Hodowla chow chow – gdzie szukać psów w Polsce?

Hodowla chow chow „Chiński Miś”

Jest to jedna z najdłużej działających hodowli chow chow w Polsce. Właściciele hodowli mieszkają od wielu lat z przedstawicielami tej niepowtarzalnej rasy. Nabyli więc ogromną wiedzę, jeżeli chodzi o charakter i usposobienie psów. Z wielką chęcią dzielą się swoją wiedzą z przyszłymi hodowcami, którzy decydują się kupić od nich szczeniaka chow chow. Jednocześnie hodowla przestrzega przed pseudo-hodowlami, które bazują na fikcyjnych rodowodach. Właściciele przypominają, że każda profesjonalna hodowla (np. hodowla boerboela czy anatolian) powinna mieć dokumentację pochodzenia psa.

Miniaturka lwa z hodowli, jak nieraz mów się o rasie chow chow, jest jak najbardziej gotowa do wystaw. Pseudohodowcy nie mają w nich żadnego doświadczenia, nie biorąc udziału w wystawach. Tak więc, żaden kynolog nie jest w stanie ocenić ich zbliżenia do wzorca ras FCI. Właściciele hodowli Chiński Miś przestrzegają przed obowiązkami, jakie czekają przyszłych opiekunów ich szczeniąt. Każdy powinien dokładnie przemyśleć zakup chow chow, bo opieka nad nim będzie trwać przez wiele kolejnych lat. Cena za szczenię ustalana jest indywidualnie, z hodowlą.

Hodowla chow chow „From Asia With Love”

Hodowla From Asia With Love znajduje się w Barcicach Dolnych, na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Kotliny Sądeckiej. Właśnie w tym miejscu właściciele hodowli mieszkają razem ze swoimi pięknymi psami chow chow. Właściciele hodowli opiekują się tu wyłącznie jedną rasą, jaką jest chow chow. Dzięki temu, że zajmują się jedną hodowlą psów o niebieskich językach, mogą doskonale dobierać rodziców, przekazujących potomstwu najbardziej pożądane cechy. Właśnie to sprawia, że pieski są tak bardzo zbliżone do wzorca ras FCI.

Kiedy przychodzą na świat kolejne szczeniaki, właściciele hodowli From Asia With Love nieustannie dbają o nie, szkolą i ciągle uczą się czegoś nowego. Opiekunowie hodowlanych piesków twierdzą, że należy kształcić zachowanie każdego psa – niezależnie od tego, czy jest to krótkowłosy anatolian, czy chow chow. Dlatego, dbają o swoje szczenięta również pod tym kątem. Dzięki temu, pieski w towarzystwie przyszłych właścicieli będą czuły się bezpieczne i spokojne. Każdy jeden piesek w hodowli otoczony jest profesjonalną opieką weterynaryjną. Cena za psa ustalana jest z hodowlą.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Miniaturka lwa, czyli pies chow chow. Która hodowla najlepsza?

Hodowla chow chow „Himalajski Miś”

U właścicieli hodowli, chow chow po raz pierwszy pojawił się w 1992 roku. To właśnie suczka Zuzia stała się protoplastem hodowli Himalajski Miś. To niewielka hodowla rodzinna, która ma naprawdę wysokie wymagania co do dobierania odpowiednich rodziców – tak, by rodziły się szczeniaki wyłącznie o cechach odpowiadających wzorcowi FCI. Właśnie dlatego, w Polsce hodowla ta ceniona jest m.in. za wybitne szczenięta. Hodowla chow chow Himalajski Miś zarejestrowana jest w polskich federacjach, ale też jest członkiem Niemieckiego Klubu Chow Chow ACC. Właściciele hodowli zawsze chętnie doradzają przyszłym opiekunom i stale się z nimi kontaktują, pomagając przy jakimkolwiek problemie ze szczeniakiem.

Szczeniaki psa rasy chow chow na szarym tle oraz hodowla chow chow i cena
Pies rasy chow chow, a także hodowla chow chow w Polsce i cena

Jeżeli chcesz mieć pięknego chow chow o dobrym charakterze i wzorcowym wyglądzie, warto będzie postawić na hodowlę Himalajski Miś. Właściciele stawiają na urodę i genetykę psów, a każde szczenię opuszczające hodowlę posiada książeczkę zdrowia. Psy są odrobaczone i szczepione, a także dostają wyprawkę. Cena za psa ustalana jest indywidualnie z hodowlą – na podobnej zasadzie działa każda renomowana hodowla, np. hodowla boerboela czy każdej innej rasy. Wiele zależy bowiem od specyficznych cech psa, jak jego płeć czy wiek. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o charakterze chow chow.

Hodowla chow chow „Maxime Canis”

Jest to najbardziej znana hodowla psów chow chow w województwie lubuskim. Hodowla cieszy się doskonałymi opiniami, a rodzice nowych miotów zachwyceni się profesjonalizmem właściciela, Adriana Kołodzieja – jego pomocą, fachowością, a także przekazywaną wiedzą. Zdecydowanie, jest to prawdziwy pasjonat rasy chow chow, który na temat psów o niebieskich językach wie bardzo dużo. Hodowla chow chow Macime Canis każdego psiaka traktuje, jak członka rodziny.

Jeżeli myślisz nad rozwojem własnej hodowli, polecamy skontaktować się z hodowlą Maxime Canis. Szczeniaki posiadają doskonałe geny, zwłaszcza że rodzice przyszłych szczeniąt są skrupulatnie do siebie dopasowywani tak, by być idealnym odwzorowaniem wzorca rasy. Cena za chow chow ustalana jest z właścicielem. Każdy pies – mały, duży, krótkowłosy czy długowłosy – posiada bowiem zawsze zupełnie inne wyznaczniki, wpływające na ostateczną cenę szczeniaka.

Ważna informacja na temat kolorów chow chow - wiele osób pyta o kolor "chow chow panda". Warto wyjaśnić tę sprawę - kolor chow chow panda nie istnieje

.
ikona podziel się Przekaż dalej