Szum morza, morska bryza i... cztery łapki na plaży

Coraz więcej obiektów zezwala na pobyt wraz ze swoim zwierzęciem. Również nad morzem. Na przestrzeni ostatnich lat zaczęło się to zdecydowanie zmieniać, co z pewnością ucieszyło wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie innej opcji. Warto jednak pamiętać, że wybierając resort nad morzem powinniśmy zwrócić uwagę na to, by ten faktycznie prezentował postawę prozwierzęcą. Niestety, niejednokrotnie zdarza się, że teoretycznie tam, gdzie zezwala się na przyjazd z pupilem, w szczegółowych warunkach pobytu znajdują się konkretne wytyczne. Niekiedy obiekty przyjmują np. tylko psy małej wielkości, nie akceptują kotów albo nakazują psom chodzenie w częściach wspólnych wyłącznie w kagańcach (niezależnie od charakteru zwierzęcia).

Tym samym, decydując się na jesienny (lub każdy inny) wyjazd nad Bałtykiem warto wybierać tylko sprawdzone miejsca. Takie, które faktycznie będzie można określić mianem hotelu przyjaznego zwierzętom. Obiekty te przede wszystkim nie powinny mieć żadnych przeciwskazań, za to wręcz przeciwnie - masę udogodnień.

Gdzie nad morzem ze zwierzakami?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli chcecie prawdziwie odpocząć śmiało można polecić Gwiazdę Morza we Władysławowie - https://www.gwiazdamorza.com. To zdecydowanie hotel przyjazny zwierzętom nad morzem. I to w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie dość, że obiekt akceptuje wszelkie zwierzęta domowe, takie jak psy, koty, chomiki czy króliki to na dodatek szczyci się wieloma udogodnieniami.

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że przy pobycie pupila obowiązuje jedna stała i przede wszystkim jednorazowa opłata (120 zł) za cały okres obecności. Nierzadko zdarza się, że w innych tego typu kompleksach dodatkowa płatność uzależniona jest od wielkości psa albo od długości pobytu, najczęściej w ujęciu określonej kwoty za każdą rozpoczętą dobę.

Warto również podkreślić, że Gwiazda Morza gwarantuje także inne rozwiązania, które spodobają się zwierzakom i ich opiekunom. Przede wszystkim goście mogą liczyć na korzystanie z wydzielonych stolików w restauracjach, gdzie nasi pupile są mile widziani. W ten sposób rozwiązuje to problem pozostawiania np. psa samego w obiekcie podczas posiłków. Dodatkowo podczas rezerwacji można zgłosić chęć przygotowania misek, kocyka a nawet szarpaka dla psiaka w pokoju czy apartamencie.

Nade wszystko należy dodać, że za każdy pobyt zwierzaka, obiekt przekazuje część wspomnianej opłaty na instytucje zajmującymi się pomocą dla innych zwierząt. I tak - 10 zł za pobyt każdego zwierzaka trafia do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie, a np. 20% ze sprzedaży specjalnie wydanej bajki „Legendy spadających gwiazd” przekazywane jest na Fokarium w Helu, aby ratować foki, tak charakterystyczne dla regionu Półwyspu Helskiego.

Wakacje z pupilem nad Bałtykiem? Wybierz sprawdzone miejsce!
Wakacje z pupilem nad Bałtykiem? Wybierz sprawdzone miejsce!

Co robić z psem nad morzem?

Przede wszystkim - odpoczywać! A jak, to już zależy od pomysłowości i ulubionego rodzaju spędzania wspólnych aktywności. Z psiakiem można śmiało relaksować się na plaży (z wyłączeniem kąpielisk strzeżonych), a także spacerować po okolicy. Do dyspozycji jest masa atrakcyjnych miejsc dla psich towarzyszy. W szczególności powinny spodobać się im trasy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, zwiedzanie portu czy codzienne przechadzki po piaszczystej plaży.

Pamiętajmy jednak, że pobyt na urlopie to nie tylko czas dla naszych pupili. To również możliwość regeneracji i rozrywki dla ich opiekunów. Dla wszystkich pragnących relaksu Gwiazda Morza również znajdzie stosowane rozwiązanie. Warto podkreślić, że oprócz bazy noclegowej to także Spa w pełni przyjazne zwierzętom. Podczas pobytu można skorzystać z bogatej oferty masaży lub innych odprężających zabiegów.

Władysławowo - idealne miejsce na odpoczynek

Władysławowo od dawna jest nadmorską stolicą Polski. Z pewnością nie dziwi tu obecność hotelu przyjaznego psom. Miejscowość oferuje wiele atrakcji - piękną, szeroką plażę, możliwość rejsów turystycznych statkiem czy wesołe miasteczko. To wszystko i jeszcze więcej czeka na każdego kto zdecyduje się na pobyt w tym kultowym mieście.

Wystarczy tylko znaleźć noclegi nad morzem z akceptacją zwierząt, a to jak widać okazuje się bardzo klarowne. Ważne tylko, żeby pamiętać, że udany pobyt może być tylko w miejscu, gdzie faktycznie pies, kot czy inny zwierzak będzie rzeczywiście mile widziany. Dokładnie tak jak we władysławowskiej Gwieździe Morza. Daj sobie czas na relaks, zabieraj zwierzaka i spędź czas właśnie tam, w świetnym Spa nad morzem ze swoimi zwierzętami. Bawcie się dobrze!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny