Szpic czy owczarek – którego psa powinieneś wybrać?

Żywioł ogień – który piesek będzie najlepszy?

Baran jest bardzo ambitny, żywiołowy, wytrwały, odważny i uwielbia rywalizować. Podobne podejście ma jack russel terrier. Ten pies ma duży temperament i nie boi się podskakiwać do dużo większych od siebie przeciwników. Jest nieco hałaśliwy, ale jednocześnie jest także czujny, więc bardzo dobrze sprawdza się w roli stróża. Nie jest to typ kanapowca. Inne rasy psów polecane dla barana to: amerykański staffordshire terrier, owczarek niemiecki.

Lew jest szczery, dumny, lojalny, honorowy, hojny, pamiętliwy i bywa niecierpliwy. Odpowiednia rasa psa dla lwa to szpic miniaturowy (pomeranian). To inteligentny piesek, który szybko uczy się nowych rzeczy. Jest odważny i potrafi prowokować większych od siebie. Ten piesek jest niezależny, dumny i lubi postawić na swoim. Przywiązuje się do jednej osoby, której to bardzo nie lubi opuszczać. Do tego znaku zodiaku będą też pasować: chart afgański, owczarek szkocki długowłosy.

Strzelec jest otwarty, szczery, pomocny, życzliwy, wesoły i odważny. Dla osoby spod tego znaku zodiaku najlepiej nadawałby się west highland white terrier. To mały energiczny piesek, który mocno przywiązuje się do właściciela. Ma silny charakter i jest wesoły. Ten pies nie ma w sobie agresji, ale może polować na mniejsze zwierzęta domowe, bo ma rozwinięty zmysł łowiecki. Jest życzliwie nastawiony do ludzi. Inne rasy psów pasujące do strzelca to: golden retriever, mops.

Żywioł woda – jaka rasa psa pasuje do tych znaków?

Rak jest wierny, miły, spokojny, nieco wycofany w kontaktach towarzyskich, a do tego potrafi być zaborczy i nie lubi zmian. Odpowiedni pies dla raka to maltańczyk. Źle znosi samotność, więc nie należy go izolować od rodziny. Jest mocno zżyty ze swoim właścicielem i uwielbia pieszczoty. Nie lubi nieproszony gości i potrzebuje czasu, aby zaakceptować nowe osoby. Inne rasy dla raka to: chihuahua, buldog angielski.

Ryby są pomocne, współczujące, spokojne i pokojowe. Dla osoby spod tego znaku sprawdzi się nowofundland. Jest to przede wszystkim bardzo łagodny piesek, który zaprzyjaźnia się ze wszystkimi: ludźmi, psami, kotami. Nie można go izolować od rodziny. Jest odważny i nadaje się na stróża, ponieważ jest w stanie obronić swoją rodzinę. Potrzebuje codziennych spacerów, ale nie wymaga bardzo intensywnych treningów. Uwielbia wodę. Może pomagać przy wyciąganiu sieci rybackich, ale nadaje się też na ratownika wodnego. Inne rasy psów dla ryb to: berneński pies pasterski, dog niemiecki.

Skorpion jest złośliwy i pamiętliwy, a do tego odważny, konsekwentny i inteligentny. Odpowiedni pies dla skorpiona to akita. Nie jest to pies, który okazuje czułość względem właściciela, ale przyzwyczaja się do niego. Jest mało przyjacielski względem innych psów, ale nadaje się na stróża. Akita jest trudny do ułożenia, ponieważ jest uparty i nie należy oczekiwać od niego 100% posłuszeństwa. Dla skorpiona nadaje się także: owczarek kaukaski, doberman. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami, jak wytresować psa?

Labrador czy pudel – jaki pies pasuje do Twojego znaku zodiaku?

Żywioł ziemia – najweselsze czy najinteligentniejsze psy?

Koziorożec jest wytrwały, uparty, ambitny, cierpliwy i na długo zapamięta urazę. Idealny pies dla niego to Welsh Corgi Pembroke. Ta rasa psa jest bardzo lojalna wobec swojej rodziny i jest bardzo cierpliwy wobec dzieci. Ten pracuś ma silny charakter i stara się postawić na swoim. W czasie jego wychowania należy pamiętać o konsekwencji, ale też łagodności, bo tak naprawdę jest bardzo wrażliwym pieskiem. Ma bardzo dobrą pamięć i lubi się szkolić, a do tego chętnie spełnia polecenie właściciela. Do koziorożca będzie pasować także: beagle, border collie.

Panna jest pracowita, dokładna i staranna. To samo można powiedzieć o krzyżówce pudla i golden retriever, jaką jest goldendoodle. Ten pies jest bardzo inteligentny i szybko się uczy. Sprawdza się w dogoterapii, ale też jako asystent osób niepełnosprawnych. Jest to także pies myśliwy. Mocno przywiązuje się do rodziny i jest łagodny wobec dzieci. Jednak hodowla goldendoodle nie istnieje w Polsce, więc tego psa trzeba sprawdzić zza granicy. Innym rozwiązaniem dla zodiakalnej panny będzie: chart rosyjski (borzoj), labrador.

Byk jest wierny, cierpliwy, przyjacielski, a do tego ceni spokój oraz elegancję. Idealny pies dla byka to bernardyn. Jest lojalny wobec rodziny i nie daje się spróbować do bójek. Względem dzieci jest nie tylko cierpliwy, ale także delikatny. Ten spokojny pies akceptuje inne zwierzęta domowe. Warto jednak pamiętać o tym, że lubi przebywać na otwartej przestrzeni. Dla byka nadają się także: pudel, shih tzu.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Żywioł powietrze – duży czy mały piesek?

Bliźnięta są ciekawskie, żądne przygód, a do tego aktywne i inteligentne. Dla osoby spod tego znaku będzie pasować husky syberyjski. Ten pies ma bardzo dobrze rozwinięty instynkt łowiecki, ale przede wszystkim ten pies uwielbia biegać i zawsze jest gotowy do podróży. Jest to bardzo wytrzymały pies, którego ciężko zmęczyć. Można z nim uprawiać różne psie sporty. Jest towarzyski i przyjazny, ale bywa nieposłuszny. Inne rasy pasujące do bliźniąt to: dalmatyńczyk, wyżeł weimarski.

Waga jest miła, życzliwa, towarzyska, przyjazna, a do tego woli współpracować z innymi niż rywalizować. Odpowiedni pies dla wagi to buldog francuski. Ten piesek jest bardzo czuły, mocno zżywa się z właścicielem i nie lubi się z nim rozstawać. Jest odważny i nie ma nic przeciwko kontaktom z innymi ludźmi. To inteligentny piesek, który uwielbia się bawić (zwłaszcza z dziećmi), ale też chętnie wyleguje się na kanapie. Może być mniej chętny do kontaktu z innymi psami, ale zazwyczaj nie ma nic przeciwko kotom. Inne rasy dla wagi to: mops, cavalier king charles spaniel.

Wodnik jest przyjacielski, bystry i nastawiony pokojowo, ale zazwyczaj woli mieć tylko kilku przyjaciół. Idealny pies dla osoby spod tego znaku to owczarek szwajcarski. Jest energiczny, lojalny i bardzo mocno przywiązany do właściciela. Jest łagodny i jest w stanie zaakceptować każde inne stworzenie w domu. Bardzo szybko się uczy i lubi wykonywać polecania właściciela. Dla wodnika nadają się także: bokser, owczarek podhalański.

Depresja u psa – jak ją rozpoznać?

Psy odczuwają różne emocje, w tym m.in. przygnębienie. Psia depresja może być wynikiem zmiany przyzwyczajeń czy przeprowadzką, ale też opuszczeniem pupila lub jego zaniedbywaniem. Należy dobrze dopasować wymagania człowieka i psa, bo wszelkie traumatyczne przeżycia (trafienie do schroniska, zostawienie w lesie) i zmiany (nowi domownicy, niepoświęcanie psu odpowiednio dużo czasu), mogą poważnie odbić się na psychice czworonoga.

Zwróć uwagę na to, czy twój pies nie schudł i czy nie ma apetytu. Jeżeli zmiana karmy nie pomoże, to będzie to oznaczało większy problem. To samo tyczy się nagłego braku zainteresowania zabawą, spacerami i kontaktem z człowiekiem. Jeżeli zauważysz jakąkolwiek zmianę w zachowaniu swojego pupila, udaj się z nim do weterynarza. Możliwe, że według ciebie nie zmieniło się nic, ale pies mógł doznać emocjonalnej (lub fizycznej) traumy, która będzie się objawiała przygnębieniem, odizolowaniem od właściciela albo nawet agresją.

Jaki pies pasuje do Twojego znaku zodiaku? Jest nim border collie, mops czy może owczarek niemiecki? W tym artykule spróbowaliśmy dopasować charaktery psów do poszczególnych cech każdego znaku zodiaku. Należy traktować to jako zabawę, ale też jako wskazówkę do tego, aby przy wyborze psa nie kierować się tylko jego wyglądem, ale przede wszystkim usposobieniem.

ikona podziel się Przekaż dalej