Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Azjatex

To popularna hodowla w Polsce, która jest wynikiem pasji i miłości właścicieli do owczarka środkowoazjatyckiego. Hodowla powstała w 2010 roku, będąc aktualnie największą hodowlą owczarka środkowoazjatyckiego w Polsce oraz w Europie Centralnej. Psy są zbliżone do wzorca ras FCI, pochodząc z czołowych linii wschodnich. Właściciele hodowli podkreślają, że ich psy są odważne i spokojne, ale też zrównoważone.

Hodowla owczarków środkowoazjatyckich Azjatex zapewnia przyszłym opiekunom psów najwyżej jakości czworonogi, z nieskazitelnym rodowodem. Oczywiście, wszystkie dokumenty będzie można sprawdzić na miejscu, odwiedzając hodowlę. Hodowla zarejestrowana jest w ZKwP.

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Aral-Kum

To jedna z najbardziej znanych hodowli owczarka środkowoazjatyckiego w naszym kraju. Wszystkie psy, które do tej pory nabyli właściciele hodowli, pochodzą od polskich hodowców. Właściciele posiadają owczarki, które mają mocny charakter. Są to typowo użytkowe owczarki pracujące – jak np. landseer bądź owczarek belgijski tervueren. Szczeniaki mają dobre geny i zbliżone są do wzorca ras FCI. Właściciele przykładają bardzo dużą uwagę w wychowywanie swoich psów, wkładając wiele miłości w pracę nad nimi.

Hodowla zarejestrowana jest w ZKwP. Hodowcy mają na sprzedaż zarówno szczenięta, jak i dorosłe już psy. Cena zależeć będzie od tego, jak bardzo owczarek zbliżony jest do wzorca ras FCI, ile jest szczeniaków w miocie, jakiej płci jest pies oraz ile czworonóg ma miesięcy / lat – podobnie, jak ustalana jest kwota za inne rasowe psy, np. cena owczarka szkockiego. Hodowlane owczarki środkowoazjatyckie z rodowodem posiadają wspaniałych, a także utytułowanych przodków. Zdecydowanie warto będzie zadzwonić do hodowli bądź umówić się na osobistą wizytę. Sprawdź także ten artykuł z charakterystyką owczarka środkowoazjatyckiego.

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Duchy Gór

Azjata z hodowli Duchy Gór od zawsze towarzyszył właścicielce hodowli, a ta przekształciła ją w rodzinną pasję. Dla właścicieli hodowli ważny jest nie tylko wygląd i wzorzec rasy FCI, ale też zdrowie, charakter i dobre samopoczucie psów. Owczarkom środkowoazjatyckim nie są straszne nawet niesprzyjające warunki pogodowe, ponieważ psy z hodowli Duchy Gór są „psimi okazami zdrowia”.

Pieski mieszkają razem z właścicielami hodowli, więc są przystosowywane do życia w rodzinie. Każdy owczarek ma swój osobny wybieg, a właściciele często spędzając z nimi czas pływając, chodząc w góry i spacerując. Psy od małego są odpowiednio socjalizowane, a także bardzo lubią dzieci. Właściciele zastrzegają, że nie każdy może mieć jednak takiego psa – trzeba mieć do niego odpowiednie podejście, a także zapewniać wiele czasu wolnego, pełnego aktywności i ruchu.

Pies rasy owczarek środkowoazjatycki stojący na śniegu, a także hodowla owczarka środkowoazjatyckiego
Jaki charakter ma pies azjata, a także hodowla owczarka środkowoazjatyckiego

Właściciele zalecają najpierw zapoznać wzorzec rasy by dowiedzieć się, jak obchodzić należy się z psami. Każdy jeden owczarek środkowoazjatycki jest w hodowli starannie dobierany, a psy osiągnęły wiele wyników na wystawach – psy z hodowli są championami i championkami Polski. Co ważne, żaden szczeniak z hodowli nie miał dysplazji – co niestety często zdarza się u dużych psów, np. owczarek belgijski tervueren lub landseer. Hodowla jest zarejestrowana a cena podobnie, jak np. cena owczarka szkockiego, ustalana jest indywidualnie z hodowcą.


Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!Polskie hodowle owczarka środkowoazjatyckiego

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Z Wardynia

To jedna z najbardziej cenionych hodowli w Polsce. Właściciele hodowli bardzo przestrzegają, by owczarki środkowoazjatyckie posiadały doskonałe zdrowie, charakter i zbliżony do wzorca ras FCI wygląd. Cały czas doskonalą materiał hodowlany, starając się nie tracić pierwotnych cech rasy. Hodowla z Wardynia stara się uniknąć skażenia rasy, więc zawsze bardzo starannie dobiera pary hodowlane pod względem typu, pochodzenia bądź zachowania – opierając się wyłącznie na sprawdzonych reproduktorach.

Dla hodowli bardzo ważne jest pochodzenie psów, a także podobieństwo do przodków. Właściciele imponują ogromną wiedzą, zwłaszcza w temacie reprodukcji. Doskonale wiedzą, że niesprawdzeni reproduktorzy mogą być zagrożeniem dla np. rozrzutu szczeniąt w miocie (przez co nie będą mieć wyraźnych cech rasowości). Z tego też względu hodowla z Wardynia zawsze zaleca przyszłym opiekunom dokładne zapoznanie się z rasą. Hodowla z Wardynia zarejestrowana jest w ZKwP.

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Berket

Hodowla owczarków środkowoazjatyckich, znajdująca się w woj. lubelskim, posiada przepiękną przestrzeń wokół posesji. To właśnie tam szczeniaki z Berket stawiają swoje pierwsze kroki, poznając świat i będąc profesjonalnie socjalizowane z innymi zwierzętami oraz ludźmi. Psy są członkami rodziny a nie „kolejnymi miotami”, hodowanymi do celów zarobkowych. Właściciele hodowli spędzają z psami mnóstwo czasu, spacerując i zabierając je w ciekawe miejsca. Do dyspozycji pieski mają ogrodzoną posesję, której pilnują i z której obserwują toczące się wokół życie.

Właściciele hodowli posiadają ogromną wiedzę z zakresu kynologii, a także socjalizacji i stymulacji wczesno-szczenięcej. Jeżeli opiekun będzie chciał wystawiać psa, hodowcy nauczą szczeniaka wstępnego chodzenia na ringu, a także przygotują go pod kątem psich wystaw – posiadają bowiem uprawnienia Instruktorów Szkolenia Psów, które są honorowane na terenie całej Unii Europejskiej. Psy żyją w harmonijnym stadzie, a hodowla zarejestrowana jest w ZKwP. Zdecydowanie warto tu przyjechać i zobaczyć, w jakich warunkach wychowywane są psiaki.

ikona podziel się Przekaż dalej