Basen dla psa – ile kosztuje i jakie są o nim opinie?

Czy baseny dla psów warte są uwagi właściciela?

Większość ludzi nie kojarzy basenu jako placówki rekreacyjnej dla swojego czworonoga. Takimi miejscami zazwyczaj nazywane są wszelakie tereny zielone, jak park czy ogród – ale nie basen. Szkoda, bo odpowiednio dobrany basen dla psa może stać się świetnym miejscem nie tylko na ochłodzenie się czworonoga w upalne lato, ale i rehabilitację. Może też stać się zwyczajnie elementem codziennej rekreacji oraz aktywności ruchowej psa. Wbrew pozorom, jest naprawdę wiele zalet, które przemawiają za kupnem basenu dla psów. Basen może stać się świetnym uzupełnieniem codziennych zabaw letnich w ogrodzie. W dodatku, czworonóg będzie mógł się w nim schłodzić i doskonale wzmocnić swój organizm.

Współczesne baseny dla psów można nie tylko rozkładać w ogrodach, ale też na tarasach czy nawet na balkonie. Oczywiście najlepiej umieszczać go na balkonie wówczas, gdy mieszkasz na parterze. Basenik powinien być dopasowany do pupila, ale też pod wymiary posiadanego na jego rozłożenie miejsca. Jeśli ma stać w ogrodzie, basen może być naprawdę duży. Ogrodowy basen dla psa zupełnie nie nada się na mały balkon. W tym przypadku, lepiej szukać małego basenu (np. składanego). Należy pamiętać przede wszystkim o tym, by basen dla psa małego lub dużego był w pełni praktyczny, ale też wytrzymały i stabilny. Pamiętaj również, że tanio nie zawsze będzie oznaczać… najlepiej.

Popularne modele basenów dla psów

Szukasz basenu dla swojego labradora? Powinieneś najpierw poczytać o różnych modelach, dostępnych w sprzedaży. Generalnie, baseny dla psów można podzielić na trzy różne kategorie:

  1. Piaskownica dla psa – nie jest to typowy basen, przypominający ludzki. Jest to raczej swego rodzaju mały brodzik dla psa, w którym możesz chłodzić swojego pupila. Może on stanowić również świetną alternatywę dla np. szczeniaków, ale i niewielkich ras. To dobra opcja, gdy piesek nie przepada za wodą, nie potrafi lub nie lubi pływać w wodzie. Mały, plastikowy basenik łatwo się rozkłada pod warunkiem, że jest składany. W dodatku, możesz go kupić tanio – w porównaniu z dużymi basenami. Piaskownicę dla psów łatwo się czyści, jednak nie jest to najbardziej trwały basen na rynku.
  2. Wanna dla psa – to najczęściej kupowany basen dla psa, który posiada wszelakie udogodnienia dla psów. Materiał, z którego tworzy się baseny dla psów w formie wanny, to zazwyczaj PCV + stelaż. Właśnie to wpływa na doskonałą stabilność, ale i wytrzymałość basenu. Będzie on doskonały dla każdego żywiołowego czworonoga, który np. lubi wskakiwać do wody. Basen dla psa w formie wanny często wzmacniany jest dodatkową konstrukcją z każdej strony, by zapewnić bezpieczeństwo czworonogom w trakcie kąpieli i zabawy.
  3. Dmuchany basen dla psa – jest to trzeci rodzaj basenów dla psu, jednak nie będący polecanym. Niestety, może zostać przez psa bardzo szybko zniszczony, przez co nie rekomenduje się go dla zwierzaków.

Rekomendowane baseny dla psów możesz znaleźć w sklepie Fajny Zwierzak obok innych produktów takich, jak pojemnik na karmę, kuweta dla psa, toaleta dla psa, suchy szampon dla psa czy dobrej jakości smakołyki dla psa.

O czym pamiętać, kupując basen dla psa?

Niezależnie od tego, czy kupujesz basen dla labradora, yorka czy jamnika, powinieneś pilnować by zwierzę zawsze pływało w czystej wodzie. Warto zainwestować w taki basen, do którego szybko będzie można wlać świeżą wodą oraz pozbyć się tej zabrudzonej w niezbyt skomplikowany sposób. Woda powinna być wymieniania maksymalnie co kilkanaście dni – w zależności od tego, jakiej czystości jest basen aktualnie, jaka jest temperatura na dworze i jak często pupil korzysta z basenu. Pamiętaj również, by nie dodawać do wody w basenie żadnych chemicznych środków. Gdy pupil napije się bowiem takiej wody, może to przysporzyć mu sporo kłopotów zdrowotnych, a nawet kosztować zwierzak życie.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Psy bawiące się w basenie
Basen dla psa krok po kroku, czyli jaki basen wybrać, wymiary, ceny, opinie, najlepsze modele

Zalecamy kupowanie pokrowców na basen takich, jak np. Trixie Pool Keep Cool. Dzięki niemu będziesz miał pewność, że do basenu nie wlecą żadne owady lub liście, a pupil nie będzie pływał w basenie w niepożądanym czasie.

Ile kosztuje basen dla psa? Sprawdź polecane modele

Najważniejsze parametry basenu dla psa

Kupując basen dla psa należy pamiętać, by zachowywał on przede wszystkim różne parametry. Niezbędne jest to, aby zwierzę mogło bezpiecznie z niego korzystać. Podczas wyboru basenu dla swojego pupila nie zapominaj więc o następujących parametrach:

  • Wymiary basenu – powinieneś dobrać wielkość basenu do rasy psa. Logiczne, że mały basen odpowiedni jest dla małych ras, zaś duży dla ras większych. Zwracaj uwagę na to, jakiej średnicy jest basen i czy zwierzę będzie mogło w nim swobodnie pływać lub chociaż usiąść, by się schłodzić.
  • Wykonanie basenu – chodzi głównie o materiał basenu. Powinien być na tyle wytrzymały, by pies nie miał możliwości zniszczenia basenu (jak PCV ze stelażem). W tym przypadku, zwróć również uwagę na wykonanie dna basenu – musi ono zapewnić bezpieczeństwo czworonogowi, gdy np. będzie wskakiwał do środka. Ważne, by dno było antypoślizgowe.
  • Rozkładanie basenu – im prościej rozłożyć basen, tym lepiej. Nie zapominaj jednak przy tym, że basen powinien stać stabilnie na ziemi.
  • Spuszczanie wody w basenie – to jedna z kluczowych kwestii, jeżeli chodzi o użyteczność i funkcjonalność basenu dla psa. Zwróć uwagę na to, czy basen posiada zawór umożliwiający spuszczanie wody – zwłaszcza, gdy chcesz postawić go w ogrodzie bez konieczności podnoszenia basenu w górę.

Polecane modele basenów dla psów

Jeżeli szukasz dobrej jakości basenu dla swojego psa, warto będzie zainspirować się poniższą listą. Znajdują się tu rekomendowane baseny dla czworonogów, które pozwolą im na przyjemne oraz aktywne spędzanie czasu w ogrodzie, a także ochłodzenie się upalnym latem.

Oprócz basenów, warto będzie również zakupić dobrej jakości akcesoria dla psa, które urozmaicą im codzienną zabawę. Co powiesz na gumowe piłki do wody albo specjalne rękawki do pływania? Koniecznie odwiedź sklep Fajny Zwierzak i sprawdź, co ciekawego jest aktualnie w ofercie. W sklepie znajdziesz również inne, przydatne akcesoria dla psów takie, jak pojemnik na karmę, toaleta dla psa, kuweta dla psa, a nawet suchy szampon dla psa i pyszne smakołyki dla psa. Dla każdego znajdzie się… coś dobrego!

ikona podziel się Przekaż dalej