Amstaff miniaturka - czy istnieje taka rasa psa?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy określić, jak wygląda amstaff. Dorosły pies tej rasy powinien odpowiadać wzorcowi rasy. To tutaj określone są wszystkie istotne wymagania dotyczące wyglądu psa rasy american staffordshire terrier.

Jak wygląda amstaff, który spełnia wymogi wzorca FCI? Dorosły terier amerykański powinien osiągać 46 – 48 cm wzrostu w kłębie. Z kolei suczka powinna osiągać 43 do 46 cm wysokości w kłębie. Jest to idealnie zbudowany amstaff stafford terrier. Wzorzec rasy nie określa optymalnej wagi, jednak uznaje się, że waga amstaffa powinna być proporcjonalna do jego budowy i wzrostu. Średnia waga amstaffa wynosi około 30 – 40 kg, co określa się jako normę dla tej rasy.

Wiemy już jak wygląda amstaff według wzorca FCI. Należy zatem zadać pytanie, czy istnieje amstaff miniaturka?  Prawda jest taka, że amstaff miniaturka nie stanowi żadnej oddzielnej rasy, a małe psy nie spełniają wymogów stawianych przez wzorzec FCI. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że amstaff miniaturka to wymysł hodowców zrzeszonych pod patronatem innych organizacji. Co więcej, cena amstaffa miniaturki może okazać się dość wysoka.

Charakter amstaffa

Amerykański, dorosły amstaff to zwierze bardzo towarzyskie. Jest to rasa psa, która mocno przywiązuje się do swoich właścicieli i chętnie spędza z nimi czas. Małe amstaffy wykazują jednocześnie dużą dozę samodzielności, a przy okazji mogą mieć tendencję do dominacji.

Amstaff staffordshiree terrier może być wspaniałym psem rodzinnym, jednak wymaga odpowiedzialnego i doświadczonego właściciela. Małe amstaffy są podatne na szkolenie i chętnie się uczą okazując przy tym niemałą inteligencję. Odważny charakter amstaffa sprawia, że pupil chętnie podejmuje nowe wyzwania i dobrze radzi sobie w całkowicie nowych sytuacjach.

Warto także podkreślić, iż american staffordshire terrier wykazuje pewną nieufność w stosunku do obcych zwierząt i ludzi. Nieugięty i nieufny charakter amstaffa sprawia, że szczeniaki wymagają odpowiedniej, rozsądnie poprowadzonej socjalizacji oraz częstych kontaktów ze światem zewnętrznym. Przy odpowiednim nastawieniu właścicieli mogą być czujnymi stróżami rodziny, a jednocześnie łagodnymi pupilami domowymi. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o amstaffach amerykańskich.

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Jakie umaszczenie posiada amstaff amerykański?

Małe amstaffy rodzą się z bardzo różnorodnym umaszczeniem. Najczęstsze rodzaje szaty posiadają kolor czarny, biały, szary oraz brązowy. Szary szczeniak może posiadać umaszczenie typu blue. Tak zwany błękitny terier amerykański posiada barwę szaro złotą, która wpada w odcień blue.

Małe amstaffy blue są cieszą się dość dużą popularnością, jednak warto pamiętać, iż nie jest to barwa dopuszczalna przez wzorzec FCI. Kolor czarny, biały, brązowy czy szary posiada prawidłowy odcień, zgodny z wymaganiami hodowców.

Szary szczeniak w odcieniu blue posiada błękitny odcień w wyniku depigmentacji sierści, będącej wynikiem wady genetycznej. Dlatego czarny, biały, brązowy czy czysto szary szczeniak często wykazuje się lepszym zdrowiem.

Pies amstaff z dworze z językiem na wierzchu, a także amstaff miniaturka i jego cena
Informacje, czy istnieje amstaff miniaturka, a także cena amstaffa miniaturki

Opinie o amstaffie

Znamy już popularne rodzaje umaszczenia (biały, czarny, błękitny, brązowy, szary szczeniak). Wiemy też jak wygląda amstaff, a także jaki posiada charakter. Warto zatem omówić popularne opinie o amstaffie.

Wysoki iloraz inteligencji, a także nieugięty i odważny charakter amstaffa sprawia, że jest to dość popularna rasa psa. Wiele osób twierdzi, że prawidłowo prowadzone szczeniaki wyrastają na idealnych towarzyszy dla rodziny. Dorosły pies może być bardzo stabilny pod względem psychiki i nie przejawia agresji w stosunku do swoich właścicieli.

W Internecie znajdziemy także negatywne opinie o amstaffie. Wiąże się to poniekąd z faktem, że szczeniaki rasy amstaff stafford często przyciągają też osoby nieodpowiedzialne lub niedoświadczone. Małe psy są czasem uczone zachowań agresywnych, co sprawia, że dorosły terier amerykański może być niebezpieczny dla otoczenia. Musimy przy tym zaznaczyć, iż negatywne opinie o amstaffie są często mocno przesadzone. Z pewnością nie jest to amerykański morderca. Odpowiednio prowadzone szczeniaki sprawiają, że american staffordshire terrier może okazać się wspaniałym kompanem i zrównoważonym, wiernym towarzyszem.

Ile kosztuje terier amerykański?

Wiele osób szuka informacji, jaka jest cena amstaffa miniaturki. Ustaliliśmy już, że mniejsza waga amstaffa nie oznacza przynależności do innej rasy. W Internecie znajdziemy różne rodzaje ogłoszeń, a niekiedy pojawia się cena amstaffa miniaturki. Z pewnością nie są to oferty hodowli zrzeszonych w ZKWP.

Cena amstaffa miniaturki rozpoczyna się od kwoty 2 000 zł, są to rodzaje ogłoszeń hodowli należących do innych związków i stowarzyszeń. Małe psy mogą też posiadać błękitny odcień sierści. Tego rodzaju szczeniaki amstaff stafford mogą kosztować około 2 500 zł.

Prawidłowa waga amstaffa z rodowodem ZKWP wiąże się z nieco wyższym wydatkiem. Małe psy będą kosztować około 3500 zł. Amstaff amerykański, pochodzący z renomowanej hodowli może też kosztować około 6000 zł. Warto przy tym podkreślić, iż zakup psa z rodowodem ZKWP daje największą pewność, że nasz pupil okaże się zdrowym przedstawicielem swojej rasy i nie będą towarzyszyły mu różnego rodzaju, groźne dla życia choroby.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 81.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny