Czy istnieje skuteczna trutka na gołębie? Opinie

Nie istnieje typowa trutka na gołębie. Trucizna na ptactwo wzbudza kontrowersyjne opinie. Jedne osoby uważają, że jest to skuteczna metoda na walkę z plagą ptaków, inni widzą w niej wyjątkowo niehumanitarne i godne potępienia rozwiązanie.

Trutka na gołębie może być natomiast zamieniona na specjalne preparaty odstraszające. Ta metoda również okazuje się bardzo skuteczna, a jej działanie jedynie zniechęca ptaki do bytowania w danym miejscu. Z pewnością jest to bardziej humanitarne rozwiązanie niż wysypywana trucizna na ptaki.

Niektórzy zastanawiają się też, czy trutka na szczury działa na gołębie. Jest to kolejne kontrowersyjne rozwiązanie. Trucizna może być skuteczna na gryzonie, ale i a ptactwo. Trutka na szczury nie jest jednak dobrym sposobem na wyeliminowanie problemu z gołębiami. Warto pamiętać, że trucizna na szczury posiada opóźnione działanie. Zatem możemy w ten sposób otruć inne ptaki, które przybyły z dalszych regionów miasta. Co więcej, trutka na szczury jest też niebezpieczna dla innych zwierząt. Może stanowić zagrożenie dla kotów, innego ptactwa, a także drobnych zwierzaków. Z pewnością nie jest to rozwiązanie, które warto rozważać.

Czy trzeba otruć ptaki, by zapewnić sobie spokój od gołębi? Skuteczna metoda alternatywna

Jak już wspomnieliśmy, nie istnieje typowa trutka na gołębie. Sam widok stada martwych od trutki ptaków mógłby być wystarczającą przesłanką do zaniechania takich działań. Dodatkowo okazuje się, że nie musimy otruć gołębia, aby zapewnić sobie pełen spokój. W ofertach sprzedaży znajduje się bowiem niejedna skuteczna substancja, która odstrasza ptaki i stanowi dobrą alternatywę dla trutki.

Preparat odstraszający gołębie może mieć postać granulatu. Jest to skuteczna metoda na odstraszanie ptaków z trawników, balkonów, tarasów, a także większych przestrzeni miejskich. Granulat wystarczy rozsypać w miejscu, z którego chcemy odstraszyć ptaki. Produkt powinien skutecznie zniechęcić ptaki do bytowania w danej przestrzeni. Efekty będą widoczne już po kilku tygodniach o pierwszego zastosowania produktu odstraszającego.

Preparat odstraszający gołębie nie może ich otruć ani nie stanowi zagrożenia dla innych zwierząt. Powłoka granulatu jest bardzo gorzka, co stanowi zabezpieczenie przed przypadkowym spożyciem przez zwierzęta. Cena dobrej jakości produktów nie jest nadmiernie wygórowana. Za jedno opakowanie o masie 100 g granulatu zapłacimy około 20 zł. Jednocześnie jest to produkt, który neutralizuje problem w sposób humanitarny i posiada dobre opinie wśród użytkowników. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami, czym i jak odstraszyć koty?

Polecane karmy dla psa - super ceny!

Trucizna na szczury kontra skuteczna żywołapka na szczury

Trutka na szczury często jest jedynym skutecznym sposobem w walce z dużymi gromadami tych gryzoni. Szczur wędrowny żyje zarówno na wsiach, w pobliżach budynków magazynowych, ale także w centrach dużych miast. Niestety szkodnik może też przenosić groźne choroby i stanowić realne zagrożenie dla pupili domowych. Dlatego trutka na szczury posiada dobre opinie i często okazuje się jedyną efektywną metodą walki z inwazją gryzoni.

Trucizna na szczury posiada opóźnione działanie. Im dłuższe działanie, tym trutka na szczury będzie bardziej skuteczna. Warto bowiem pamiętać, że szczury posiadają swoją hierarchię i jasno przydzielone zadania. Trutki są w pierwszej kolejności zjadane przez zwiadowców, a dopiero później przez osobniki wyżej postawione w hierarchii. Długie działanie produktu umożliwi skuteczne wyeliminowanie całego stada gryzoni. Dodatkowym atutem jest też atrakcyjna cena zakupu. Cena małego opakowania trutki rozpoczyna się już od 5 – 8 zł. W ofercie sprzedaży znajduje się trutka na szczury ze specjalnym, zabezpieczającym karmnikiem. Cena takiego rozwiązania to około 10 zł za karmnik z niewielkim zapasem trucizny.

Interesującym rozwiązaniem okazuje się też żywołapka na szczury. Obecnie jest to jedno z najbardziej humanitarnych rozwiązań, które możemy zastosować w przypadku niewielkiego stada gryzoni. Żywołapka na szczury nie jest dużym wydatkiem, a jej cena często rozpoczyna się od kwoty 20 zł. W środku produktu nie znajduje się trucizna, a zwykły wabik, który ma przyciągnąć gryzonia. Po poruszeniu wabika następuje zwolnienie mechanizmu blokującego wejście, a żywołapka na szczury szybko się zamyka. Rozwiązanie nie stanowi zagrożenia dla życia zwierzęcia, jednak wymaga od użytkownika wywiezienia gryzonia w inne miejsce. Tego typu rozwiązanie nie będzie tak wydajne jak trucizna na szczury, jednak może okazać się skutecznym sposobem na walkę z gryzoniami w piwnicy, garażu czy pomieszczeniu magazynowym.

ikona podziel się Przekaż dalej