Jak namówić rodziców na psa?

1. Upewnij rodziców, że jesteś gotowy na psa.

Dokładnie przemyśl sprawę, zanim zaczniesz namawiać rodziców na psa ze schroniska lub hodowli. Musisz pamiętać o tym, że zwierzę zazwyczaj żyje minimalnie 10, a czasem i 15 lat – a więc, właśnie tak długo trzeba będzie się nim opiekować.

Musisz przekonać rodziców do tego, że powierzysz nad zwierzakiem swoją opiekę i będziesz zajmował się nim nie tylko gdy będzie szczeniaczkiem, ale też gdy podrośnie i zaczną się różne problemy (jak dyskopatia u psa). Rodzice muszą mieć pewność, że zadbasz o psa i nie złamiesz mu serca brakiem zainteresowania.

2. Dzięki psu staniesz się odpowiedzialny!

To jeden ze skuteczniejszych argumentów, przemawiających do większości rodziców. Powiedz im wprost, że pies w domu pozwoli stać się odpowiedzialnym – a to na pewno zaprocentuje w przyszłości! Psa przecież trzeba nie tylko karmić, ale też wychodzić z nim na spacery i dbać o jego zdrowie każdego dnia. Wystarczy dowiedzieć się, jak nauczyć psa chodzić na smyczy.

Przekonaj mamę i tatę do tego, że posiadanie psa jest najlepszym sposobem na nauczenie się odpowiedzialności. Przygarniając psa ze schroniska nauczyć się można bowiem systematyczności i poczucia, że robisz ważną rzecz dla zwierzaka. Przecież to od opiekuna zależeć będzie szczęście pieska.

3. Pies pomaga opanować emocje.

Pies to zwierzę, które wręcz błyskawicznie nawiązuje więzi emocjonalne z członkami rodziny. Najbardziej przywiązuje się do swojego właściciela, który zajmuje się nim każdego dnia. Pies jest przy człowieku zawsze – w chwili smutnej, złej czy wesołej.

Dzięki temu, pies pozytywnie wpływa na emocje np. dorastającego nastolatka, ułatwiając kontakty z ludźmi. Pies uczy, jak radzić sobie z uczuciami. Uczy też empatii młodego człowieka pokazując, że humory i zachowania ludzkie wpływają również na całe otoczenie. Jeśli już uda się mówić rodziców, udowodnij im także, że będziesz się zajmował psem odpowiedzialnie. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak nauczyć psa załatwiać się na dworze.

4. Pies w mieszkaniu o małym metrażu.

Ciężko będzie namówić rodziców na 2 psa do mieszkania, które znajduje się w bloku. Jednak do kupna jednego, niewielkiego psa do bloku, już jak najbardziej można namówić! Zbyt mały metraż nie musi oznaczać, że to zły pomysł.

Otóż, dla żadnego psa wielkość mieszkania nie ma większego znaczenia. Pies bowiem – bez względu na jego rasę i masywność – zawsze potrzebuje wiele ruchu i nowych bodźców. Tych doświadcza właśnie poprzez spacerowanie. A więc, przekonaj rodziców, że będziesz z nim dużo chodzić. Niewychodzenie z psem na spacer sprawić może, że szybko pojawi się dyskopatia u psa.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Uśmiechnięta rodzina z psem, a także porady, jak namówić rodziców na psa
Porady, jak namówić rodziców na psa, czyli argumenty, by przekonać mamę i tatę

Jak przekonać rodziców do kupna psa?

5. Pokaż, że dla psa jesteś w stanie poświęcić kilka ważnych rzeczy.

Uświadom rodzicom, że przeznaczysz swoje kieszonkowe na utrzymanie psa. Nie pozwól rodzicom mówić, że karma dla psa alergika kosztuje i oni będą musieli inwestować. Zadeklaruj, że będziesz dobrowolnie rezygnował z kieszonkowego. Uwierz, że miesięczne kieszonkowe powinno wystarczyć, by zapewniona była psu dobra karma dla psa alergika.

Możesz również zrezygnować z wyjazdu na kolonię lub obóz – czyli jednocześnie z pieniędzy, które miały być na niego przeznaczone. Wówczas na pewno udowodnisz, że pies to ważna część życia i największe marzenie.

6. Udowodnij, że jesteś opiekuńczy i systematyczny!

Musisz udowodnić rodzicom, że jesteś gotów na wyrzeczenia związane z posiadaniem psa i że jesteś opiekuńczy. Jak namówić rodziców na psa? Postaraj się każdego dnia zrobić rzecz, jaką zleci mama i tata. Niech będzie to np. opieka nad rośliną albo zwierzakiem sąsiada.

Równie dobrze możesz przejąć część obowiązków domowych, jak odkurzanie bądź zmywanie naczyń. Jeżeli będziesz robić to regularnie rodzice nabiorą przekonanie, że będziesz dbał o swojego psa równie systematycznie!

7. Pies to najlepszy przyjaciel rodziny.

Mimo, że chyba każdy z nas posiada przyjaciół, to czasem czuje się samotny. Pies będzie najlepszym towarzyszem, będąc przy nas w każdej chwili. Bez obaw można się z nim dzielić tajemnicami – bo i tak nic nikomu nie powie! Psy wykrywają smutek i na pewno zrobią wszystko, by pocieszyć właściciela.

Dziś dzieci coraz bardziej niechętnie spędzają czas ze swoimi rodzicami, bo „to siara”. Dzięki pieskowi będziecie mogli robić razem wiele ciekawych rzeczy, wspólnie śmiejąc się i bawiąc. Zatem, pies jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym, potrafiących sprytnie ją scalić.

8. Więcej ruchu!

Rodzice nie lubią, gdy siedzisz przed komputerem? Przekonaj ich, że dzięki psu nie będziesz tego robił w tak ogromnej ilości! Niektóre rasy wymagają bardzo wiele ruchu, więc nie będziesz już siedział tyle przed ekranem monitora.

Psa trzeba wyprowadzać na spacer przynajmniej 3 razy dziennie. To pozwoli więc zahartować organizm i poćwiczyć kondycję. Przekonaj do tego swoich rodziców!

ikona podziel się Przekaż dalej