Nawigacja gps dla psa - czy warto

Do czego służy dżipies dla psa

Dużym problemem dla opiekunów jest gubienie się psów i kotów. Pies nie ucieka od swego opiekuna, ma jednak wiele możliwości zagubienia się. Największym problemem są samce, które szukają samiczek, czy też suczki w rui. Najbardziej narażone na zagubienie są aktywne psy myśliwskie, które lubią odbiegać od opiekuna lub psy ras pasterskich, które gonią za samochodami czy rowerzystami. Często pies, który oddali się od opiekuna, nie wie jak do niego wrócić. Nawet najlepsze szkolenie czy smycze behawioralne, nie są w stanie zapobiec gubieniu się psów na spacerach.

Gubią się również koty, szczególnie domowe, które przypadkowo wyjdą z domu, lub spadną z okna czy balkonu. Niestety większość kotów nigdy się nie odnajduje. Znacznie łatwiej jest odnaleźć zagubionego psa, gdyż są one odławiane i przewożone do schroniska. GPS dla psa stanowi jeden ze skutecznych sposobów, zapobiegania gubienia się zwierząt. Warto odwiedzić sklep Fajny Zwierzak, w którym możesz kupić karmy dla psów w atrakcyjnych cenach.

Sposoby zapobiegania zaginięciu psa czy kota

Zagubione zwierzę przemieszcza się, dlatego bardzo trudno je znaleźć. Liczymy na kogoś znajdzie zwierzę i odprowadzi je do opiekuna. Do niedawna jedynym sposobem oznaczenia psa lub kota i umożliwienie odprowadzenia go, była adresatka lub obroża dla psa z imieniem i danymi opiekuna. Niestety obroża dla psa z imieniem i adresem zostaje często skradziona.

Dobrym, nowoczesnym rozwiązaniem jest chipowanie psów. Chip wszczepiany jest pod skórą psa lub kota. Nie można go zgubić. Niestety chip pod skórą psa czy kota nie jest nadajnikiem. Nie wiemy, gdzie zwierzak się znajduje. Chip pod skórą zwierzaka zadziała wtedy, jeśli ktoś znajdzie naszego psa lub kota i odprowadzi zwierzaka do najbliższej lecznicy weterynaryjnej lub do straży miejskiej, gdzie chip zostanie odczytany. Przeważają opinie, że chip stanowi najlepsze zabezpieczenie psa, gdyż po znalezieniu, straż miejska od razu odwozi psa czy kota do opiekuna.

Lokalizator gps dla psa to najnowocześniejsze rozwiązanie. Nadajnik gps najczęściej przymocowany jest do opaski na łapie lub do obroży. Namierzanie psa odbywa się cały czas, dlatego też opiekun widzi gdzie pies się w danej chwili znajduje i może go łatwo odnaleźć. Obroża z nadajnikiem może być oczywiście skradziona. Lecz opiekun może szybko podążyć za psem, zanim ktoś zdąży zdjąć psu obrożę i ją ukraść. A może zainteresuje cię także ten artykuł o elektrycznej obroży dla psa?

Jak działa nadajnik gps dla psa

Jak działa nawigacja gps dla zwierząt

Czujnik gps pies nosi najczęściej na obroży. Wysyła on sygnał gps na bieżąco i bez opóźnień do satelity znajdującego się na orbicie okołoziemskiej. Sygnał wysyłany jest cały czas, 24h i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu urządzenie może określić położenie nadajnika gps. Lokalizatory GPS współpracują z telefonami GSM, dlatego niektóre z nich wyposażone są w kartę sim. Urządzenie to zasilane jest przez baterię, którą należy najpierw naładować przy pomocy odpowiedniego akumulatora. Czujnik działa kilka godzin, więc czas na znalezienie zwierzaka nie jest długi.

Nawigacja gps musi być zsynchronizowana z telefonem komórkowym lub komputerem, gdzie odpowiednia aplikacja wykonuje namierzanie czujnika. Na tym urządzeniu możemy obserwować, gdzie znajduje się zwierzę. Niektóre lokalizatory gps mają również funkcję informowania, jeśli obiekt przekroczy wyznaczoną strefę. Możemy oznaczyć na mapie strefę bezpieczną, na przykład podwórko, ogród czy działkę. Jeśli pies opuści tę strefę tracker gps powiadomi jego opiekuna.

Lokalizator GPS powiadamia opiekuna psa na 3 sposoby. Najlepsze opinie ma sposób prezentujący położenia psa na mapce. Innym sposobem jest wysyłanie SMS-ów z położeniem psa. Jednak pojawiają się opinię, że zanim opiekun odczyta SMS, pies może odbiec dużo dalej. Inne urządzenia pozwalają sprawdzić pozycję psa na stronie internetowej.

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Jak wybrać gps dla zwierząt

Lokalizator gps to rozwiązanie wygodne, łatwe w użyciu i tanie. Wadą tego urządzenia jest fakt, że może być łatwo zgubione przez zwierzaka lub skradzione. Dlatego też nie dla każdego zwierzaka to rozwiązanie się sprawdzi.

Obroża gps dla psów pozwala na ich szybkie odnalezienie. Pies z gpsem dla psów w lesie
GPS dla psa krok po kroku a także zastosowanie, sposób dzialania i zastosowania.

Gps tracker, na przykład zaawansowane urządzenia Garmin, najczęściej stosuje się dla psów policyjnych, ratowniczych i poszukujących. Powinny go mieć także psy myśliwskie, które na polowaniu daleko odbiegają od opiekuna. Nadajnik gps sprawdzi się u psów towarzyszących, które lubią daleko odbiegać od opiekuna. Jeśli masz małego, spokojnego lub starszego pieska, który nie odchodzi daleko na spacerze, tak że cały czas masz go na oku, lub jeśli prowadzisz psa na smyczy, czujnik gps będzie zbędnym wydatkiem. Jeśli jednak masz aktywnego psa ras myśliwskich, który musi się wybiegać, to namierzanie gps okaże się bardzo przydatne. Każdy pies, który posiada instynkt łowiecki, może w każdej chwili złapać trop i ruszyć za zdobyczą. Psa jest bardzo trudno odwołać. Szybki pies jest w stanie przebiec kilka kilometrów w pare minut. Dogonienie go jest praktycznie niemożliwe. Czujnik gps pozwala precyzyjnie zlokalizować psa i odnaleźć go.

Dobry lokalizator musi być:

  • lekki i nie utrudniający zwierzęciu poruszania się,
  • łatwy w obsłudze, najlepiej z polską aplikacją,
  • solidny i odporny na uszkodzenia mechaniczne,
  • wodoodporny i odporny na kurz.

Warto również, przed zakupem, sprawdzić czas działania baterii oraz zasięg działania czujnika. Tanie trackery mają mały zasięg i nie pozwalają na znalezienie psa, który odbiegł daleko.

Gps dla psa - modele, cena, gdzie kupić

W handlu dostępne są różne typy nadajników gps, w postaci breloczka przyczepianego do obroży lub szelek, w postaci paska zapinanego na łapie lub w postaci obroży z czujnikiem. Mamy do wyboru urządzenia takich firm jak Garmin, Bentech, GoMedia, Tractive. Cena lokalizatora gps dla psa waha się od około 70 do 600 zł. Dla porównania smycz behawioralna kosztuje od około 35 do około 200 zł, zaś klasyczna smycz kosztuje od około 50 zł.

Mini tracker bluetooth można kupić już od 8 zł. Mini czujnik ma postać breloczka, który można przyczepić do kluczy, dziecka czy zwierzęcia. Jednak mini tracker ma zasięg do około 25 metrów. Takie mini urządzenie nadaje się bardziej do zlokalizowania zgubionych kluczy czy samochodu na parkingu.

Dobre opinie zbiera GPS dla psa Tractive, który kosztuje około 320 zł. Lokalizator ten łączy się z aplikacją na telefon, która powiadamia opiekuna, gdzie znajduje się pies. Tracker jest wodoodporny i kompatybilny z urządzeniami w systemie Android i IOS. Urządzenie pozwala na śledzenie pozycji psa w czasie rzeczywistym.

Dla psów myśliwskich zalecane są zaawansowane i droższe urządzenia, na przykład firmy Garmin. Cena trackerów Garmin waha się od 1200 do 4000 zł. Zaawansowane urządzenia pozwalają na śledzenie nawet 20 psów, na przykład w czasie polowania. Zasięg działania wynosi do 14.5 km. Urządzenia te umożliwiają również szkolenie psa. Pozwalają na komunikowanie się z psem przy użyciu wibracji lub sygnałów dźwiękowych. Warto zaopatrzyć się również w niezbędne akcesoria dla psa, by zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny