Wakacje z psem – Mazury


Jeśli marzy Wam się wypoczynek nad jeziorem, to naszym faworytem jest Czaplisko Siedlisko. Taką ofertę dla psiarzy, mogli stworzyć tylko...psiarze. Wzmiankę o tym, że czworonogi w Siedlisku są mile widziane, znajdziemy już na stronie głównej, a w regulaminie Siedliska znajdziemy również punkty o zakazie dokarmiania zwierząt bez zgody ich opiekuna, czy o konieczności zapytania opiekuna o pozwolenie na zabawę z danym czworonogiem. Teren obiektu jest ogrodzony, także nie będziemy musieli się martwić, że nasz pupil zachłyśnie się pięknym otoczeniem i gdzieś nam zniknie, gdy odepniemy smycz.

Okolice Siedliska oferują dla każdego coś miłego: piękne lasy, jeziora i łąki. Jeśli lubicie spokojne spacery w pięknej okolicy i odpoczynek nad wodą - to miejsce dla Was! Jeśli jesteście miłośnikami aktywnego odpoczynku, gospodarze wychodzą wam naprzeciw, udostępniając łódki i kajaki oraz podpowiadając jakie trasy rowerowe najlepiej wybrać. Piękne leśne dukty Puszczy Pruskiej idealnie nadają się też dla miłośników nart biegowych - także warto rozważyć tę opcję również w kategorii wyjazdu na ferie zimowe. Siedlisko oferuje również organizację imprez okolicznościowych.

Pokoje są ładnie urządzone i przestronne. Spokojnie możemy wybrać się na wypoczynek również z większym pieskiem, ponieważ znajdzie się miejsce na legowisko czy klatkę, nawet w rozmiarze XXL. Koszt pobytu psa nie jest doliczany do ceny pokoju, co jest kolejnym plusem. Natomiast jeśli chodzi o dzieci, regulamin obiektu przewiduje dolną granicę wieku:12 lat. Słowem: Jeśli wczasy z psem na Mazurach - ze starszymi dziećmi lub bez – to Czaplisko Siedlisko powinno być pierwszym wyborem!

Wakacje z psem – Puszcza Białowieska

Jeśli szukacie odpoczynku z dala od zgiełku i innych ludzi, a prywatność cenicie sobie bardziej niż wygody - Gajówka Pasieki to miejsce dla Was! Jest to domek, który możecie wynająć w bardzo przystępnej cenie. Wystrój być może nie zachwyca, ale za to otoczenie... Znajdziemy jeziorko, w którym można wędkować i przepiękne tereny leśne.

Gajówka jest ogrodzona, więc Wasz pupil może czuć się zupełnie swobodnie (Wy również, ponieważ jeśli wybierzecie Gajówkę Pasieki, nie będzie możliwości, żeby komuś przeszkadzał). Jednak na spacerach w Puszczy Białowieskiej konieczne będzie użycie smyczy lub długiej linki ze względu na obecność wilków.

Gajówka ogrzewana jest piecem kaflowym i kominkiem, co w chłodniejsze letnie wieczory zapewnia niesamowity klimat... zimą również, choć ogrzanie domku będzie większym wyzwaniem. Jest to opcja zarówno dla opiekunów psów z problemami takimi jak lęk czy agresja (spokojne miejsce, wolne od sylwestrowych strzałów i tłumów), jak i tych, którzy czują ograniczenia ze strony budżetu - domek w bardzo przystępnej cenie.

Wakacje z psem - morze

Jeśli chcemy wybrać się z naszym pupilem nad morze, mamy naprawdę wiele opcji. Ogrodzonych domków do wynajęcia jest dużo, a większość przyjmuje zwierzęta. Cena uzależniona jest od standardu i odległości od morza. Wybierając ofertę dla siebie, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • Plaże dostępne z wyznaczonym miejscem dla psów, najlepiej w mniej uczęszczanych miejscowościach - takie znajdziemy w Trzęsaczu, Pustkowie czy Gąskach.
  • Domki ogrodzone - dzięki temu psiak będzie mógł cieszyć się swobodą po powrocie ze spaceru, a my będziemy mieć spokojną głowę.
  • Dodatkowe opłaty - część obiektów dolicza do pobytu opłatę za zużyte media lub pobyt czworonoga, część nie. Jeśli nie widzimy informacji na stronie, warto zapytać o te kwestie podczas rezerwacji, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na koniec pobytu.
Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Dowiedz się więcej!
Rodzina z dziećmi i psem stoją przy samochodzie wypełnionym podróżnymi torbami, psiarze na wakacjach, czyli gdzie podróżować z czworonogiem
Wyjazd morze z psem, wybrać hotel czy domek czyli jakie warunki są lepsze na wakacje z pupilem

Wybierając plażę, nieopodal której chcemy stacjonować, warto zagłębić się również w regulamin. Jeśli zdecydujemy się na plażę w Rowach, nasz pupil będzie musiał mieć założony kaganiec. W Sopocie psiaka na plażę możemy wprowadzić tylko wieczorem. W Kolibkach możemy skorzystać z nadmorskiego toru agility. W Łukęcinie znajdziemy plażę dziką, której nie obejmują żadne restrykcje wykraczające poza standardowe przepisy prawne. Sprawdź także ten artykuł z poradami na temat wyboru wózka dla psa.

Wakacje z psem - Góry Złote

Złoty Jar to pensjonat w głębi lasu. Wokół do dyspozycji mamy 44 km tras spacerowych, rowerowych lub trekkingowych. Obiekt z otwartymi ramionami wita każdego podróżnego - czworonogi również. Za pobyt psiaka ponosimy opłatę 20 zł/doba. Teren jest ogrodzony, jednak psiak musi pozostać pod kontrolą, ponieważ brama na ogół jest otwarta.

Ceny są umiarkowane, a w ofercie śniadanie. Pokoje o przyjemnym wystroju, mniejsze lub większe (różnią się ceną i łazienką lub jej brakiem). Dużym plusem obiektu jest umiejscowienie (jak sama nazwa wskazuje) w jarze, który zapewnia osłonę przed światłami i zgiełkiem miasta. Przepiękny krajobraz zachwyci zarówno latem, jak i zimą oraz jesienią, także niezależnie od pory urlopu w Góry Złote zawsze warto się wybrać.

Psiaki nie są traktowane na terenie obiektu bardzo restrykcyjnie, więc o ile jesteśmy w stanie sprawować kontrolę słowną nad naszym pupilem, możemy puścić go luzem poza budynkiem. Warto jednak mieć na uwadze, że w pensjonacie nie jesteśmy sami i nie każdy lubi psy, czy też potrafi rozpoznać ostrzeżenia, jakie wysyła pies, gdy nie życzy sobie kontaktu – dlatego zawsze powinniśmy mieć pupila na oku.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny