferowane są legowiska, które przypominają kształtem ludzką kanapę. Bardzo często tego typu posłanie posiada materac, który można wyjąć i wyczyścić. Oczywiście, kanapę należy dopasować pod rozmiar swojego czworonoga. Pamiętaj jedynie, że im bardziej designerska będzie taka kanapa, tym więcej będziesz musiał za nią zapłacić.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny