Hodowla whippeta w Polsce – gdzie kupić szczeniaki?

Hodowla whippeta „First Darling”

Hodowla chartów angielskich whippet First Darling jest jedną z najbardziej cenionych w naszym kraju. Właścicielka hodowli zaczęła interesować się rasą kilkadziesiąt lat temu, mając do czynienia z psami przez długi okres czasu. Hodowlę whippeta zapoczątkowała ukochana suczka właścicielki, Kokardka. First Darling to hodowla pełna nie tylko sukcesów na ringu, ale też pasji i miłości do rasy whippet. Właściciela chętnie przedstawi nowym opiekunom szczeniaczków wszystkie fakty, które powinien znać każdy przyszły hodowca. Oczywiście, hodowla działa w pełni legalnie i jest zarejestrowana w ZKwP (Związku Kynologicznym w Polsce) oraz FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej).

Hodowli zależy przede wszystkim na sprzedaży zdrowych szczeniaków, które będą posiadać cechy odpowiadające klasyfikacji FCI whippetów. Hodowcy z First Darling dbają też o prawidłowe, przyjazne usposobienie swoich szczeniąt – wychowując maluchy między ludźmi oraz często innymi psami, by whippety mogły się socjalizować od najwcześniejszych miesięcy. Rzecz jasna, właściciele hodowli zapraszają wszystkich zainteresowanych kupnem szczeniaka do siebie, by na własne oczy można było przekonać się o możliwościach rasy. Hodowcom zależy na tym, by przyszli właściciele mogli dobrze zapoznać się w warunkami, w jakich maluchy przychodzą na świat. Szukają odpowiedzialnych, ale przede wszystkim kochających opiekunów dla swoich szczeniaków.

Cena whippeta ustalana jest indywidualnie z hodowlą. Cena rhodesian ridgeback lub psów takich, jak pies mops czy wilczarz olbrzymi i inne rasy zawsze ustalana jest według ogólno przyjętych kryteriów (takich, jak wiek i płeć psa, ilość szczeniaków w miocie, a także zbliżenia do wzorca rasy FCI).

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Hodowla whippeta „Tylko Ty”

Jest to jedna z pierwszych hodowli whippeta w Polsce. Właściciele swojego pierwszego whippeta zakupili w 1999 roku i od tamtej pory zaczęli coraz bardziej interesować się tematem założenia hodowli. Pierwszy miot w hodowli Tylko Ty narodził się w 2001 roku. Właściciele przeprowadzili się na wieś podwarszawską, by móc hodować i socjalizować swoje szczeniaki. Dla hodowców najważniejsze jest, by „spod ich skrzydeł” wychodziły psiaki radosne, zdrowe i nauczone różnych zasad. Psy wychowywane są również z dziećmi, co ułatwia socjalizację.

Właściciele obecni są na wielu europejskich i amerykańskich wystawach. Mają też marzenie o wyhodowaniu whippetów z idealnie długim ciałem o płynnych liniach – doskonale odwzorowujących więc whippeta z klasyfikacji FCI. Irlandzko-angielska krew suczek i połączenia amerykańsko-skandynawskie sprawiają, że cenę za szczeniaka należy konsultować z hodowlą indywidualnie. Na cenę wpływ ma też płeć oraz wiek szczeniaka. Właściciele zapraszają do kontaktu wszystkich zainteresowanych kupnem szczeniaczka. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł na temat charta angielskiego whippeta.

Chart angielski whippet i jego cena w Polsce

Hodowla whippeta „Aviaticus”

Hodowla Aviaticus posiada wieloletnią tradycję. To profesjonalna polska hodowla whippeta, która na swoim koncie ma już 40-letnie doświadczenie w kraju i poza granicami, zgłębiając tajemnice rasy i gwarantując szczeniaki o doskonałych genach. Psy z tej hodowli chętnie kupowane są nie tylko przez naszych rodaków, ale również przez mieszkańców Danii, Czech, Holandii, Austrii, Niemiec czy Słowacji. Co ciekawe, to właśnie Aviaticus był pierwszą hodowlą w Polsce, która importowała charty angielskie typowo wyścigowe.

Pies rasy whippet na tle zieleni, a także cena whippeta za szczeniaki z rodowodem i hodowla whippeta w Polsce
Cena i hodowla whippeta krok po kroku, a także polecana hodowla i cena za szczeniaki

Jeżeli jesteś osobą aktywną i chcesz posiadać charta angielskiego whippet, warto będzie pomyśleć właśnie nad tą rasą. Oczywiście cena whippeta podobnie, jak cena rhodesian ridgeback ustalana jest indywidualnie – po konsultacji w hodowcami. Każda hodowla wycenia bowiem swoje szczeniaki na podstawie różnych czynników niezależnie pod tego, czy jest to pies mops czy wilczarz olbrzymi.

Hodowla whippetów „Majesticanis”

Właściciele hodowli Majesticanis zauroczyli się tą rasą, przez co wymarzyli sobie hodować whippety. Celem hodowli jest wydawanie na świat szczeniaków sprawdzających się nie tylko jako towarzysze rodziny, ale i psy coursingowe czy wystawowe. Pasja właścicieli do rasy jest ogromna, poparta wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i miłością do chartów angielskich. Hodowcy mają nadzieję na to, że przyczynią się do większej popularności whippetów w Polsce.

Chcesz, by whippet stał się wspaniałym partnerem do zabaw, ale i towarzyszem całej rodziny? Warto będzie więc skonsultować się z hodowlą Majesticanis. Whippety mogą stać się niezastąpionymi przyjaciółmi rodziny, będąc jednocześnie posłusznymi, pomocnymi i cierpliwymi towarzyszami. Jak w przypadku pozostałych hodowli, cena w Majesticanis również ustalana jest indywidualnie z właścicielami – będąc zależna od kilku czynników.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny