Buda dla dużego psa – popularne rodzaje

Budy drewniane dla psów

Jednym z kluczowych kryteriów podziału bud dla pieska jest materiał ich wykonania. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest tu bez wątpienia buda drewniana. W ofercie sprzedaży znajdziemy zarówno tanie budy o podstawowych kształtach, jak i rozbudowane, ocieplane produkty całoroczne.

Drewniane budy dla dużych psów muszą posiadać odpowiednie wymiary. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno produkty małe, średnie jak i bardzo duże. Z pewnością będzie to rozwiązanie, które można dopasować do potrzeb labradora czy owczarka.

Wybierając budy drewniane dla dużych psów, zwróćmy uwagę na szczelność i jakość wykonania. Tanie budy przeważnie nie są ocieplane, a przez to nie zabezpieczą pupila w sezonie zimowym. Duża, ocieplana buda zazwyczaj okazuje się nieco większym wydatkiem. Niektóre modele posiadają praktyczny przedsionek, który zwiększa komfort cieplny we wnętrzu, a jednocześnie podnosi funkcjonalność produktu.

Dużym atutem drewnianej budy dla pieska jest dostępność i różnorodność modeli. Różnorodne tanie i nieco droższe produkty, zmienne wymiary i wiele możliwości wyboru kształtu sprawiają, że buda drewniana jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem. Drewno to materiał ciepły w dotyku, który nie wychładza się nadmiernie, ani nie nagrzewa. Ocieplane produkty wykonane z tego materiału mogą być zatem bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Nowoczesna buda z tworzywa sztucznego

Drugie, nieco mniej popularne rozwiązanie to budy dla pieska, wykonane z tworzywa sztucznego. Tego typu produkty nadają się zarówno dla labradora jak i innych małych, średnich i dużych psów. Nowoczesna konstrukcja budy wygląda efektownie, a jednocześnie jest w stanie zapewnić pupilowi ochronę przed działaniem promieni słonecznych.

Małe, tanie budy z tworzyw sztucznych są przeważnie przeznaczone do użytku we wnętrzach budynków. Nadają się dla młodego i nieco starszego pieska i stanowią rodzaj osłoniętego miejsca do wypoczynku. Warto przy tym zaznaczyć, że plastikowa buda dla dużego psa przeważnie nie jest ocieplana. Wiąże się to z brakiem możliwości izolacji termicznej w sezonie zimowym.

Budy z tworzyw sztucznych będą ciekawym wyborem w sezonie letnim. Jednak w zimie najlepiej sprawdzają się ocieplane produkty z drewna. Za wyborem tworzywa sztucznego przemawia często atrakcyjna cena zakupu, a także szczelność i łatwość utrzymania w czystości. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zrobić budę dla psa.

Materiałowa buda dla dużego psa

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są budy wykonane z materiału. W ofertach sprzedaży znajdziemy głównie wymiary przeznaczone dla małego i średniego psa. Budy dla dużych psów stanowią mniejszość oferty, jednak nabędziemy je w niektórych sklepach internetowych.

Materiałowa buda dla pieska nie jest ocieplana, a dodatkowo nie zapewnia szczelności. Jest to typowe rozwiązanie do użytku w domu. Materiałowa konstrukcja okazuje się dobrym rozwiązaniem dla pupili, które lubią wypoczynek w osłoniętych przed widokiem osób postronnych pomieszczeniach. Produkt może stanowić ciekawą alternatywę dla klatki kennelowej, ale nie umożliwia zamknięcia pupila we wnętrzu.

Nowoczesna, materiałowa buda dla dużego psa może być także ciekawą ozdobą całego pomieszczenia. Budy nabędziemy w różnych cenach. Na ostateczny koszt zakupu wpływają wymiary produktu, a także model i jego jakość wykonania.

Szukasz dobrej karmy, która oprócz zdrowia psa pomaga troszczyć się o środowisko?

Wybierz spośród receptur Brit Care Sustainable! Pełnoporcjowych karm na bazie hipoalergicznego białka owadów z wysokostrawnym kurczakiem lub aromatyczną rybą! Postaw na wsparcie idei zrównoważonego rozwoju z Brit Care!

Sprawdź!

Cena budy dla dużych psów i przydatne gadżety. Ile kosztuje nowoczesna buda dla dużego psa?

Jak już wspomnieliśmy, największą popularnością cieszą się budy drewniane. Proste, małe produkty mogą kosztować około 200 zł. Większe wymiary (odpowiednie dla labradora czy owczarka), z reguły wiążą się z wyższymi cenami zakupu. Dla przykładu, ocieplana buda o wymiarach około 100 x 90 x 80 będzie kosztowała od 300 zł w górę.

Wybierając budy całoroczne dla labradora czy owczarka, warto wziąć pod uwagę dobrej jakości produkty z przedsionkiem. Budy wyposażone w małe, osłaniające przed wiatrem przedsionki będą dla psa najbardziej komfortowe. Cena za dobrej jakości produkt to przeważnie minimum 500 zł.

Pies siedzący w budzie, a także buda dla dużego psa, cena i rodzaje
Buda dla dużego psa krok po kroku, czyli polecane budy dla dużych psów i ceny

Nowoczesna, ocieplana buda dla dużego psa może niekiedy okazać się jeszcze droższa. Cena w granicach 1000 zł nie należy do rzadkości. W ofertach branży zoologicznej odnajdziemy także szereg innych akcesoriów, które przydają się dla psa. Dobrym przykładem są tutaj woreczki na psie odchody czy zawieszka dla psa. Woreczki na psie odchody zapewnią bezproblemowy spacer w przestrzeniach publicznych i umożliwią szybkie sprzątnięcie psich nieczystości. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno tradycyjne woreczki na psie odchody, jak i specjalne torby lub biodegradowalne woreczki na psie odchody. Wybór zależy wyłącznie od naszych oczekiwań. Drugi przydatny gadżet to zawieszka dla psa, która umożliwia identyfikację zwierzęcia w sytuacji zaginięcia. Nowoczesna zawieszka dla psa może posiadać formę metalowego czy plastikowego breloczka. Koszt jej zakupu to około 5 – 20 zł.

Omawiając ciekawe gadżety, warto wyróżnić także kapok dla psa (np. dla labradora). Dobrze dobrany kapok dla psa będzie doskonałym zabezpieczeniem pupila w czasie kąpieli w różnych zbiornikach wodnych. Kapok dla psa może być też stosowany w ratownictwie czy przy spływach kajakowych. Cena za dobrej jakości kapok dla psa labradora to około 200 – 400 zł.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym powinna charakteryzować się trwała zawieszka dla psa czy sprawdzić, jak dobrać kapok dla psa, zapoznaj się z innymi artykułami na naszym portalu. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki, które dotyczą wyboru praktycznych gadżetów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny