Wakacje z psem – Mazury

Jeśli marzy Wam się wypoczynek nad jeziorem, to naszym faworytem jest Czaplisko Siedlisko. Taką ofertę dla psiarzy, mogli stworzyć tylko...psiarze. Wzmiankę o tym, że czworonogi w Siedlisku są mile widziane, znajdziemy już na stronie głównej, a w regulaminie Siedliska znajdziemy również punkty o zakazie dokarmiania zwierząt bez zgody ich opiekuna, czy o konieczności zapytania opiekuna o pozwolenie na zabawę z danym czworonogiem. Teren obiektu jest ogrodzony, także nie będziemy musieli się martwić, że nasz pupil zachłyśnie się pięknym otoczeniem i gdzieś nam zniknie, gdy odepniemy smycz.

Okolice Siedliska oferują dla każdego coś miłego: piękne lasy, jeziora i łąki. Jeśli lubicie spokojne spacery w pięknej okolicy i odpoczynek nad wodą - to miejsce dla Was! Jeśli jesteście miłośnikami aktywnego odpoczynku, gospodarze wychodzą wam naprzeciw, udostępniając łódki i kajaki oraz podpowiadając jakie trasy rowerowe najlepiej wybrać. Piękne leśne dukty Puszczy Pruskiej idealnie nadają się też dla miłośników nart biegowych - także warto rozważyć tę opcję również w kategorii wyjazdu na ferie zimowe. Siedlisko oferuje również organizację imprez okolicznościowych.

Pokoje są ładnie urządzone i przestronne. Spokojnie możemy wybrać się na wypoczynek również z większym pieskiem, ponieważ znajdzie się miejsce na legowisko czy klatkę, nawet w rozmiarze XXL. Koszt pobytu psa nie jest doliczany do ceny pokoju, co jest kolejnym plusem. Natomiast jeśli chodzi o dzieci, regulamin obiektu przewiduje dolną granicę wieku:12 lat. Słowem: Jeśli wczasy z psem na Mazurach - ze starszymi dziećmi lub bez – to Czaplisko Siedlisko powinno być pierwszym wyborem!

Wakacje z psem – Puszcza Białowieska

Jeśli szukacie odpoczynku z dala od zgiełku i innych ludzi, a prywatność cenicie sobie bardziej niż wygody - Gajówka Pasieki to miejsce dla Was! Jest to domek, który możecie wynająć w bardzo przystępnej cenie. Wystrój być może nie zachwyca, ale za to otoczenie... Znajdziemy jeziorko, w którym można wędkować i przepiękne tereny leśne.

Gajówka jest ogrodzona, więc Wasz pupil może czuć się zupełnie swobodnie (Wy również, ponieważ jeśli wybierzecie Gajówkę Pasieki, nie będzie możliwości, żeby komuś przeszkadzał). Jednak na spacerach w Puszczy Białowieskiej konieczne będzie użycie smyczy lub długiej linki ze względu na obecność wilków.

Gajówka ogrzewana jest piecem kaflowym i kominkiem, co w chłodniejsze letnie wieczory zapewnia niesamowity klimat... zimą również, choć ogrzanie domku będzie większym wyzwaniem. Jest to opcja zarówno dla opiekunów psów z problemami takimi jak lęk czy agresja (spokojne miejsce, wolne od sylwestrowych strzałów i tłumów), jak i tych, którzy czują ograniczenia ze strony budżetu - domek w bardzo przystępnej cenie.

Wakacje z psem - morze

Jeśli chcemy wybrać się z naszym pupilem nad morze, mamy naprawdę wiele opcji. Ogrodzonych domków do wynajęcia jest dużo, a większość przyjmuje zwierzęta. Cena uzależniona jest od standardu i odległości od morza. Wybierając ofertę dla siebie, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • Plaże dostępne z wyznaczonym miejscem dla psów, najlepiej w mniej uczęszczanych miejscowościach - takie znajdziemy w Trzęsaczu, Pustkowie czy Gąskach.
  • Domki ogrodzone - dzięki temu psiak będzie mógł cieszyć się swobodą po powrocie ze spaceru, a my będziemy mieć spokojną głowę.
  • Dodatkowe opłaty - część obiektów dolicza do pobytu opłatę za zużyte media lub pobyt czworonoga, część nie. Jeśli nie widzimy informacji na stronie, warto zapytać o te kwestie podczas rezerwacji, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na koniec pobytu.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Rodzina z dziećmi i psem stoją przy samochodzie wypełnionym podróżnymi torbami, psiarze na wakacjach, czyli gdzie podróżować z czworonogiem
Wyjazd morze z psem, wybrać hotel czy domek czyli jakie warunki są lepsze na wakacje z pupilem

Wybierając plażę, nieopodal której chcemy stacjonować, warto zagłębić się również w regulamin. Jeśli zdecydujemy się na plażę w Rowach, nasz pupil będzie musiał mieć założony kaganiec. W Sopocie psiaka na plażę możemy wprowadzić tylko wieczorem. W Kolibkach możemy skorzystać z nadmorskiego toru agility. W Łukęcinie znajdziemy plażę dziką, której nie obejmują żadne restrykcje wykraczające poza standardowe przepisy prawne. Sprawdź także ten artykuł z poradami na temat wyboru wózka dla psa.

Wakacje z psem - Góry Złote

Złoty Jar to pensjonat w głębi lasu. Wokół do dyspozycji mamy 44 km tras spacerowych, rowerowych lub trekkingowych. Obiekt z otwartymi ramionami wita każdego podróżnego - czworonogi również. Za pobyt psiaka ponosimy opłatę 20 zł/doba. Teren jest ogrodzony, jednak psiak musi pozostać pod kontrolą, ponieważ brama na ogół jest otwarta.

Ceny są umiarkowane, a w ofercie śniadanie. Pokoje o przyjemnym wystroju, mniejsze lub większe (różnią się ceną i łazienką lub jej brakiem). Dużym plusem obiektu jest umiejscowienie (jak sama nazwa wskazuje) w jarze, który zapewnia osłonę przed światłami i zgiełkiem miasta. Przepiękny krajobraz zachwyci zarówno latem, jak i zimą oraz jesienią, także niezależnie od pory urlopu w Góry Złote zawsze warto się wybrać.

Psiaki nie są traktowane na terenie obiektu bardzo restrykcyjnie, więc o ile jesteśmy w stanie sprawować kontrolę słowną nad naszym pupilem, możemy puścić go luzem poza budynkiem. Warto jednak mieć na uwadze, że w pensjonacie nie jesteśmy sami i nie każdy lubi psy, czy też potrafi rozpoznać ostrzeżenia, jakie wysyła pies, gdy nie życzy sobie kontaktu – dlatego zawsze powinniśmy mieć pupila na oku.

ikona podziel się Przekaż dalej