Kocyki dla piesków. Wybór w oparciu o przeznaczenie produktu

W ofercie branży zoologicznej znajdziemy wiele ciekawych produktów. Przyczepka rowerowa dla psa, posłanie dla kota czy choćby kapok dla psa stają się coraz popularniejszymi gadżetami. Jednym z podstawowych produktów dla psa lub kota okazują się jednak kocyki.

Dobrze dobrany koc dla psa powinien spełniać swoje główne zadanie. Wiele osób wybiera kocyki dla zwierząt w celu zabezpieczenia swoich mebli. Tego typu produkt nie musi być ciepły. Warto zadbać o to, by okazał się gruby, nadawał się do prania w pralce i pasował do designu naszego pomieszczenia.

Koce przydają się także dla szczeniaka (np. pozbawionego podszerstka yorka czy maltańczyka). Mogą stać się idealnym uzupełnieniem legowiska czy dodatkowo zabezpieczyć nasze łóżka. Ciepły koc dla szczeniaka może zapewnić długi, spokojny sen. W ofertach sprzedaży znajdziemy specjalne kocyki dla zwierząt, które imitują futro. Ich dłuższy, przypominający dywany shaggy włos jest też często stosowany na modnych w ostatnim roku legowiskach antystresowych. Z pewnością jest to warte uwagi rozwiązanie, które może przydać się zarówno dla młodego szczeniaka yorka, jak i dla dorosłych zwierząt.

Niektórzy szukają też grubych kocy, które można położyć bezpośrednio na podłodze. Jest to kolejne ciekawe rozwiązanie dla szczeniaka lub dorosłych piesków. Tego typu koce posiadają gruby, antypoślizgowy spód. Ciepły koc podłogowy zagwarantuje odpowiednią izolację od zimnego podłoża, a dodatkowy walor antypoślizgowy zwiększy poziom bezpieczeństwa. Warto bowiem pamiętać, że antypoślizgowy spód koca sprawi, że produkt będzie pozostawał w jednym miejscu, umożliwiając tym samym bezpieczne wskakiwanie psa na łóżko czy fotel.

Produkty takie jak przyczepka rowerowa dla psa, drewniane posłanie dla kota czy półki dla kota również wymagają odpowiedniego wypełnienia. Niewielkie koce okazują się tu idealnym rozwiązaniem. Niewielkich rozmiarów kocyki bez problemu ułożymy na dowolnej powierzchni. Będą przydatne dla zwierząt, które intensywnie gubią futro lub przychodzą na posłanie bezpośrednio po spacerach. Dobrze dobrany koc dla psa lub kota będzie łatwy do utrzymania w czystości i można go prać w pralce.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Jak dobrać koc dla psa? Wybór ze względu na materiał

Kolejnym kryterium naszego wyboru okazuje się materiał wykonania. W ofercie sklepów zoologicznych odnajdziemy różnego rodzaju koce dla zwierząt. Gruby, ciepły produkt przeważnie zostaje wykonany z tworzyw sztucznych z połączeniem bawełny. Dwustronne koce dla zwierząt będą dobrym izolatorem termicznym, a jednocześnie eleganckim uzupełnieniem pomieszczenia. Niektóre produkty z tworzyw sztucznych posiadają też wspomniany wcześniej, antypoślizgowy i ciepły spód.

Kocyki z tworzyw sztucznych przeważnie okazują się łatwe do utrzymania w czystości (podobnie jak wykonany ze sztucznego tworzywa kapok dla psa). Materiał pozostaje ciepły, nadaje się do prania w pralce, a jednocześnie nie uczula zwierząt. Niektóre kocyki nadają się także do stosowania na zewnątrz. Będą dobrym uzupełnieniem półki dla kota oraz takich produktów jak przyczepka rowerowa dla psa.

Alternatywą okazuje się ciepły koc bawełniany lub wełniany. Tego typu produkty mogą efektownie zdobić półki dla kota, wypełniać posłanie dla kota lub piesków czy nakrywać nasze kanapy. Dużym atutem tego rozwiązania okazuje się efektowny wygląd. Koc dla psa wykonany z bawełny lub wełny okaże się jednak nieco trudniejszy do utrzymania w czystości. We włókna materiału może wbijać się sierść pupila, dodatkowo produkt z naturalnego materiału szybciej przesiąka nieprzyjemnymi zapachami. Dlatego tego typu rozwiązanie może nadawać się dla yorka czy innych piesków, które nie gubią sierści lub korzystają z posłania będąc suche i czyste.

Pies przykryty kocem, a także polecany koc dla psa, porady zakupowe, jaki wybrać
Koc dla psa krok po kroku, czyli polecany materiał, koce i cena

Nasza przyczepka rowerowa dla psa, półki dla kota czy posłanie dla kota lub yorka mogą być też uzupełnione o modne koce z polaru lub grubych materiałów Minky. Są to produkty miłe w dotyku, łatwe do utrzymania w czystości, a jednocześnie dostępne w ogromnej liczbie wzorów. Nie są tak drogie jak kapok dla psa czy koc z naturalnej bawełny. Jednocześnie okazują się idealnym wyposażeniem wielu przestrzeni. Co ciekawe, szukając kocyków dla piesków, możemy także skorzystać z oferty skierowanej dla małych dzieci. W wielu sklepach odnajdziemy niewielkie koce polarowe dla dzieci. Ich cena często waha się wokół kwoty 10 zł. Tego typu produkt nadaje się na posłanie dla kota, legowisko dla piesków czy element uzupełniający półki dla kota. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o wyprawce dla psa krok po kroku.

Kocyki dla piesków. Wybór ze względu na rozmiar produktu

Zarówno koc, jak i kapok dla psa powinny być odpowiednio dobrane do wymiarów naszego pupila. Inaczej dobieramy produkty dla dużego dobermana, a inaczej dla maleńkiego yorka. Na szczęście oferta branży zoologicznej jest tak szeroka, że każdy znajdzie produkt przeznaczony do własnych potrzeb.

Koc dla psa miniaturowego może posiadać rozmiar 50 x 70 cm, 80 x 100 cm czy 80 x 120 cm. Jest to w pełni wystarczający rozmiar, który nadaje się do umieszczenia w legowisku czy ułożenia na kanapie lub fotelu. W przypadku psów większych rozmiarów, najlepiej zainwestować w duży, gruby koc, pozwalający na wygodne ułożenie się naszego pupila.

Wymiar koca przeznaczonego do nakrycia kanap czy foteli z reguły dopasowuje się do kształtu i formatu mebli. W ofertach sprzedaży znajdziemy koce, których rozmiar dochodzi nawet do 200 x 220 cm. Jest to wygodne rozwiązanie, które przyda się przy zabezpieczaniu większej sofy. Wybierając tego typu koc, upewnijmy się, że nadaje się do prania w pralce, a z jego powłoki można łatwo usunąć psią sierść.

ikona podziel się Przekaż dalej