Karma dla shih tzu – sprawdzamy oferty branży zoologicznej

Dobra, sucha karma dla psa

Dobra, odpowiednio skomponowana dieta psa może bazować na produktach gotowych. Największą popularnością cieszy się tu pokarm suchy, który możemy dopasować do psów w każdym wieku. Jedzenie w postaci suchej jest mocno skoncentrowane, a dobrze dobrane zapewnia wszystkie niezbędne witaminy oraz składniki odżywcze.

Jedzenie w postaci suchej musi być dopasowane do wieku psa, jego aktywności fizycznej, stanu zdrowia, a także wagi. Dobrym przykładem jest pokarm dla psów otyłych, zawierający mniejszą dawkę kalorii. Pamiętajmy przy tym, że każde suche jedzenie okazuje się kaloryczne. Dlatego należy wymierzać odpowiednie porcje i podawać posiłki o stałych porach.

Najlepsza sucha karma dla shih tzu nie powinna posiadać sztucznych barwników, konserwantów, tak zwanych ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego oraz zbóż. Dobre będzie jedzenie typu grain free, które świetnie sprawdzi się dla małego alergika. Jedzenie może być również monobiałkowe lub skomponowane z myślą o bardziej aktywnych pupilach. Wybierając pokarm dla psów, pamiętajmy, że ich naturalna dieta bazuje na mięsie. Dlatego karma posiadająca na pierwszym miejscu zboża nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Mokra karma dla shih tzu

Sucha karma nie wyczerpuje jeszcze pełni możliwości. Dużą popularnością cieszy się również karma mokra, dostępna w wielu wersjach smakowych. Dobra, mokra karma powinna posiadać duży udział mięsa. Tego typu dieta dobrze sprawdza się w przypadku psów niejadków. Warto pamiętać, że jedzenie w takiej postaci jest na ogół dla psa znacznie bardziej atrakcyjne.

Dobra, mokra karma dla szczeniaka czy dorosłych psów może posiadać jedno lub kilka źródeł białka. Jedzenie monobiałkowe będzie szczególnie polecane w przypadku alergika. Może to być dobra karma dla yorka, shih tzu, maltańczyka czy innej rasy, mającej problemy z alergiami pokarmowymi.

Warto także pamiętać, że mokra karma jest mniej skoncentrowana niż karma sucha. Z uwagi na to, dzienne zapotrzebowanie na dany posiłek będzie znacznie większe. Jedzenie mokre często okazuje się też nieco droższe w zakupie. Na szczęście shih tzu należy do małych ras i wystarczą, a miesięczny koszt wyżywienia dobrej jakości karmą mokrą nie jest zbyt duży. Jeśli planujesz zakup psa tej rasy, sprawdź także ten artykuł z opiniami na temat psów rasy shih tzu.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

A może pokarm przygotowany samodzielnie?

Szczeniaka i dorosłego psa można karmić na wiele sposobów. Dobre posiłki przemysłowe nie wyczerpują jeszcze pełni możliwości. Dużą popularnością cieszy się samodzielne przygotowywanie posiłków. Wielu miłośników czworonogów interesuje się dietą BARF. Jest to żywienie, które posiada bardzo dobre opinie. W diecie BARF należy karmić psa surowym mięsem, podrobami, kośćmi oraz niewielką ilością warzyw. Posiłki należy komponować samodzielnie i dobierać je pod kątem stanu pupila.

Samodzielnie przygotowywana karma dla shih tzu czy karma dla yorka może być najlepsza pod względem jakości. Na forum tematycznym czytamy, iż jest to jedyny sposób na pełną kontrolę składu pożywienia czworonogów. Jest w tym dużo prawdy, jednak negatywne opinie wskazują na konieczność znacznie większego zaangażowania ze strony właściciela.

Czym karmić szczeniaka, dorosłe psy i czworonogi z nadwagą

Dobre karmy dla szczeniaka shih tzu

Żywienie szczeniaka może wpłynąć na jego prawidłowy rozwój. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań do wyboru optymalnego sposobu żywienia. W ofertach sprzedaży znajdziemy dobre karmy typu junior lub puppy. Są to produkty dedykowane dla młodych czworonogów.

Aby odpowiednio karmić szczeniaka, należy zapewnić mu potrzebne do wzrostu białko. Dobre posiłki typu junior posiadają znacznie większą zawartość białka pochodzenia zwierzęcego. Co ciekawe, gotowe produkty junior mogą nadawać się również dla alergika, a wiele z nich posiada dobre opinie na forum tematycznym. Większość właścicieli shih tzu wybiera posiłki suche z klasy premium.

Shih tzu z karmą w misce
Jaka karma dla shih tzu będzie odpowiednia, czyli polecana karma sucha i mokra

Czym karmić dorosłego psa?

Pies, który ukończył 12 miesiąc życia nie powinien spożywać posiłków typu junior. Najlepsza opcja to zakup karm przeznaczonych dla dorosłych psów. Warto wybierać produkty, które posiadają przychylne opinie wśród miłośników rasy. Opinie odnajdziemy na niejednym forum tematycznym.

Dobrze dobrana karma dla shih tzu czy karma dla yorka posiada nieco mniej białka niż posiłki junior. Jednocześnie zawiera odpowiednią kompozycję minerałów, zapewniających zdrowie. Najlepsza byłaby karma bezzbożowa, pozbawiona konserwantów i niepotrzebnych dodatków smakowych.

Ważne będzie także to, by nasza miniaturka shih tzu polubiła jej skład. Niemal każdy producent przygotowuje posiłki w kilku wariantach smakowych. Możemy dobrać je pod względem składu i preferencji naszego czworonoga.

Miniaturka shih tzu – czy posiada dodatkowe wymagania?

Prawidłowa waga shih tzu waha się w granicach 4,5 do 8,0 kg, jest to wskaźnik ze wzorca rasy. Miniaturka shih tzu nie figuruje w żadnym wykazie ras ani nie stanowi oddzielnej rasy. Pamiętajmy, że prawidłowa waga shih tzu nie powinna być niższa od 4,5 kg.

Jeśli nasz pies posiada zbyt niską masę, warto wybrać wysokokaloryczne, dobrej jakości posiłki. Będzie to bogata w mięso karma dla yorka, shih tzu czy innych niewielkich ras. Jeśli zadbamy o odpowiednie dawki posiłku, waga shih tzu zbliży się do idealnej.

Wiemy już, że miniaturka shih tzu nie istnieje, jednak zdarzają się osobniki z tendencją do otyłości. Zbyt duża waga shih tzu może prowadzić do groźnych chorób. W tym przypadku możemy wprowadzić gotowe posiłki dla psów otyłych. Przed wyborem warto przejrzeć forum tematyczne i przeanalizować opinie. W ofercie sprzedaży znajdzie się karma dla alergika czy otyłego, dorosłego psa. Karmy klasy junior należą tu do rzadkości.

ikona podziel się Przekaż dalej