Stojak na miski dla psa – materiał wykonania

Podstawka na jedzenie dla psów może zostać wykonana z różnych materiałów. Z pewnością jest to jedno z kryteriów, którymi warto sugerować się podczas zakupu. Najtańsze miski na karmę to produkty plastikowe. Ich zaletą okazuje się wytrzymałość oraz łatwość do utrzymania w czystości. Niestety wielu ekspertów twierdzi, że plastikowa podstawka dla psów nie jest najzdrowszym rozwiązaniem. Dodatkowo cechuje ją niski poziom estetyki.

Dużą popularnością cieszą się także ceramiczne podstawki na stojaku regulowanym. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno dla dużego psa, jak i dla mniejszego pupila. Ceramiczne podstawki na karmę są bardziej higieniczne, a jednocześnie estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Możemy je wyparzać, co stanowi dodatkowy atut. Niestety produkty ceramiczne są podatne na uszkodzenia mechaniczne i nie sprawdzą się w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach.

Kolejna opcja to miski dla psa na drewnianym stojaku. Sama osadzona wyżej miska może być wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to dość popularne rozwiązanie, nadające się dla psów w każdym wieku i o różnym wzroście. Tego rodzaju stojak na miski dla psa będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, a stalowa miska okaże się higieniczna i odpozna na uszkodzenia.

Wybór pomiędzy powyższymi materiałami zależy od preferencji oraz oczekiwań właścicieli pupila. Warto jedynie zadbać o to, by stojak na miski dla psa był odpowiednio dopasowany do jego wzrostu. Miska na karmę dla dużego psa nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla miniaturki i odwrotnie. Dlatego wielu producentów oferuje stojak na miski dla psa w kilku wariantach wymiarowych. Karmienie psa to bardzo ważna kwestia. Sprawdź zatem także artykuł z informacjami, czy pies może jeść chleb.

Miska na stałej wysokości i na stojaku regulowanym

Kolejny istotny parametr to wysokość ustawienia miski. W ofercie sprzedaży znajdziemy różne stojaki dla psów. Największą popularnością cieszy się podstawka o stałej wysokości. Będzie to świetne rozwiązanie dla dorosłego psa. Jej atutem okaże się atrakcyjna cena zakupu oraz możliwość pełnego dopasowania do wzrostu pupila. Stały stojak na jedzenie przeważnie składa się z drewnianej obudowy oraz stalowego lub ceramicznego wypełnienia. Podstawka może posiadać dwie miski, jedną na karmę, a drugą na wodę.

Alternatywą dla produktów stałych jest miska na stojaku regulowanym. To kolejny przydatny gadżet, który nadaje się na jedzenie dla małego bądź dla dużego psa. Tego typu podstawki na jedzenie świetnie sprawdzają się w przypadku szczeniąt. Wygodna regulacja wysokości miski sprawia, że możemy ją dopasowywać do aktualnych wymiarów naszego pupila. Może to być dobre rozwiązanie dla dużego psa, który w wieku szczenięcym charakteryzuje się dużą intensywnością wzrostu. Warto przy tym pamiętać, że wysokie miski na stojaku regulowanym mogą niekiedy okazać się dość wywrotne. Dlatego przed zakupem warto prześledzić opinie o danym produkcie i wybrać dobrej jakości podstawkę na jedzenie lub wodę. Stojak z miskami to wybór wart rozważenia także dla kota.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Przykładowe stojaki z miską na jedzenie – wybieramy top 3 produkty

Wielu świeżo upieczonych właścicieli psów zadaje sobie pytanie jak karmić psa, a nawet jak zrobić budę dla psa. Dlatego poniżej omówimy trzy modele misek na stojaku, które nadają się zarówno dla mniejszego, jak i dla większego pupila. Jaki stojak z miskami czy też miski ze stojakiem warto wybrać?

Trixie miski ceramiczne na stojaku metalowym – Trixie to znany producent akcesoriów dla zwierząt domowych. W jego ofercie znajdziemy różnego rodzaju miski z tworzyw sztucznych, a także miski ceramiczne. Na szczególną uwagę zasługują produkty na stojaku metalowym. Wypełnienie stanowią dwie ceramiczne, ozdobne miski o pojemności 2 x 0,25 l. Atutem tego produktu jest duża stabilność, a także estetyczny wygląd. Miski posiadają efektowne zdobienia, dzięki którym cały stojak ładnie się prezentuje. Metalowy, stabilny stojak ułatwi utrzymanie czystości na podłodze. Produkty o pojemności 2 x 0,25 l sprawdzą się na jedzenie i picie dla małego psa lub kota. Z pewnością nie spełnią wymagań większego pupila. Cena zakupu omawianego stojaka Trixie to około 35 zł, co stanowi kolejny atut.

Pies jedzący z drewnianego stojaka
Stojak na miski dla psa, oraz polecana podstawka, w tym miski dla psa na drewnianym stojaku

Miska na stojaku regulowanym Pets Collection – to ciekawy produkt przeznaczony dla dużego psa. Posiada dwie miski ze stali nierdzewnej, których pojemność wynosi po 1,8 l każda. Produkt został wyposażony w stabilny, metalowy stojak z możliwością regulacji wysokości w zakresie od 8 do 40 cm od podłogi. Z pewnością jest to podstawka, która sprawdzi się przy szczeniakach większych ras. Duża możliwość regulacji wysokości miski sprawi, że właściciel będzie mógł dopasować ją do wymagań swojego pupila. Na uwagę zasługuje także dość atrakcyjna cena zakupu. Miska ceramiczna na stojaku regulowanym Pets Collection kosztuje około 45 zł.

Miski dla psa na stojaku bambusowym – stojak na jedzenie może posiadać dość wysokie walory dekoracyjne. Dobrym przykładem są tu miski na stojakach bambusowych. Ich atutem (oprócz atrakcyjnego wyglądu) okazuje się także wysoka wytrzymałość oraz odporność na działanie wilgoci. Drewniane stojaki zazwyczaj posiadają antypoślizgowe nóżki i po dwie miseczki na jedzenie oraz wodę. Cena zakupu zależy od producenta oraz rozmiarów misek. Przykładowa miska na stojaku bambusowym marki Petsikowo będzie kosztowała około 55 zł. W cenie otrzymujemy stabilny stoliczek z drewna bambusowego, antypoślizgowe nóżki oraz dwie miseczki ze stali nierdzewnej o pojemności 2 x 0,2 l. Jest to rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się dla kota lub mniejszego psa.

Powyżej omówiliśmy tylko kilka przykładowych, godnych uwagi misek na stojaku. Oferta sklepów zoologicznych jest znacznie bogatsza i każdy znajdzie produkt dopasowany do potrzeb swojego pupila. Wybierając miski oraz stojaki, warto zwrócić szczególną uwagę, na jakość wykonania.

ikona podziel się Przekaż dalej