Od czego zależy cena posokowca bawarskiego?

Posokowiec bawarski i posokowiec hanowerski to psy o przeznaczeniu myśliwskim, które przeważnie interesują osoby pasjonujące się łowiectwem. Pies wymaga dużej dawki ruchu, kocha tropienie oraz aktywność na świeżym powietrzu. Myśliwski posokowiec podlega także próbom pracy, które umożliwiają dopuszczenie go do hodowli.

Cena posokowca bawarskiego może być uzależniona od renomy danej hodowli. Im bardziej znana hodowla, tym wyższa cena za szczeniaki myśliwskie. Ważne są także opinie o danym miejscu. Hodowla posiadająca bardzo dobre opinie, przeważnie nie ma problemów ze sprzedażą szczeniąt. Najlepsze opinie i renoma hodowli, to przeważnie wyższa cena zakupu szczeniaka.

Każdy czarny chow chow, niemal czarny posokowiec hanowerski czy posokowiec bawarski może pochodzić z hodowli zarejestrowanej w dowolnym związku lub stowarzyszeniu. W naszym kraju największą renomą cieszy się ZKwP. Jest to jedyny związek, który współpracuje z międzynarodową federacją kynologiczną FCI. Cena posokowca bawarskiego z rodowodem związku kynologicznego może być nieco wyższa, jednak jest to uzasadniony wydatek.

Cena posokowca bawarskiego – ile kosztują szczeniaki w hodowlach

Jak już wiemy, cena za małe pieski będzie uzależniona od renomy hodowli (opinie, osiągnięcia itp.), a także od przynależności do danego związku lub stowarzyszenia. Cena posokowca bawarskiego z pochodzeniem FCI rozpoczyna się od kwoty 1500 zł. W takiej cenie znajdzie się także niemal czarny pies myśliwski, posokowiec hanowerski.

Cena posokowca bawarskiego z bardziej znanych hodowli przeważnie utrzymuje się w granicach 2000 – 3000 zł. Psy myśliwskie (posokowiec hanowerski czy bawarski) znajdują się w wielu wyspecjalizowanych hodowlach, dlatego z reguły nie spotykamy się z problemem zakupu psa.

Dla porównania, czarny chow chow jest psem przeznaczonym dla znacznie większego kręgu miłośników czworonogów. Większa popularność i mniejsza dostępność sprawiają, że czarny czy brązowy chow chow z reguły kosztuje powyżej 4500 zł. Stawka za psa w hodowlach, które posiadają najlepsze opinie przeważnie mieści się w przedziale 5000 – 8000 zł. Wybitny, biało czarny czy czarny chow chow z uprawnieniami do brania udziału w wystawach może okazać się jeszcze droższy w zakupie. Sprawdź także ten artykuł o charakterze posokowca bawarskiego.

Charakter posokowca bawarskiego – ogólny opis zachowań

Rasa psów myśliwskich słynie z zamiłowania do tropienia, co często przekłada się na jej zachowanie. Charakter posokowca bawarskiego jest skoncentrowany na współpracę z człowiekiem, jednak silny instynkt często wygrywa nad zachowaniem. Już młode szczeniaki są na ogół bardzo zainteresowane tropieniem i mogą pogonić za szybko uciekającą zwierzyną. Warto mieć to na uwadze.

Charakter posokowca bawarskiego jest też bardzo pogodny i lojalny. Bez wątpienia jest to rasa psa, która silnie przywiązuje się do wszystkich domowników. Podobnie jak czarny chow chow, posokowiec będzie z radością spędzał czas u boku właściciela. Dobrze dogada się także z dziećmi oraz osobami starszymi.

Pies rasy posokowiec bawarski siedzący na trawie w ogródku oraz cena posokowca bawarskiego i jego hodowla
Cena posokowca bawarskiego, czyli ile kosztują szczeniaki z rodowodem i co warto wiedzieć o rasie

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Jak przystało na psa myśliwskiego, rasa uwielbia aktywność fizyczną. Szczenięta nie powinny być nadmiernie forsowane, jednak po ukończeniu roku można już zacząć intensywne szkolenie i długie zabawy. Szczenięta wymagają także odpowiedniej socjalizacji. Im lepiej przyzwyczaimy szczenięta do życia w danym środowisku, tym stabilniejszy będzie charakter posokowca bawarskiego w dorosłym życiu.

Dobrze socjalizowane szczenięta wyrastają na zrównoważone psy, które nie prowokują konfliktów i nie mają skłonności do agresji. Opis rasy sugeruje, iż są to pieski lojalne, oddane i odważne. Nie atakują innych zwierząt, jednak zaatakowane będą się skutecznie broniły.

Opisując charakter posokowca bawarskiego, nie sposób pominąć kwestii jego umiejętności oraz aktywności. Już młode szczeniaki bywają tak wytrwałe jak Podenco z Ibizy, są chętne do współpracy i uwielbiają zabawy z wykorzystaniem węchu. Możemy to wykorzystać już na etapie wczesnego szkolenia. Wspólne, atrakcyjne dla psa zabawy z właścicielem dodatkowo wzmocnią wspólną więź.

Warto także pamiętać, że posokowce bawarskie źle znoszą długotrwałą samotność. Silnie przywiązują się do właściciela i pomimo pewnej niezależności, nie najlepiej odnajdują się same w zamkniętych pomieszczeniach. Nie oznacza to oczywiście, że posokowiec nie może zostać sam w domu. Jednak wymaga to odpowiedniej nauki oraz większej dawki aktywności fizycznej. Znudzony, zostawiony na długo i pozbawiony atrakcji pies może zacząć niszczyć przedmioty domowe. Postępujący lęk separacyjny będzie też prowadził do dalszych problemów behawioralnych. Dlatego pieski wymagają umiejętnego szkolenia już od wieku szczenięcego.

ikona podziel się Przekaż dalej