Beagle harrier – zdjęcia i opis rasy

Jak wygląda rasa harrier?

Według klasyfikacji FCI, szczeniaki zaliczane są do grupy 6 (psy gończe), sekcji 1. Dorosłe suczki osiągają wzrost ok. 45 cm, zaś psy ok. 50 cm. Waga jest podobna, w przypadku obu płci (ok. 18-20 kg). Rasowe harriery mają grubą, przylegającą i krótką sierść. Zgodnie z klasyfikacją FCI, powinna być ona trójkolorowa. Beagle harrier nie jest dużym psem. To rasa o raczej średniej budowie, jednak harmonijnie zbudowanej. Pies należy do energicznych. Budową ciała jest mniejszy niż pospolity beagle. Jego czaszka jest szeroka, oczy żywe, a uszy szerokie i długie – umieszczone mniej więcej nad linią oczu.

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena za beagle harriera. Otóż, rasowe szczeniaki kosztują mniej więcej tyle samo, co cena toya rosyjskiego (ok. 4000 – 6000 zł). Zarówno cena beagle harriera, jak i cena toya rosyjskiego czy jakiejkolwiek innej rasy zależeć będą jednak głównie od:

  • umaszczenia psa,
  • wieku i płci,
  • zbliżenia do wzorca rasy FCI,
  • ilości szczeniąt w miocie,
  • renomy hodowli.
Szukasz dobrej karmy, która oprócz zdrowia psa pomaga troszczyć się o środowisko?

Wybierz spośród receptur Brit Care Sustainable! Pełnoporcjowych karm na bazie hipoalergicznego białka owadów z wysokostrawnym kurczakiem lub aromatyczną rybą! Postaw na wsparcie idei zrównoważonego rozwoju z Brit Care!

Sprawdź!

Jak widzisz to, ile kosztuje pies, uzależnione jest od wielu różnych czynników. Są one bardzo podobne w przypadku większości psich ras. Na takich samych zasadach, oczywiście patrząc na wyżej wymienione czynniki, ustalany jest koszt psów z hodowli.

Charakter beagle harriera

Harrier bardzo lubi spędzać czas ze swoim opiekunem. Podobne jest usposobienie Lhasa apso. To właśnie ukochanego właściciela uznaje za najlepszego kompana. Pies lubi się bawić, najchętniej poprzez łączenie zabawy z aktywnością fizyczną (np. tropienie). Nie okazuje on nieufności wobec nieznajomych – z reguły lubi każdego, więc nie nadaje się na obrońcę domu. Jeżeli będziesz w szczenięcych miesiącach psa odpowiednio go socjalizować, z całą pewnością harrier nauczy się zachowywać spokojnie – wtedy, gdy akurat wymaga tego sytuacja. Harrier jest niezwykle inteligentnym psem, szybko uczącym się nowych poleceń. Chociażby dlatego poleca się go wyszkolić.

Beagle harrier błyskawicznie przywiązuje się do domowników. Przywiązuje się również do innych psów, które mieszkają z nim pod jednym dachem. Z tego też względu, nie poleca się zostawiać psiaka samego w domu. Gdy przez wiele godzin będzie siedział w nim sam, może zacząć przejawiać destrukcyjne zachowania – i z nudów np. zniszczyć jakiś mebel w pokoju. Naucz psa odpowiednich zasad poprzez specjalne szkolenia. Tylko tak pies nauczy się być odpowiedzialny i wiedzieć będzie, które zachowania są dobre, a które nieodpowiednie. Sprawdź także ten artykuł na temat usposobienia psów rasy beagle.

Beagle harrier – co warto wiedzieć o rasie?

Czy harrier nadaje się na pierwszego psa?

Harrier może mieszkać w bloku wielorodzinnym (gdy będziesz go często wyprowadzał), jednak z całą pewnością nie będzie to jego ulubione miejsce do życia. Z racji tego, iż pies jest aktywnym tropicielem, powinien mieszkać w domku jednorodzinnym na wsi – z dużym ogrodem. Zadbaj jedynie o dobre ogrodzenie – gdyż pies jest myśliwym i czasem, zwęszając trop, może zechcieć przeskoczyć płot czy innego typu ogrodzenie. Pamiętaj o tym, że beagle harrier musi się dużo ruszać. Mało tego, powinieneś zagwarantować mu stałe pobudzanie zmysłów: zarówno słuchu, jak i węchu. Harrier tylko w ten sposób będzie mógł się rozwijać i stanie się naprawdę szczęśliwy. Najłatwiejsze zadanie mają myśliwi. Jeżeli polujesz, zmysły psa będą non stop stymulowane. Jeżeli jednak nie, musisz zapewnić swojemu psu inne atrakcje.

Pies rasy beagle harrier na jasnym tle z profilu, a także jego charakter, hodowla i cena
Jaki charakter ma pies rasy beagle harrier, czyli opis, informacje, hodowla i cena

Harrier będzie dobrze żył zarówno z kotami, jak i psami – pod warunkiem jednak, że będziesz je wychowywał mniej więcej w tym samym okresie. Beagle harrier uwielbia dzieci i może stać się ich świetnym przyjacielem, wspólnie się z nimi bawiąc. To towarzyski psiak, który lubi spędzać czas na zabawie – podobne jest usposobienie Lhasa apso. Jako że pies ma mnóstwo energii, gorzej będzie mu współpracować ze starszymi osobami. Harrier jest pełen energii i musi dawać jej regularny upust.

Pielęgnacja, żywienie i zdrowie beagle harrierów

Powinno się systematycznie szczotkować beagle harriera – zwłaszcza, gdy wrócicie ze spaceru lub z polowania. Najlepiej jest karmić psa wysokiej jakości karmą suchą, a także pożywieniem robionym samodzielnie w domu. W tym drugim przypadku, warto będzie skonsultować się z dietetykiem weterynarii – zwłaszcza, że posiłki należy dopasować do wieku i aktywności ruchowej psa.

Beagle harrier żyje średnio ok. 11 lat. To wytrzymała rasa, której nie straszne są zmienne warunki pogodowe. Należy jednak pamiętać, by w czasie upałów zapewnić psu zacieniony kącik i dostęp do świeżej wody. Zimą zaś musisz chronić czworonoga przed deszczem, śniegiem i zimnem. Pies nie jest podatny na choroby – może jednak pojawić się u niego wada zgryzu lub dysplazja stawu biodrowego. Harrier nie będzie miał problemu z przybieraniem na wadze, gdy zapewnisz mu dużą dawkę aktywności.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny