Fryzury dla maltańczyka

To, jak wygląda maltańczyka, zależy od ciebie. Maltańczyka można czesać według własnego upodobania. Trzeba jednak pamiętać, że w zależności od wyboru długości sierści, sposób pielęgnacji może być bardziej czasochłonny lub mniej uciążliwy.

Ze względu na długość, można wyróżnić te o oto cztery modne fryzury dla maltańczyka:

  • na bardzo krótko z długimi fragmentami – w ten sposób popularne jest obcięty maltańczyk. Całość przycina się bardzo krótko, a zostawia włosy na łapach, ogonie oraz pyszczku, w tym też uszach.
  • na krótko – to jest właśnie fryzura na szczeniaka. Czym jest? Strzyżenie maltańczyka w ten sposób polega na całościowym przycięciu włosów na krótko, bez zostawiania jakichkolwiek dłuższych elementów (ewentualnie można pozostawić duże włosy na uszach, przeważnie jest to wersja tej fryzury dla suczki).
  • na średnio – fryzura ta charakteryzuje się zostawieniem sierści w połowie długości pomiędzy długą a krótką. Dotyczy zarówno łap, jak i brzucha oraz reszty ciała. Jeżeli Twój piesek ma wyjątkowo gęste futro, warto rozważyć tę fryzurę.
  • na długo – jest to fryzura dla psa na wystawę. Długi włos do ziemi jest prosty i czysto biały. W tej fryzurze obcinanie maltańczyka polega jedynie na podcinaniu włosów u samego dołu, aby nie przeszkadzały one w poruszaniu się psiaka.
Szukasz dobrej karmy, która oprócz zdrowia psa pomaga troszczyć się o środowisko?

Wybierz spośród receptur Brit Care Sustainable! Pełnoporcjowych karm na bazie hipoalergicznego białka owadów z wysokostrawnym kurczakiem lub aromatyczną rybą! Postaw na wsparcie idei zrównoważonego rozwoju z Brit Care!

Sprawdź!

Trzeba pamiętać, że fajne fryzury wymagają też poświęcenia im odpowiedniej ilości czasu. Najbardziej czasochłonna jest fryzura na długo. Trzeba dbać o to, aby włos się nie kołtunił oraz nie przebarwił. Konieczne jest stosowanie papilotów oraz frotek, aby sierść się nie brudziła i nie filcowała. Wysuszenie pieska po kąpieli również zajmuje więcej czasu, jednak ostateczny efekt jest zniewalający. Maltańczyk wygląda elegancko, dostojnie. Nie pożałujesz tego wyboru. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o tym, jak opiekować się szczeniakiem maltańczyka.

Maltańczyk na kanapie oraz polecane modne fryzury dla maltańczyka krok po kroku
Strzyżenie maltańczyka oraz modne fryzury dla maltańczyka, które warto wybrać

Jak obciąć maltańczyka? Kiedy strzyc?

Strzyżenie maltańczyka nie musi być trudne, wystarczy tylko odpowiednio się za to zabrać. Potrzebne będą: nożyczki, trymer dla psów oraz cierpliwość. Samodzielne obcinanie maltańczyka ma swoje zalety, ale trzeba wziąć pod uwagę, że najpierw trzeba pieska nauczyć stania w jednym miejscu przez dłuższy czas oraz oswojenia go z dźwiękami, jakie wydaje maszynka. Jak obciąć maltańczyka bez problemów? Na pewno nagradzaj go za jego cierpliwość. Możesz też poprosić kogoś o pomoc, aby przypilnował pieska i upewnił się, że ten nie zeskoczy z blatu podczas zabiegu.

Kiedy strzyc? Pierwsze strzyżenie możesz wykonać, gdy maltańczyk ma sześć miesięcy. Jego włos jest już na tyle długi, że można go skrócić. Czas, jaki maltańczyk potrzebuje, aby jego sierść odrosła, to około 3 miesięcy. Można jednak strzyc go wcześniej, jeżeli zmienisz zdanie i zapragniesz mieć maltańczyka z fryzurą na szczeniaka. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby czesać go na różne sposoby.

Przed zabiegiem skracania sierści należy pieska wykąpać oraz wyczesać. Do kąpieli maltańczyków należy używać dwóch szamponów – do białej sierści oraz dla psów długowłosych. Nie wolno stosować produktów dla ludzi, ponieważ one nie są dostosowane dla zwierząt i ich skóry. Po spłukaniu jednego i drugiego szamponu zastosuj odżywkę w płynie, a po kąpieli użyj odżywki w aerozolu. Początkowo piesek może się jej bać, więc możesz spryskać nią szczotkę, którą będziesz rozczesywać sierść pieska podczas delikatnego suszenia. Warto jednak już od następnej kąpieli przekonywać psiaka do stosowania odżywki bezpośrednio na niego – przysmak powinien pomóc oswoić się mu z tym zabiegiem. Maltańczyki są inteligentne i szybko uczą się nowych sztuczek, więc z tym również nie powinno być problemu.

Maltańczyk z bardzo długimi włosami oraz porady, jak obciąć maltańczyka i fryzura dla psa tej rasy
Modna fryzura dla maltańczyka, czyli porady, jak obciąć maltańczyka

Psie fryzury – galeria modnych fryzur

Modne fryzury? Inspiracje z modnymi fryzurami dla maltańczyka można znaleźć wszędzie. Zdjęcia mogą zasugerować, w jaki sposób związać włosy na pyszczku pieska, a także jak prezentuje się obcięty maltańczyk w każdej fryzurze. Pomysły na fajne fryzury tylko czekają na odnalezienie.

Jeżeli jednak natrafisz na zdjęcia maltańczyków z kolorowymi końcówkami, nie sugeruj się tym. Choć efekt może wydawać się ładny i oryginalny, w Polsce jest to zabronione. Wszelkie farbowanie zwierząt tylko naraża ich życie. Psie fryzury mają to do tego, że wszystko zależy od właściciela. Dla psa nie ma różnicy, czy ma długą sierść, czy krótką, dopóki nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu.

Gdy decydujesz się na samodzielne strzyżenie pieska, musisz wziąć pod uwagę to, że początkowo fryzury mogą odbiegać od pożądanego efektu. Praktyka jednak czyni mistrza, a gdy piesek nauczy się zachowywać spokój podczas zabiegu, strzyżenie go stanie się łatwiejsze. Jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możesz udać się do psiego fryzjera i zapytać go o radę.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny