Jak wybrać legowisko dla psa

Legowiska dla psa - rodzaje legowisk dla psa

Dla psa mieszkającego na zewnątrz odpowiednia jest wygodna buda dla psa. Natomiast dla psa mieszkającego w mieszkaniu musimy wybrać odpowiednie spanie kierując się wygodą psa, higieną, ceną, lecz także estetyką. Ważny jest rozmiar psa oraz ilość miejsca w mieszkaniu. Estetyka ma większe znaczenie, jeśli kanapa dla psa znajduje się w salonie lub w miejscu bardzo widocznym. W miejscu mniej eksponowanym wystarczy prosty i funkcjonalny materac, zaś w salonie może stanąć ekskluzywna sofa dla psa. Producenci prześcigają się w ofertach nowych, modnych i nowoczesnych modeli legowisk dla psa. Mamy do wyboru materac, iglo czy też sofę.

Rodzaje legowisk dla psa:

  • sofa, czyli legowisko z podwyższonymi bokami jest odpowiednia dla dużego i małego psa, wszystkich ras psów, szczególnie tych, które lubią obserwować otoczenie,
  • iglo wygląda jak buda dla psa wykonana z miękkiego, pluszowego materiału. Taka leżanka jest najlepsza dla małego psa, który jest nieco bojaźliwy i lubi się odseparować w przytulnym miejscu,
  • materac, czyli płaskie legowisko jest najbardziej odpowiedni dla dużego psa, który lubi się wyciągnąć,
  • kanapa dla psa w postaci solidnego mebla, będzie najlepsza dla małego psa, gdyż takie mebel dla dużego psa zajmie dużo miejsca w mieszkaniu. Sofa musi pasować kolorem i stylem do reszty umeblowania salonu.
  • dry bed to rodzaj grubego koca na spodzie z gumy. Dry bed wykonane jest z materiału, który nie przepuszcza płynów. Jest to posłanie, które warto mieć na szczególne sytuacje jak jazda samochodem, choroba zwierzaka.

Czym się kierować wybierając spanie dla psa, czyli legowisko dla psa

Dorosły pies spędza na posłaniu nawet 16 godzin dziennie, zaś szczeniak nawet więcej. Dlatego też wybór posłania jest równie ważny jak wybór smyczy dla dużego psa. Czym się kierować przy wyborze spania dla psa, tak aby było wygodne dla naszego pupila oraz higieniczne i łatwe do czyszczenia.

Dobra, wygodna leżanka zapobiega powstawaniu modzeli u dużych psów. Modzele stanowią zgrubienia na łokciach, które powstają w wyniku wstawania i leżenia na twardej i niewygodnej powierzchni. Wybierając sofę czy materac dla dużego psa warto wziąć pod uwagę ciężar psa. Wypełnienie powinno być dobrej jakości. Tanie materace, z niskiej jakości wypełnieniem, tracą objętość po kilku miesiącach i pies leży praktycznie na twardej podłodze, co sprzyja powstawaniu modzeli. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak wybrać legowisko dla psa.

Jak wybrać legowisko dla psa:

  • wymiary: należy zmierzyć psa w pozycji leżącej oraz dodać 10 - 20 cm po bokach,
  • pozycja: dla psów, które lubią się wyciągnąć odpowiedni będzie materac, zaś dla psów, które śpią zwinięte w kulkę lepsza będzie kanapa dla psa,
  • materiał: leżanka dla psa powinna być z materiału przyjemnego w dotyku, odpornego i łatwego do utrzymania w czystości. Najczęściej pokrycie materaca wykonane jest z materiału syntetycznego jak poliester.

Pies na funkcjonalnej kanapie
Kanapa i legowisko dla psa oraz zastosowanie, wybór i funkcjonalność kanapy dla psa.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Przy wyborze sofy dla psa bardzo ważna jest higiena. Zwierzak nie dba o czystość, wraca ze spaceru zakurzony, z brudnymi łapami czy też mokry po deszczu. Psy wnoszą jedzenie i gryzaki na swoje posłanie. Mogą je także pogryźć lub zabrudzić. Dlatego też posłanie dla psa musi być łatwe do utrzymania w czystości i prania. Spanie psa pierzemy raczej często. Dlatego też warto wybrać takie posłanie, które łatwo zmieści się do pralki lub można je rozłożyć na części. Niektóre posłania mają zdejmowane pokrycie, gdyż wypełnienie rzadziej się brudzi. Dobrym rozwiązaniem jest posłanie z wodoszczelnym dnem, które można położyć na dywanie bez obawy zabrudzenia. Jeśli decydujemy się na leżankę dla psa w postaci mebla, pokrycie musi być wykonane z materiału pozwalającego na wytarcie brudu oraz nie przepuszczającego płynów.

Wygodna kanapa dla psa - popularne modele, wymiary i cena legowiska dla psa

Tani materac dla psa można zrobić samemu składając koc i wkładając go w poszewkę. Osoby umiejące szyć potrafią bez trudu zrobić ładny i estetyczny materac czy sofę dla psa. Osoby, które wolą kupić gotowe posłanie mogą je znaleźć w internetowych lub stacjonarnych sklepach dla zwierząt.

Cena legowisk dla psa zaczyna się już od około 20 zł i dochodzi do kilkuset zł a nawet więcej za ekskluzywny mebel. Dla porównania smycz dla dużego psa kosztuje od 50 zł wzwyż. Najtańsza sofa, która kosztuje około 30 - 50 zł wykonana jest zazwyczaj z wypełnienia z pianki obszytego materiałem z poliestru. Takie posłanie należy je prać w pralce w całości. Tanie sofy lub poduszki nadają się bardziej dla małych piesków, gdyż psy dużych ras, z uwagi na swoją wagę powinny mieć posłanie z wypełnieniem wysokiej jakości.

Największą popularnością cieszą się posłania typu sofa, które można kupić na przykład na Allegro w cenie od 60 do 100 zł w zależności od wymiarów. Sofa tego rodzaju wykonana jest z materiału wodoodpornego i nieprzemakalnego z wypełnieniem z puszystej włókniny. Jego zaletą jest duża sprężystość, łatwość prania i niska cena. Warto odwiedzić sklep Fajny Zwierzak, w którym możesz kupić karmy dla psów w atrakcyjnych cenach.

Droższy model sofy dla psa kosztuje od około 150 zł do 400 zł. Producent oferuje różne wymiary dla małego i dla dużego psa. Cena zależna jest od wielkości posłania. Wygodnym rozwiązaniem jest legowisko dwustronne wykonane z materiału wodoodpornego i śliskiego oraz miękkiego, dzięki czemu legowisko można wywrócić na śliską stronę, kiedy pies przyjdzie mokry z deszczowego spaceru. Legowisko składa się z podłoża ze ściankami oraz poduchy. Droższe posłania mają system ZipClean, który pozwala na szybkie rozłożenie części sofy w celu uprania jej.

Najdroższe posłania dla psa, które kosztują około 400 zł, wykonane są na drewnianym stelażu. Drewniana skrzynia wypełniona jest wygodną poduchą. Sporym powodzeniem cieszą się szyte na zamówienie sofy z imieniem psa. Warto zaopatrzyć się również w niezbędne akcesoria dla psa, by zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo.

ikona podziel się Przekaż dalej