Cena sznaucera miniaturowego

Sznaucer miniaturowy, czyli prawdziwy wulkan energii

Bez cienia wątpliwości, pies ten jest bardzo żywiołowy i ruchliwy, a także niezwykle inteligentny. Mimo, iż często bywa uparty, zazwyczaj jest pogodnym towarzyszem rodziny, będąc towarzyski i otwarty na nowości. Swoim charakterem nie odbiega więc mocno od krewnych gatunku, którym jest sznaucer olbrzymi oraz sznaucer średni. Rasowe szczenięta są bardzo wytrzymałe i mądre, a także niezwykle odważne – co zaskoczy już na pewno na samym początku życia maluszków.

Szczeniaki rosną do wielkości podobnej, jak terier – a więc, w kłębie będą mieć między 30 a 35 cm. Mimo, że są to naprawdę mini psy, to wbrew pozorom niechętnie leżą wyłącznie na kanapie! Jak to, nie lubią leniuchować? Wręcz przeciwnie – sznaucer uwielbia być ciągle w ruchu i stale potrzebuje nowych bodźców. Staraj się zatem angażować swojego pieska w przeróżnej maści zajęcia, bo na domowym tapczanie tylko go zanudzisz. Jeżeli będziesz zapewniać sznaucerowi odpowiednią dawkę ruchu, to z całą pewnością stanie się on najlepszym przyjacielem człowieka!

Jaki kolor mają rasowe sznaucery miniatury?

Według wzorca FCI, sznaucery mogą mieć cztery rodzaje umaszczenia. Mamy więc pieski:

  • czarne,
  • czarno srebrne,
  • pieprz i sól,
  • białe.

Biały oraz czarny piesek występuje zdecydowanie rzadziej, niż dwa pozostałe umaszczenia. Czasami hodowla dopuszcza również zupełnie inne umaszczenie, jednak takie osobniki należą do rzadkości. Cena sznaucera miniaturowego zależeć będzie głównie od budowy i umaszczenia – im bardziej rzadki będzie kolor pieska, tym na pewno hodowla drożej takie szczenięta wyceni. Przez swoją sierść, pieski opisywane są jako hipoalergiczne – jednak, to nie jest do końca prawda. Ważne, żeby tę piękną i miękką sierść czesać możliwie jak najczęściej. Wówczas sznaucer podobnie, jak terier, nie będzie tak mocno gubił sierści i tym sposobem zmniejszy się ryzyko wystąpienia alergii. Sprawdź także ten artykuł o rasach psów bez sierści.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Sznaucer miniaturka – co warto wiedzieć na temat psa?

Jak to jest ze zdrowiem sznaucera?

Jeżeli chodzi o zdrowie sznaucerów, to nie są one bardzo chorowite. To bardzo pocieszający fakt, zwłaszcza że te psy określane są jako „długowieczne” – dożywają bowiem nawet 15 i więcej lat! To rasa odporna na warunki atmosferyczne, stąd też ich długa żywotność. Mimo, że to niewielkie psy, to zimą wcale nie trzeba ich ubierać w ochronną odzież dla psów, chroniącą przed niską temperaturą. Psy te jednak nie za bardzo przepadają za deszczem. Cieszą się za to znakomitą kondycją i dobrym zdrowiem, więc pod tym względem nie sprawiają większych kłopotów. Tylko niektóre, zależnie od miotu (pojedyncze przypadki) mogą obciążone być kataraktą i zanikiem siatkówki, który będzie postępował wraz z wiekiem pieska. Czasem też w pęcherzu moczowym piesków może się utworzyć kamień – niestety, rasa ma do tego tendencję.

Nie zapominaj również o tym, by psa odpowiednio żywić oraz pielęgnować! Jeżeli nie będziesz przykładał do tego większej wagi, sznaucery mogą nabawić się problemów ze skórą. Niestety, ale tych później nie będzie łatwo zwalczyć. Tym bardziej, ciężko ich też uniknąć! A więc, dbaj o swojego psa i stale go pielęgnuj – zarówno pod względem czyszczenia i czesania, jak i karmienia go pożywną, smaczną i wysokojakościową karmą.

Dwa psy rasy sznaucer podczas spaceru, a także cena sznaucera miniaturowego
Cena sznaucera miniaturowego, a także pies sznaucer i jego usposobienie

Sznaucer miniaturka – pielęgnacja i cena sznaucera miniaturowego

Mały, biały sznaucer bądź przedstawiciel tej rasy o innym umaszczeniu to piesek, który cechuje się znakomitym apetytem oraz dość szybką przemianą materii. Ważne jednak, by dla zachowania jego zdrowia podawać pieskowi odpowiednio dobraną, zbilansowaną karmę suchą – warto będzie zapytać hodowli, u której dokonywana będzie sprzedaż psa, o najlepszą karmę dla malucha. Warto także podawać psu suche pożywienie opracowane dla właśnie tej rasy, którą są sznaucery. Jeżeli chodzi o zabawki czy gryzaki piesków, to uwielbiają one gonitwy za wszelkiej maści:

  • piłkami,
  • gumowymi oraz pluszowymi maskotkami,
  • bawełnianymi sznurkami,
  • kostkami z prasowanej skóry,
  • naturalnymi gryzakami.

Szczeniaki bardzo potrzebują zabawek tego typu, ponieważ charakter sznaucera jest dość wybuchowy. To bardzo żywiołowy piesek, który potrzebuje stałego pobudzania bodźców. Nie zapomnij więc o jak największej ilości zabawek dla sznaucera!

Oczywiście, nie można zapominać o obowiązkowym, regularnym czesaniu sierści sznaucerów. Trzeba to robić nawet 3 razy w tygodniu, skupiając się głównie na brodzie, grzywce czy sierści na łapkach. Warto wykorzystać w tym celu metalowy grzebień o podwójnym rozstawieniu zębów oraz szczotkę, którą możesz nabyć w dobrym sklepie zoologicznym. Staraj się czesać pieska regularnie po to, by nie tworzyły się na jego sierści kołtuny, które ciężko będzie później rozczesać. Jeżeli jednak już się tak stanie, sięgnij wówczas po preparaty pielęgnujące sierść. Sznaucerowi należy także usuwać włoski wewnątrz małżowiny usznej. Dodatkowo, sznaucer wymaga systematycznego strzyżenia i trymowania. Jeżeli nie masz pojęcia, jak się za to zabrać, warto będzie skorzystać z usług salonów fryzjerskich dla psów.

Jeżeli chodzi o kolejną kwestię pielęgnacji pieska, warto również pamiętać o regularnym obcinaniu pazurków i higienie jamy ustnej psa. Możesz w tym celu zastosować np. gryzaki dentystyczne czy pasty, które są przeznaczone dla piesków. Sprzedaż pieska nie jest zbyt wygórowana, mimo że to rasa o którą trzeba się wyjątkowo zatroszczyć. Najmniej za pieska zapłacisz więc od 3000 zł wzwyż. Jednak trzeba liczyć się z faktem, że o wiele więcej pieniążków trzeba będzie wydawać na pielęgnację sznaucera.

ikona podziel się Przekaż dalej