Elementy wyposażenia dobrego gabinetu weterynaryjnego. 

Dobre lecznice posiadają nowoczesny sprzęt weterynaryjny dostępny na bestomed.pl, który pozwala nie tylko na zwykłe badania, ale także na przeprowadzanie pełnej diagnostyki. Wykonywanie badań krwi, moczu, kału prześwietleń czy USG.

Umożliwia także leczenie ortodontyczne, stomatologiczne, dermatologiczne i wiele innych. I przede wszystkim udostępnia opcje przeprowadzania zabiegów operacyjnych, a także sprzedaż środków leczniczych począwszy od leków, na szerokim wyborze karm ratunkowych skończywszy. 

Ponadto każda dobra lecznica powinna również umożliwiać opiekunom zakup wszelkiego asortymentu niezbędnego do prawidłowej pielęgnacji pupila, żywienia i zapewnienia mu rozrywki.  

Najlepsze kliniki są zatem wyposażone

 • w stoły weterynaryjne, operacyjne.
 • Lampy bakteriobójcze i bezcieniowe oświetlenie zabiegowe.
 • Różnego rodzaju mikroskopy,
 • wirówki laboratoryjne,
 • pompy strzykawkowe i infuzyjne.
 • Lasery chirurgiczne, które minimalizują do maksimum możliwość uszkodzenia w trakcie zabiegu operacyjnego zdrowych tkanek. I gwarantują mniejsze krwawienie dzięki koagulacji naczyń krwionośnych w trakcie cięcia. Eliminację bakterii i redukcję ryzyka infekcji operowanego miejsca.
 • Narzędzia do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych zaawansowaną techniką elektro i radiochirurgi stosowanych w nowoczesnym usuwaniu guzów, brodawek czy innych zmian skórnych, a także przy zabiegach laparoskopii.  

Ponadto gwarantują możliwość zakupu sprzętu rehabilitacyjnego takiego jak

 • ortezy dla psów, protezy,
 • szelki rehabilitacyjne.
 • Wózki inwalidzkie,
 • buty rehabilitacyjne dla zwierząt
 • czy kołnierze i gorsety ortopedyczne. 

Szeroki zakres usług i specjalizacji. 

Kolejnym ważnym atrybutem charakteryzującym wysokiej klasy klinikę weterynaryjną jest szeroki zakres usług, a także obecność lekarzy o różnych specjalizacjach. 

Bardzo dobra klinika gwarantuje bowiem obsługę i leczenie zarówno psów, kotów, jak i gryzoni, zajęczaków, ptaków, a nawet gadów. Leczenie chorób kardiologicznych, ortopedycznych czy dermatologicznych pod kontrolą lekarzy specjalistów. Możliwość wykonywania szerokiego zakresu badań diagnostycznych łącznie z hematologią, biopsją szpiku, cyfrowym RTG, EKG, echem serca, USG i Dopplerem. 

Ponadto niesamowicie ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest samo podejście lekarzy do pacjentów. Empatia wykazywana w stosunku do zwierząt, cierpliwość, stanowczość i pewność, a także umiejętność radzenia sobie z pacjentami. 

Opinie 

Pomocne w wyborze odpowiedniej kliniki mogą też być opinie wystawiane w Internecie bądź przekazywane w formie ustnych poleceń przez osoby, które z usług danego gabinetu korzystają lub korzystały. Są to bowiem najbardziej rzetelne informacje dostarczające wiedzy związanej z poziomem obsługi, uprzejmości, podejścia do zwierząt i przede wszystkim doświadczenia. 

Krótkie podsumowanie. 

Wybór odpowiedniej lecznicy jest bardzo istotny. Głównie z uwagi na komfort pupila. Wybrana na wiele lat przychodnia weterynaryjna, z każdą kolejną wizytą pozwala pupilowi oswoić się z zabiegami i przede wszystkim z samymi lekarzami. Dzięki temu poziom stresu związany z wizytami ulega redukcji i podopieczny nie przeżywa podczas każdej wizyty traumy.

Ponadto kontynuacja leczenia w jednym gabinecie jest gwarancją zachowania porządku w dokumentacji medycznej zwierzaka. Ułatwia to lekarzowi opiekę nad chorym ulubieńcem. Ponieważ wszelkie dane dotyczące historii choroby i procesu leczenia są zarchiwizowane w lecznicy. I lekarz weterynarii nie musi każdorazowo przeprowadzać wywiadu. 

Dlatego mając na uwadze dobro i komfort ukochanego zwierzaka warto przy wyborze przychodni weterynaryjnej zweryfikować zarówno wyposażenie gabinetu weterynaryjnego, jak i zakres wykonywanych usług, a także specjalizacje pracujących lekarzy. Warto też zasięgnąć opinii innych opiekunów zwierząt, by zyskać pewność, że ukochany pupil jest pod wysoko wykwalifikowaną opieką.  

ikona podziel się Przekaż dalej