Jaka karma dla szczeniaka?

Dobry skład, wysoka ilość białka

Jeśli zastanawiasz się, jaka karma dla szczeniaka buldożka będzie najlepszym rozwiązaniem, koniecznie czytaj skład interesujących produktów. Będzie to najlepsza dawka wiedzy, dzięki której dowiesz się, czy dany pokarm jest odpowiedni dla buldożka francuskiego.

Dobra karma dla psa posiada dużą ilość białka pochodzenia zwierzęcego. Pamiętajmy, że pies to urodzony mięsożerca, dlatego im mniej zbóż zawiera jego pokarm, tym lepiej. Najlepsza karma typu junior na pierwszym miejscu składu będzie posiadała mięso hydrolizowane. Jest to najlepsze źródło witamin i minerałów dla naszego pupila.

Jaka karma dla szczeniaka będzie odpowiednia? Po pierwsze taka, która posiada dobre opinie wśród właścicieli danej rasy. Z pewnością warto przejrzeć forum miłośników rasy i sprawdzić, które jedzenie jest rekomendowane. Doświadczeni hodowcy i miłośnicy rasy podpowiedzą czym karmić, jak karmić, a także jaki pokarm jest dla buldożka nieodpowiedni.

Bokser francuski może posiadać nietypowe wymagania żywieniowe. Dlatego dostępna w sprzedaży, sucha karma junior często posiada monobiałkowy skład. Oznacza to, że pokarm dla psa posiada tylko jedno źródło mięsa. W przypadku buldożków często jest to opcja najlepsza, pozwalająca na skuteczne wyeliminowanie problemów skórnych i objawów alergicznych.

Zastanawiając się, jaka karma dla szczeniaka będzie najlepsza, pamiętajmy także, że każdy producent jest zmuszony do podawania składu w kolejności ilościowej. Im więcej danego składnika posiada pokarm, tym wyżej znajdzie się on na liście składu. Dlatego najlepsza karma ma na pierwszym miejscu mięso, a wypełniacze w postaci warzyw czy zbóż znajdują się na miejscach ostatnich. Planujesz zakup psa tej rasy? Sprawdź także artykuł o usposobieniu buldożka francuskiego.

Sucha karma dla psa czy mokra karma?

Najlepsza karma dla buldożka francuskiego powinna posiadać odpowiednią ilość białka i mikroelementów, które dostarczą niezbędnych składników dla rozwoju organizmu. Jest to szczególnie istotne w wieku szczenięcym, kiedy to nie możemy dopuścić do powstania żadnych niedoborów w diecie. Dlatego warto wybierać odpowiednie produkty typu junior.

Bokser francuski czy buldog francuski blue to z natury dość łakome stworzenie, które chętnie przyjmie pokarm w postaci suchej oraz mokrej. Sucha karma dla psa może być dobra zarówno pod względem składu, jak i walorów smakowych. Jest to obecnie najpopularniejsza opcja żywienia naszego pupila. Co ciekawe, sucha karma dla psa często posiada dobre opinie i zazwyczaj okazuje się tańsza niż jedzenie mokre.

Mokra karma junior ma natomiast większe walory smakowe, a karmienie nią zaspokoi oczekiwania psich niejadków. Dobrej jakości pokarm potrafi zaspokoić wszystkie wymagania żywieniowe szczeniąt. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą jak karmić psiego niejadka. Dobra, mokra karma ma niestety pewną wadę. Jest nią nieco wyższy koszt miesięcznego wyżywienia czworonoga w porównaniu z karmami suchymi. Najlepsza mokra karma może kosztować nawet po kilkanaście złotych za opakowanie 0,5 kg.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Karma dla buldoga francuskiego w wieku dorosłym

Czym karmić, jak wybrać odpowiednie jedzenie?

Wiemy już, jaka karma dla szczeniaka sprawdza się najlepiej. Wraz ze skończeniem 12 miesiąca życia nasz pupil może już bez problemu przejść na karmienie przeznaczone dla dorosłych psów. Czym karmić? Do wyboru ponownie zostaje nam mokra karma bądź sucha karma. Z pewnością warto przejrzeć forum tematyczne i zapoznać się z opiniami innych właścicieli tej rasy. Na forum można też niekiedy znaleźć listę rekomendowanych produktów.

Buldożek francuski przed pustym talerzem oraz porady karma dla buldoga francuskiego będzie odpowiednia
Jaka karma dla buldoga francuskiego będzie odpowiednia, czyli polecane produkty

Czym karmić? Wybór pomiędzy karmą suchą, a mokrą jest kwestią indywidualną. Pamiętajmy jedynie, że dobra karma dla buldoga francuskiego posiada mniejszą zawartość białka niż produkty typu junior. Buldog francuski blue czy bokser francuski nie jest typem sportowca, zatem jedzenie nie musi zawierać tak dużej ilości białka jak u psów aktywnych fizycznie.

Prawidłowa waga buldoga francuskiego zostanie utrzymana tylko wtedy, gdy nie przesadzimy z ilością pokarmu. Pamiętajmy, że suche jedzenie jest bardzo kaloryczne, co w połączeniu z genetyczną tendencją do otyłości może dawać znaczący wzrost masy. Dlatego waga buldoga francuskiego powinna być stale kontrolowana, a jedzenie wydzielane w odpowiednich proporcjach.

Waga buldoga francuskiego

Aby w pełni odpowiedzieć na pytania, czym karmić i jak karmić, należy wiedzieć, jaka jest prawidłowa waga buldoga francuskiego. Pozwoli to na dobranie odpowiednich porcji produktu. Dobra karma posiada tabele żywieniową, którą dopasowujemy do masy naszego pupila. Owe dane mają charakter orientacyjny, a karma dla buldoga francuskiego może być mniej lub bardziej kaloryczna.

Dlatego w pierwszej kolejności odpowiadamy, ile powinien ważyć buldog francuski w wieku dorosłym. Bokser francuski czy buldog francuski blue waży przeciętnie od 8 do 14 kg i taka masa jest uznawana za normę. Ilość karmy dla buldożka francuskiego powinna być dopasowana do jego aktualnej wagi, a także wieku. Jeśli pies posiada większą od dopuszczalnej masę ciała, wówczas warto lekko zmniejszyć ilość podawanego posiłku, co umożliwi odchudzenie naszego pupila.

Najlepsze karmy dla buldożka francuskiego – polecani producenci, opinie

Wiemy już jak karmić buldożka francuskiego i na co zwracać uwagę przy wyborze karmy. Warto także wyróżnić producentów, którzy posiadają najlepsze opinie i oferują dobrej jakości karmy dla buldożka francuskiego. Poniżej ranking pięciu wybranych producentów

  • Acana – to znana marka, która posiada bardzo dobre opinie na niemal każdym forum tematycznym. W ofercie sprzedaży znajdziemy produkty monobiałkowe i standardowe, które dopasujemy dla buldożka francuskiego. Dobrym przykładem jest karmienie suchymi produktami rybnymi. Jest to rozwiązanie dedykowane dla psów z alergiami pokarmowymi.
  • Taste of The Wild – kolejny znany producent karm, którego produkty z reguły posiadają przychylne opinie. TOTW to dobrej jakości karmy z pośredniej półki cenowej. Z pewnością nadają się dla takich ras jak buldog francuski blue czy bokser francuski. Na opakowaniu produktów dowiemy się jak karmić zwierze o danej masie ciała.
  • Brit Care – to jedna z popularniejszych marek, które specjalizują się w produkcji karm suchych. W ofercie sprzedaży znajdziemy pokarm na bazie drobiu, jagnięciny, wołowiny, ryby, a nawet dziczyzny. Wybór asortymentu jest dość szeroki, dlatego bez trudu dobierzemy karmę dla buldożka francuskiego w dowolnym wieku. Brit Care posiada dobre opinie, a temat jego karm jest często poruszany na forum właścicieli psów.
  • Dolina Noteci – karmienie pokarmem suchym nie zawsze jest możliwe, dlatego warto wymienić także popularne pokarmy mokre. Jednym z nich z pewnością jest Dolina Noteci, która posiada bardzo dobre opinie. Jak karmić? Dawkowanie każdej konkretnej karmy mokrej znajdziemy na opakowaniu produktu. Warto trzymać się owych wytycznych, bowiem właściwe karmienie sprawi, że waga buldoga francuskiego będzie utrzymywała się na odpowiednim poziomie.
  • Lukullus – kolejny produkt mokry, doceniany na forum miłośników psów. W ofercie sprzedaży znajdziemy wiele wariantów smakowych, a karmy charakteryzują się dobrym składem, który sprawi, że nasz buldog francuski blue będzie miał zapewnioną odpowiednią ilość składników odżywczych.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny