Hodowla leonbergera – gdzie znaleźć psy w Polsce?

Hodowla leonbergera „Leo’s Islands”

Dla właściciela hodowli, Seweryna Kociugi, pies leonberger to największa pasja w życiu. Domowa hodowla leonbergerów Leo’s Islands prowadzona jest przez niego w Wałbrzychu z pieczołowitą starannością i oddaniem. Właściciel hodowli o leonbergerach wie niemal wszystko i bardzo chętnie dzieli się doświadczeniem w opiece nad rasą z przyszłymi właścicielami. Jego psy podróżują z nim, mieszkają, a czasem pomagają też w pracy.

Jak zaczęła się przygoda właściciela z leonbergerem? Otóż, wybrał się na wystawę psów w celu obejrzenia innej rasy. Zupełnie przypadkiem jednak, trafił na leonbergera i zakochał się w rasie od pierwszego wejrzenia. Psy uważa za najpiękniejsze na świecie tak samo, jak specyficzne usposobienie leonbergerów. Cena za psa ustalana jest indywidualnie z właścicielem, bo składa się na nią wiele czynników. Warto wiedzieć, że np. umaszczenie szpica miniaturowego, leonbergera czy jakiejkolwiek innej rasy zawsze w dużej mierze przyczynia się do ostatecznej ceny szczeniąt. Choć nie tylko ono stanowi podstawę do wyceny psa.

Hodowla leonbergera „Ager Trifolium”

Właściciele tej hodowli dawniej związani byli z hodowlą koni, jednak od zawsze posiadali też psy. Kiedy na jednej z psich wystaw zobaczyli leonbergera, stracili głowę dla tego psa. Niedługo później, pies zapoczątkował ich hodowlę leonbergerów, Ager Trifolium. Hodowlą zajmują się dwie siostry, które dobrały do siebie idealnie rodziców pierwszego miotu – Storm Eagle Gep’s Big Bear’s i Peace Gep’s Big Bear’s. Hodowla leonbergera prowadzona jest przez rodzeństwo już ponad 10 lat i jest to najważniejsza decyzja w życiu sióstr.

Ager Trifolium należy do Związku Kynologicznego w Polsce, a także zarejestrowana jest jako hodowla w FCI. Właścicielki hodowli często przypominają przyszłym opiekunom o tym, jak wyjątkowe jest usposobienie leonbergera i dlaczego pies najlepiej czuje się w stadzie bądź w gronie rodzinnym. Cena leonbergera ustalana jest zawsze z hodowlą – podobnie, jak cena psa wilczak saarloosa czy innej rasy. Psy wyceniane są głównie na podstawie wieku, płci oraz ilości szczeniąt w jednym miocie. A więc, nie tylko umaszczenie szpica miniaturowego, leonbergera bądź innych psów tak naprawdę gra „pierwsze skrzypce” w wycenie rasy.

Gdzie kupić szczeniaka leonbergera?

Hodowla leonbergera „Sine Loro”

To dość popularna hodowla leonbergerów, która została założona kilka lat temu. Właściciele rasy zakochali się w niej podczas jednej z wystaw psów w Łodzi. Właśnie wtedy zaczęła się ich ogromna miłość do rasy. Pierwszego leonbergera właściciele Sine Loro zakupili w 2016 roku. W związku z tym, że psy stały się ich pasją, postanowili przeprowadzić się na wieś i założyć swoją własną hodowlę po to, by szerzyć i promować piękno tej niesamowitej rasy. Dziś wychowują szczeniaki i uczą przyszłych właścicieli, w jaki sposób postępować z leonbergerami. Właściciele hodowli szczególnie dbają o socjalizację szczeniaków, ponieważ ich zdaniem jest to kluczowa kwestia w wychowaniu psów.

Szczeniaki psa rasy leonberger na białym tle, a także hodowla leonbergera i charkter
Pies rasy leonberger, a także hodowla leonbergera, charakter i cena

Sine Loro to niewielka, rodzinna hodowla domowa, zarejestrowana w ZKwP i FCI. Hodowla znajduje się w Łodzi. Oczywiście, każdy jeden pies otrzymuje książeczkę zdrowia i jest kilkukrotnie szczepiony przed momentem oddania go w ręce nowych opiekunów. Cena za psa ustalana jest indywidualnie z hodowcami. Właściciele hodowli zapraszają też przyszłych opiekunów leonbergerów do odwiedzin i przekonania się, jaka naprawdę jest ta niesamowita rasa. Sprawdź także ten artykuł z informacjami o usposobieniu leonbergera.

Hodowla leonbergerów „Principality Liechtenstein”

Hodowla zajmuje się leonbergerami w zasadzie od 2002 roku, specjalizując się w molosach typu górskiego – również w nowofundlandach. Aby móc oddać się w pełni swojej pasji, właściciele zamieszkali na wsi, niedaleko głogowskiego boru w pobliżu Rzeszowa. Leonbergery traktują zupełnie tak samo, jak członków rodziny. To najbardziej wierni przyjaciele w życiu właścicieli. Psy od najmłodszych lat są socjalizowane i wychowują się z dziećmi – tak więc, nie są agresywne wobec ludzi czy innych zwierząt i doskonale odnajdują się później w nowych domach. W ten sposób, hodowcy przygotowują swoje leonbergery do opuszczenia hodowli i zamieszkania z nowymi opiekunami.

Właściciele swoją miłość do psów rasy leonberger łączą ze stałym szkoleniem się na temat rasy. Właścicielka Principality Liechtenstein jest też dodatkowo certyfikowanym behawiorystą, a także posiada certyfikat asystenta lekarza weterynarii, kończąc kilka specjalistycznych szkoleń groomerskich i weterynaryjnych. Jeżeli chcesz mieć psa doskonale odpowiadającego wzorcowi rasy FCI, powinieneś skontaktować się właśnie z tą hodowlą. Cena za psa ustalana jest indywidualnie z hodowcą. Tak zresztą odbywa się to w przypadku każdej innej rasy, np. wilczak saarloosa. Hodowla leonbergera wyceniać może szczeniaki na podstawie umaszczenia, płci, wieku, ilości szczeniaków w miocie czy własnej renomy. Na ostateczną cenę wpłynąć mogą również inne cechy psa, jak np. usposobienie leonbergera.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny