Kamizelka chłodząca dla psa – cena, opinie i zalety kamizelki chłodzącej

Jak działa kamizelka chłodząca dla psa?

Podczas upalnych dni warto zapewnić swojemu pupilowi nie tylko chłodną wodę, ale też różnego rodzaju gadżety, które umożliwią mu przetrwać gorące lato. Oczywiście, sposobów na ochłodzenie psów jest mnóstwo. Niektórzy korzystają chociażby z mat chłodzących, na których mogą położyć i schłodzić się psy. Inni z kolei stawiają na kamizelki chłodzące, które dobre będą zarówno dla buldoga francuskiego, jak i jamnika czy innej rasy psa. Można z nich korzystać również, gdy aktywnie spędzasz czas ze swoim pupilem. W przypadku mat albo poduszek chłodzących, z nich pies może korzystać zazwyczaj w domu albo w podróży.

Trzeba brać poprawkę na to, że nie każdy pies będzie się czuł w takiej kamizelce komfortowo. Derka chłodząca to ubranie, do którego psa należy wcześniej stopniowo przyzwyczajać. Warto jednak skorzystać z zalet kamizelki, ponieważ znacznie lepiej sprawdzi się ona u aktywnych psów, niż mata – zwłaszcza podczas upalnych dni. Dzięki takiej kamizelce, czworonóg znacznie lepiej zniesie upał i będzie mógł aktywnie spędzać czas na dworze.

Dla jakich psów są kamizelki chłodzące?

W zasadzie, zupełnie każdy pies może nosić kamizelkę chłodzącą. Będzie ona odpowiednia zarówno dla owczarka niemieckiego, jak i buldoga angielskiego – pod warunkiem, że znajdziesz odpowiedni rozmiar, dopasowany do rasy swojego psa. Możesz korzystać z kamizelki chłodzącej nie tylko w trakcie wspólnych spacerów, ale i wystaw czy psich zawodów.

Dobrej jakości kamizelka chłodząca dla psa powinna być przede wszystkim uszyta z chłonnego materiału – działającego na zasadzie chłodzenia przez parowanie. Kamizelki marki Hurtta, Trixie czy Ruffwear, które w asortymencie posiada każdy dobry sklep zoologiczny, są wielokrotnego użytku. Warto postawić na wysokiej jakości kamizelkę zwłaszcza z uwagi na to, że pies nie posiada gruczołów potowych tak, jak człowiek. W związku z tym, musi ziać i stroszyć sierść, by w ogóle móc obniżyć temperaturę ciała. Gdy pies ma krótszy pyszczek, pojawia się problem z wydajnym zianiem. A więc, chociażby dlatego warto zainwestować w dobrą kamizelkę chłodzącą dla pupila. Oto kilka popularnych modeli kamizelek chłodzących na rynku.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Jeżeli chcesz kupić dobrej jakości kamizelkę chłodzą, która niewiele kosztuje, warto będzie odwiedzić sklep Fajny Zwierzak. Pamiętaj, że usuwanie kamienia nazębnego u psa czy karmienie go wysokojakościową karmą jest ważne tak samo, jak zapewnienie czworonogowi chłodu latem. Dbanie o swojego psa przekłada się bowiem na długość jego życia.

Kamizelka chłodząca dla psa – warto czy nie warto kupować?

Jaka jest najlepsza kamizelka chłodząca dla psa?

Jednym z często polecanych modeli kamizelek chłodzących jest Ruffwear. Kamizelki te posiadają solidne zapięcie, dzięki któremu nie przesuwają się po ciele pupila. Możesz wybrać jej dowolny rozmiar, dopasowany do rasy psa. Najlepsze kamizelki są regulowane (np. specjalną taśmą lub rzepem), a także pozwalające zakryć większą część psiego ciała. Właśnie to pozwala bowiem na równoległe ochładzanie psów. Warto szukać też kamizelek absorbujących wodę.

Kamizelka chłodząca powinna być jak najłatwiejsza do zakładania zwłaszcza, że nie każdy pupil będzie lubił jej ubieranie. Oczywiście, ma ona za zadanie zapewniać ochronę przed słońcem, a także umożliwiać chłodzenie przez parowanie. Jednym z bardziej polecanych materiałów kamizelek chłodzących jest spandex, będący cienkim i elastycznym. Kamizelkę z reguły moczy się w wodzie, odciska i zakłada psu. Woda będzie parować, tym sposobem odprowadzając ciepło i przyjemnie chłodząc ciało czworonoga.

Warto wiedzieć, że…

Namoczona kamizelka będzie odbijała promienie słoneczne, a także promienie ultrafioletowe. Jej zadaniem będzie również utrzymanie wody i chłodzenie psiego ciała. W zależności od wybranego modelu, kamizelki chłodzące działają przez kilka godzin – z reguły od 2 do ok. 4 godzin. Wiele zależy też od temperatury na zewnątrz. Jeżeli jednak tylko masz możliwość, wystarczy zamoczyć kamizelkę zanim straci chłodzące właściwości, by mogła dalej poprawnie spełniać swoje zadanie.

Ogromną zaletą chłodzącej kamizelki jest fakt, że nie moczy psa i znakomicie go ochładza, nie przesuwając się (pod warunkiem dobrego mocowania). Gdy ją namoczysz, nie będzie ciekła i kapała. Pamiętać należy jedynie, że materiał kamizelki może się łatwo zaciągać, dlatego pies nie powinien wchodzić w niej w ostre krzewy. Trzeba też delikatnie prać kamizelkę, by przypadkiem jej nie uszkodzić.

ikona podziel się Przekaż dalej