Hodowla west highland white terriera

Szczenięta z hodowli „Kalisma”

Aby znaleźć szczeniaki westie z dobrej hodowli, nie powinno kierować się jedną tylko opinią. Warto zagłębić się w historię hodowli, poszczególne mioty i zapoznać z hodowcami. Dobry hodowca psów west highland white terrier będzie miał odpowiednią wiedzę na ich temat, dbał swoje pieski i renomę hodowli, a także prowadził hodowlę domową. Tylko taka hodowla pozwala bowiem na wychowanie ułożonych i odpowiednio przygotowanych do przeprowadzki psów. Oczywiście pod warunkiem, że właściciel hodowli ma dużą wiedzę o wychowywaniu westie.

Popularną hodowlą domową psów westie w Polsce jest chociażby „Kalisma”. Hodowla ta działa już od 2015 roku i została zarejestrowana z ZKWP (Związek Kynologiczny w Polsce), a także w FCI. Rasowe pieski tej hodowli odnoszą wiele sukcesów na zarówno krajowych, jak i międzynarodowych wystawach. Psy mają pogodny i przyjazny charakter (jak chociażby płochacz niemiecki), nad którym właściciele pracują każdego dnia – tak samo, jak nad swoimi pieskami pracuje np. hodowla bulteriera. Mioty są unikalne, ponieważ w tej hodowli krycia nie są powtarzane.

Cena szczeniaka ustalana jest indywidualnie z przyszłym właścicielem psa. Jest ona zależna od matki miotu, reproduktora, rokowań szczeniaka, badań, płci, wieku i kosztów związanych z wychowywaniem psa czy zbliżenia się pieska do wzorca ras FCI. Hodowla nie przyjmuje zamówień na szczeniaki i wycenia je indywidualnie. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o west highland white terrierze.

Hodowla west high land white terrier „Sienatori”

Ogłoszenia w Internecie oraz licznie opinie wskazują na to, że jest to kolejna dobra hodowla west highland white terriera, oferująca psy z rodowodem. Szczeniaki mają indywidualny charakter, a także krzyżowane są ze sobą zgodnie z wyznacznikiem ras FCI (podobnie, jak krzyżowana jest każda wzorcowa rasa, np. płochacz niemiecki). Szczeniaki są znakowane tatuażem i każdy z nich posiada książeczkę zdrowia oraz metrykę. Hodowla została zarejestrowana z Związku Kynologicznym w Polsce w 2008 roku.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Pies rasy west highland white terriera na tle zieleni, a także hodowla west highland white terriera
Jaka jest najlepsza hodowla west highland white terriera w Polsce

Hodowcy zalecają odbiór szczeniaka, kiedy ten ukończy 7 tygodni. Zdjęcia i aktualną wagę wysyłają co kilka dni mailem, do momentu odbioru szczeniaka. Warunkiem rezerwacji pieska będzie wpłata zadatku o wysokości 1000 zł. Jeżeli na szczeniaczka będzie więcej chętnych, właściciele będą brać pod uwagę kolejność wpłat zaliczki. Ostateczna cena ustalana jest indywidualnie z przyszłymi opiekunami – wg. płci, wieku, wzorca ras oraz genów maluszka.

Popularne hodowle west highland white terriera w Polsce

Hodowla westie „Pan Cogito”

To profesjonalna hodowla szczeniaków west highland white terrier, która mieści się w Lublinie. Jest ona oczywiście zarejestrowana w ZKwP. Właścicielka hodowli stara się, by jej psiaki trafiały tylko i wyłącznie do odpowiedzialnych opiekunów, którzy będą świadomi wymagań rasy i tego, w jaki sposób traktować psy. Wiedza hodowcy jest naprawdę imponująca. Na stronie internetowej pani Magdaleny, właścicielki hodowli, można dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z pielęgnacją, żywieniem czy zdrowiem rasy.

Jeżeli chodzi o cenę za szczeniaka, jest ona wyceniana indywidualnie. Wiele zależeć będzie od tego, czy szczenię jest po suczce bez osiągnięć wystawowych, po suce z osiągnięciami krajowymi czy też międzynarodowymi. Dużo zależy również od wieku, płci czy genów west highland white terriera.

Gdzie kupić i w jaki sposób znaleźć hodowlę west high land white terriera?

Najprościej będzie udać się na wystawę psów i tam nawiązać kontakt z hodowcą. Będziesz mógł zauważyć, jak właściciele obnoszą się ze swoimi pupilami, czy mają odpowiednio dużą wiedzę, czy wyprowadzają je na spacer, czy dobrze się do nich zwracają. Jeżeli nie na wystawie, można porozmawiać z właścicielem hodowli również prze telefon. Dobrze, by właściciel był komunikatywny – świadczyć to będzie o jego zaangażowaniu i profesjonalizmie.

Nie kupuj westie „w ciemno”! Najlepiej będzie, gdy przed zdecydowaniem się na daną hodowlę odwiedzisz ją osobiście. Wówczas przekonasz się, jakie tak naprawdę panują w niej warunki i jak właściciele traktują swoje szczeniaki. Każda hodowla powinna zostać odwiedzona, zanim zabierze się stamtąd szczeniaka – zarówno hodowla bulteriera, jak i hodowla west highland white terriera. Poświęcając czas znalezieniu dobrej hodowli automatycznie zwiększysz szansę na znalezienie zdrowego i odpowiednio wychowanego psa.

ikona podziel się Przekaż dalej