Popularne hodowle psów cocker spaniel w Polsce

Hodowla cocker spanieli „Blue Valley”

Jest to jedna z najlepszych hodowli spanieli w naszym kraju. Złoty spaniel tak zauroczył w 2006 roku przyszłych właścicieli hodowli, że postanowili sami kupić szczenię z rodowodem. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionej hodowli, rozpoczęli swoją własną działalność. Hodowla zaczęła się rozrastać podobnie, jak i pasja właścicieli piesków – a tych ciągle… przybywało. Pasja i miłość do cocker spanieli okazała się tak wielka, że w 2012 roku właściciele kupili gospodarstwo rolne w Kotulinie i rozwinęli skrzydła. Właśnie w tym miejscu hodowla niezmiennie funkcjonuje już od kilku lat, a właściciele bardzo dbają o swoje szczeniaki. Pieski mają stworzone tu specjalne miejsce do groomingu, bezpieczne wybiegi i specjalne wydzielone części domu, należące tylko do nich. Angielski spaniel kontynentalny na tyle podbił serce właścicieli hodowli, że poświęcają mu każdą wolną chwilę.

Jeżeli chodzi o kwestie żywieniowe czy pielęgnacyjne psów, hodowcy omawiają wszystko z nowymi właścicielami na miejscu – czyli w chwili odebrania szczeniaka. Każdy piesek traktowany tu jest indywidualnie, jak przyjaciel rodziny. Cena szczeniaka zależy zaś od miotu i genów. Najlepiej będzie ustalić cenę z hodowlą, kontaktując się osobiście. Hodowla nie przewiduje żadnych promocji na cocker spaniele – wszak żywe stworzenie to nie towar sklepowy!

Hodowla cocker spanieli „Dream Passion”

Przygoda z kynologią tej hodowli rozpoczęła się w zasadzie w 2005 roku, kiedy to właściciele kupili swojego pierwszego pieska rasy springer spaniel. Hodowcy zachwycali się ową rasą już dłuższy czas wiedząc, że w przyszłości będą chcieli powiązać przyszłość z cocker spanielami. Zainspirowani pracą hodowlaną właściciela hodowli Acceptarius, który posiada wieloletnie doświadczenie z rasą, postanowili włożyć wiele pracy w utworzenie swojej własnej hodowli. Dziś dzielą się wiedzą na temat rasy z przyszłymi właścicielami spanielków, a ich psy są jednymi z najpiękniejszych w Polsce.

Cocker spaniel podczas spaceru skaczący na trawniku oraz hodowla cocker spanieli w Polsce
Najlepsza hodowla cocker spanieli w Polsce i porady na temat rasy

Katarzyna i Przemysław Tomaszewscy prowadzą swoją hodowlę cocker spanieli w Poznaniu, posiadając wieloletnie doświadczenie w pielęgnowaniu i opiece nad spanielami. Hodowla powstała 12 października 2006 roku, od kilkunastu lat ciesząc się niesłabnącą popularnością wśród miłośników rasy. Jeżeli chcesz, by pewnego dnia ten krótkowłosy pies z rodowodem pojawił się w mieszkaniu, warto będzie nawiązać kontakt właśnie z tą profesjonalną hodowlą. A może zainteresuje cię także ten artykuł o irlandzkim spanielu domowym?

Rasowe psy cocker spaniel w Polsce

Hodowla Cavalier King Charles Spanieli „Cavalier Poznań”

Cavalier King Charles Spaniel to krótkowłosy, żywiołowy piesek. Przyjacielskie i niewielkie czworonogi pokochała pani Bożena i pan Ernest Grzesik, którzy swoją pierwszą hodowlę założyli w 1995 roku. Wcześniej zajmowali się oni inną rasą (rotweilery), jednak w 2007 roku do hodowli zawitał też złoty piesek rasy Cavalier King Charles Spaniel. Piesek błyskawicznie podbił serca właścicieli, którzy przez kilka lat prowadzenia hodowli posiadają już spore doświadczenie w wychowywaniu i pielęgnacji piesków.

Hodowla wyróżniona została przez Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce za działalność, otrzymując brązową i srebrną odznakę honorową. Jeżeli chcesz, by piesek miał bardzo dobre geny i był wychowany w socjalizacji z innej rasy czworonogami, warto będzie skontaktować się właśnie z tą hodowlą! Każdy jeden piesek poddawany jest w niej testom DNA na choroby neurologiczne. Badane są też serce, rzepki kolanowe i oczy psa, zanim psina opuści hodowlę. Cena Cavalier King Charles Spaniela ustalana jest indywidualnie z właścicielami hodowli, zależnie od miotu.

Hodowla spanieli kontynentalnych „Bela Hundo”

Spaniel kontynentalny jest ciekawą odmianą spaniela, będącego połączeniem spaniela ze szpicem. Są to psy wytrzymałe, żywiołowe i zwinne, a także pełne entuzjazmu. Miniaturowy spaniel to największa duma hodowli „Bela Hundo”, której właścicielami są Krystyna i Władysław Śmigiel. Hodowcy od dawna zauroczyli się psami, poświęcając im wiele lat swojego życia. W pracę hodowli „Bela Hundo” zaangażowana jest cała rodzina, która posiada ogromną wiedzę na temat tej przeuroczej rasy.

Papillon, jak bywa nazywany również spaniel kontynentalny, jest jedną z najmniejszych ras psów. Jednak, wcale nie trzeba na niego ani dmuchać, ani chuchać! W jaki sposób zapanować nad żywiołowym pieskiem, jak go odżywiać i pielęgnować sierść? Właściciele hodowli spanieli kontynentalnych z wielką chęcią odpowiedzą na każde pytanie. Kupując psa w hodowli „Bela Hundo” będziesz mieć również pewność, że pies będzie zgodny z wzorcem ras FCI.

ikona podziel się Przekaż dalej