Do czego służy obroża przeciwpchelna i przeciw kleszczom

Czy kleszcze i pchły są groźne dla psa i dla człowieka

Przygotowując akcesoria dla psa jak smycz, obroża czy posłanie, warto również kupić odpowiednie środki, które zabezpieczą zwierzaka przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Kleszcze stanowią realne zagrożenie dla psów, gdyż przenoszą groźne bakterie i pierwotniaki wywołujące choroby. Najgroźniejszą chorobą odkleszczową psów, choć nie jedyną, jest babeszioza, która często kończy się dla psa tragicznie. Kleszcze żerują w trawie i nasz pupil może je przynieść z każdego spaceru. Nikomu nie trzeba przypominać, że owady te są bardzo groźne także dla ludzi. Wskutek ocieplenia klimatu, te groźne pajęczaki żerują także zimą. Poszukiwanie kleszczy w sierści psa po każdym spacerze, jest pracochłonne i mało skuteczne. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie psa na dłuższy okres.

Pchły nie są tak groźne jak kleszcze, gdyż nie zagrażają życiu zwierzęcia. Stanowią jednak spory problem. Pchły żerujące na psach i kotach przenoszą zarodniki tasiemca psiego. Ponadto u niektórych psów i kotów wywołują uciążliwe problemy skórne wynikające z reakcji alergicznej. Coraz więcej zwierząt domowych jest uczulonych na pchły. Pchły w mieszkaniu stanowią problem mocno wstydliwy, gdyż utarło się przekonanie, że wynikają z brudu i braku higieny. Problem ten może dotknąć każdego, gdyż pies może przynieść je z każdego spaceru.

Opinie o sposobach zabezpieczenie psów przeciw pchłom i kleszczom

Firmy farmaceutyczne oraz produkujące środki i akcesoria dla zwierząt proponują różne środki przeciw kleszczom dla psów. Środki te zwalczają również pchły i zapobiegają reakcjom alergicznym na ukąszenia pcheł. Dostępne środki przeciw kleszczom i zwalczające pchły to:

  • środek płynny w postaci aerozolu lub spot-onu,
  • tabletki,
  • obroża przeciwpchelna i antykleszczowa.

Tabletki przeciw pasożytom można kupić w lecznicy weterynaryjnej. Natomiast płyny i obroże oferuje każdy sklep z akcesoriami dla zwierząt. Najlepsze opinie, jeśli chodzi o wygodę użytkowania i koszty, mają obroże przeciwkleszczowe. Spot-ony i aerozole są łatwe do aplikacji i skuteczne, jednak działają tylko miesiąc. Łatwo zapomnieć o aplikacji środka, zaś koszty są niemałe. Obroże działają nawet 8 miesięcy i nawet drogie i markowe produkty wychodzą taniej niż spot-ony. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o obrożach i szelkach.

Obroża Foresto dla psa - opinie i cena

Jak działa obroża przeciwpchelna i antykleszczowa Foresto firmy Bayer

W rankingach środków przeciwpchelnych i przeciwkleszczowych dla psów najlepsze opinie zbiera obroża Foresto firmy Bayer. Jest to opaska w kolorze szarym, bezzapachowa i wodoodporna, nasączona substancjami czynnymi, które odstraszają i zabijają pchły, kleszcze i wszoły. Obroży Foresto nie należy stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni oraz u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.

Obroża Foresto dla dużych psów zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g, zaś obroża dla małych psów imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g. Substancja czynna uwalnia się stopniowo z obroży i pokrywa całe ciało zwierzęcia. Obroża zaczyna działać 2 dni po nałożeniu jej. W ciągu 8 miesięcy obroża zabija kleszcze oraz odstrasza je zapobiegając dostawaniu się ich na sierść psa. Przed założeniem obroży warto przejrzeć dokładnie psa i usunąć ewentualne kleszcze, gdyż nałożenie obrożny może nie usunąć kleszczy, które się wcześniej wczepiły.

Obroża Foresto na psie o długiej sierści, a także jej działanie, zastosowanie i sposób funkcjonowania.
Obroża Foresto krok po kroku, czyli działanie, wielkość, sposób działania i zastosowanie.

Warto pamiętać, że żadna obroża nie ma 100% skuteczności. W przypadku dużych psów długowłosych preparat może nie pokryć całej sierści. Ponadto w okresie linienia część preparatu odpada wraz z sierścią. Dlatego nie należy zapominać o sprawdzaniu sierści, będąc z psem na wycieczce do lasu lub na łąkach. Warto odwiedzić sklep Fajny Zwierzak, w którym możesz kupić karmy dla psów w atrakcyjnych cenach.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Gdzie kupić obrożę Foresto firmy Bayer

Obroża Foresto dla psa jest rozwiązaniem bardzo popularnym i oferuje ją każdy stacjonarny i internetowy sklep z akcesoriami dla zwierząt. Bayer oferuje obrożę Foresto w dwóch rozmiarach:

  • dla dużego psa powyżej 8 kg o długości 70 cm,
  • dla małego psa poniżej 8 kg o długości 38 cm.

Cena obroży Foresto zależy od rozmiaru. Cena obroży dla dużego psa oscyluje wokół 105 zł. Natomiast obroża dla maltańczyka, czy innego małego psa kosztuje około 90 zł. Sklep dla zwierząt często oferuje obrożę w zestawie z różnymi środkami przeciw pasożytom, na przykład z tabletkami przeciw pasożytom. W ten sposób możemy kompleksowo zabezpieczyć psa przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Cena takiego zestawu wynosi około 120 zł dla dużego psa i około 105 zł dla małego psa.

Jak stosować obrożę Foresto firmy Bayer u małego i dużego psa

Obroża Foresto dla psa to opaska z tworzywa nasączona substancją czynną. Obroża działa do 8 miesięcy. Potem należy wymienić ją na nową. Warto zachować opakowanie lub zapisać sobie datę założenia obroży. Przed wyborem obroży warto zmierzyć szyję psa wkładając 2 palce pod miarkę, tak aby rozmiar był odpowiedni. Dla przykładu obroża dla maltańczyka będzie odpowiednia w rozmiarze dla małych psów.

Obrożę wyjmujemy z opakowania i zakładamy psu przekładając jej koniec przez szlufkę. Opaska nie może uciskać szyi psa. Dlatego też wkładamy pod nią 2 palce, aby sprawdzić, czy opaska jest odpowiednio luźna.

Obroża antykleszczowa Foresto jest wodoodporna. Dlatego też nie trzeba jej zdejmować do kąpieli. Opaska nie straci mocy, jeśli pies wskoczy do stawu lub basenu. Pamiętaj, że smycz należy zaczepiać do zwykłej obroży, nawet jeśli jest to smycz dla maltańczyka czy innego małego pieska. Nawet smycz dla maltańczyka może rozerwać obrożę przeciwkleszczową, która nie jest dość mocna. Dobra obroża to nie wszystko, warto zaopatrzyć się również w niezbędne akcesoria dla psa, by zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo.

ikona podziel się Przekaż dalej