Porządna klatka to podstawa

Podstawowym elementem wyprawki dla szynszyli jest klatka. Klatka powinna być odpowiednio duża i wysoka – jej wymiary nie powinny być mniejsze niż 60 x 50 x 50 cm. Dzięki temu zwierzątko będzie mogło swobodnie przemieszczać się i skakać w swoim nowym kąciku. Ważne jest, aby w środku znalazły się drewniane półeczki, po których pupil będzie mógł się wspinać. Dlaczego drewniane, a nie np. z plastiku? Ponieważ drewno wyróżnia się większą trwałością. Półeczki z plastiku szynszyla może z łatwością pogryźć, co niestety stwarza duże zagrożenie dla jej zdrowia i życia.

Akcesoria do klatki

W klatce nie może zabraknąć podłoża. Ściółka musi być naturalna. Najlepiej sprawdzi się żwirek drewniany przeznaczony specjalnie dla małych ssaków. W klatce dla szynszyli nie powinno umieszczać się piasku dla kotów, ponieważ przypadkowe połknięcie takiego podłoża może być zagrożeniem dla życia zwierzęcia.

Szynszyla potrzebuje komfortowej kryjówki, w której będzie mogła się zaszyć i odpocząć od hałasów i innych bodźców. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup domku wykonanego z naturalnego, nielakierowanego drewna.

W klatce dla szynszyli powinny znaleźć się również takie elementy jak:

  • piasek do kąpieli z pojemnikiem – kąpiele piaskowe to sposób na miękkie, piękne i zdrowe futerko,
  • karuzela lub kołowrotek, większy niż dla chomika,
  • tunele, hamaki, mosty i inne zabawki, które dostarczą zwierzęciu odpowiednią dawkę rozrywki,
  • miski na jedzenie, najlepiej ceramiczne,
  • poidełko,
  • paśnik na sianko.

Co je szynszyla?

Podstawą diety szynszyli jest siano, które reguluje przemianę materii i usprawnia pracę układu pokarmowego zwierzęcia – zarówno żołądka, jak i jelit. Sianko powinno wyróżniać się wysoką jakością. Na rynku znajdziesz klasyczne sianka, a także te wzbogacone o rozmaite dodatki – np. kwiaty lub miętę.

Uzupełnieniem diety szynszyli są gryzaki i zioła. Te pierwsze przede wszystkim umożliwiają ścieranie nieustannie rosnących zębów. Natomiast zioła doskonale urozmaicają jadłospis, zapewniając zwierzęciu odpowiednią porcję wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Pokarmy powinny być w pełni naturalne. Aby mieć pewność najwyższej jakości, sięgnij po produkty znanych i cenionych marek.

Sklep zoologiczny AquaelZoo oferuje pożywienie dla szynszyli pochodzące od firm takich jak Comfy, Cunipic, czy też Lili Farm. W ofercie, obok sianka czy ziół, znajdziesz pełnoporcjowe karmy, zawierające wszystkie składniki odżywcze niezbędne szynszyli do prawidłowego funkcjonowania. Za wysoką smakowitość karm odpowiadają dodatki aromatycznych roślin, np. lucerny czy tymotki. Każda karma z oferty sklepu z pewnością posmakuje Twojemu małemu pupilowi!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej