Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Azjatex

To popularna hodowla w Polsce, która jest wynikiem pasji i miłości właścicieli do owczarka środkowoazjatyckiego. Hodowla powstała w 2010 roku, będąc aktualnie największą hodowlą owczarka środkowoazjatyckiego w Polsce oraz w Europie Centralnej. Psy są zbliżone do wzorca ras FCI, pochodząc z czołowych linii wschodnich. Właściciele hodowli podkreślają, że ich psy są odważne i spokojne, ale też zrównoważone.

Hodowla owczarków środkowoazjatyckich Azjatex zapewnia przyszłym opiekunom psów najwyżej jakości czworonogi, z nieskazitelnym rodowodem. Oczywiście, wszystkie dokumenty będzie można sprawdzić na miejscu, odwiedzając hodowlę. Hodowla zarejestrowana jest w ZKwP.

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Aral-Kum

To jedna z najbardziej znanych hodowli owczarka środkowoazjatyckiego w naszym kraju. Wszystkie psy, które do tej pory nabyli właściciele hodowli, pochodzą od polskich hodowców. Właściciele posiadają owczarki, które mają mocny charakter. Są to typowo użytkowe owczarki pracujące – jak np. landseer bądź owczarek belgijski tervueren. Szczeniaki mają dobre geny i zbliżone są do wzorca ras FCI. Właściciele przykładają bardzo dużą uwagę w wychowywanie swoich psów, wkładając wiele miłości w pracę nad nimi.

Hodowla zarejestrowana jest w ZKwP. Hodowcy mają na sprzedaż zarówno szczenięta, jak i dorosłe już psy. Cena zależeć będzie od tego, jak bardzo owczarek zbliżony jest do wzorca ras FCI, ile jest szczeniaków w miocie, jakiej płci jest pies oraz ile czworonóg ma miesięcy / lat – podobnie, jak ustalana jest kwota za inne rasowe psy, np. cena owczarka szkockiego. Hodowlane owczarki środkowoazjatyckie z rodowodem posiadają wspaniałych, a także utytułowanych przodków. Zdecydowanie warto będzie zadzwonić do hodowli bądź umówić się na osobistą wizytę. Sprawdź także ten artykuł z charakterystyką owczarka środkowoazjatyckiego.

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Duchy Gór

Azjata z hodowli Duchy Gór od zawsze towarzyszył właścicielce hodowli, a ta przekształciła ją w rodzinną pasję. Dla właścicieli hodowli ważny jest nie tylko wygląd i wzorzec rasy FCI, ale też zdrowie, charakter i dobre samopoczucie psów. Owczarkom środkowoazjatyckim nie są straszne nawet niesprzyjające warunki pogodowe, ponieważ psy z hodowli Duchy Gór są „psimi okazami zdrowia”.

Pieski mieszkają razem z właścicielami hodowli, więc są przystosowywane do życia w rodzinie. Każdy owczarek ma swój osobny wybieg, a właściciele często spędzając z nimi czas pływając, chodząc w góry i spacerując. Psy od małego są odpowiednio socjalizowane, a także bardzo lubią dzieci. Właściciele zastrzegają, że nie każdy może mieć jednak takiego psa – trzeba mieć do niego odpowiednie podejście, a także zapewniać wiele czasu wolnego, pełnego aktywności i ruchu.

Pies rasy owczarek środkowoazjatycki stojący na śniegu, a także hodowla owczarka środkowoazjatyckiego
Jaki charakter ma pies azjata, a także hodowla owczarka środkowoazjatyckiego

Właściciele zalecają najpierw zapoznać wzorzec rasy by dowiedzieć się, jak obchodzić należy się z psami. Każdy jeden owczarek środkowoazjatycki jest w hodowli starannie dobierany, a psy osiągnęły wiele wyników na wystawach – psy z hodowli są championami i championkami Polski. Co ważne, żaden szczeniak z hodowli nie miał dysplazji – co niestety często zdarza się u dużych psów, np. owczarek belgijski tervueren lub landseer. Hodowla jest zarejestrowana a cena podobnie, jak np. cena owczarka szkockiego, ustalana jest indywidualnie z hodowcą.


Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!


Polskie hodowle owczarka środkowoazjatyckiego

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Z Wardynia

To jedna z najbardziej cenionych hodowli w Polsce. Właściciele hodowli bardzo przestrzegają, by owczarki środkowoazjatyckie posiadały doskonałe zdrowie, charakter i zbliżony do wzorca ras FCI wygląd. Cały czas doskonalą materiał hodowlany, starając się nie tracić pierwotnych cech rasy. Hodowla z Wardynia stara się uniknąć skażenia rasy, więc zawsze bardzo starannie dobiera pary hodowlane pod względem typu, pochodzenia bądź zachowania – opierając się wyłącznie na sprawdzonych reproduktorach.

Dla hodowli bardzo ważne jest pochodzenie psów, a także podobieństwo do przodków. Właściciele imponują ogromną wiedzą, zwłaszcza w temacie reprodukcji. Doskonale wiedzą, że niesprawdzeni reproduktorzy mogą być zagrożeniem dla np. rozrzutu szczeniąt w miocie (przez co nie będą mieć wyraźnych cech rasowości). Z tego też względu hodowla z Wardynia zawsze zaleca przyszłym opiekunom dokładne zapoznanie się z rasą. Hodowla z Wardynia zarejestrowana jest w ZKwP.

Hodowla owczarka środkowoazjatyckiego Berket

Hodowla owczarków środkowoazjatyckich, znajdująca się w woj. lubelskim, posiada przepiękną przestrzeń wokół posesji. To właśnie tam szczeniaki z Berket stawiają swoje pierwsze kroki, poznając świat i będąc profesjonalnie socjalizowane z innymi zwierzętami oraz ludźmi. Psy są członkami rodziny a nie „kolejnymi miotami”, hodowanymi do celów zarobkowych. Właściciele hodowli spędzają z psami mnóstwo czasu, spacerując i zabierając je w ciekawe miejsca. Do dyspozycji pieski mają ogrodzoną posesję, której pilnują i z której obserwują toczące się wokół życie.

Właściciele hodowli posiadają ogromną wiedzę z zakresu kynologii, a także socjalizacji i stymulacji wczesno-szczenięcej. Jeżeli opiekun będzie chciał wystawiać psa, hodowcy nauczą szczeniaka wstępnego chodzenia na ringu, a także przygotują go pod kątem psich wystaw – posiadają bowiem uprawnienia Instruktorów Szkolenia Psów, które są honorowane na terenie całej Unii Europejskiej. Psy żyją w harmonijnym stadzie, a hodowla zarejestrowana jest w ZKwP. Zdecydowanie warto tu przyjechać i zobaczyć, w jakich warunkach wychowywane są psiaki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny