Win:Win to wspólna inicjatywa artysty Michała Torzeckiego i firmy technologicznej Daftcode. Już od 2016 r. Torzecki maluje portrety psich podopiecznych Schroniska w Korabiewicach Viva, które następnie warszawiacy mają szansę podziwiać podczas wyjątkowego wernisażu. Goście wydarzenia mogą nie tylko nabyć obrazy, ale także poznać psiaki osobiście, a nawet rozpocząć ich proces adopcyjny. Co więcej, każdy adoptujący otrzymuje w prezencie portret swojego nowego pupila. Stąd właśnie nazwa Win:Win – psy z Korabiewic wygrywają pomoc finansową i nowe domy, a wspierający czworonożnych przyjaciół na całe życie.

Podobnie jak rok temu, wernisaż odbędzie się w Centrum Praskim Koneser, choć tym razem w odświeżonej formule. Michał Torzecki i wolontariusze z Korabiewic spotkają się z warszawiakami w sobotę 27 sierpnia w godzinach 15:00-20:00 w otwartej przestrzeni Placu Konesera. Wydarzenie będzie miało charakter festiwalu rodzinnego, dlatego organizatorzy zachęcają rodziców do przyjścia z dziećmi.

Sztuka na pomoc bezdomnym zwierzętom
Sztuka na pomoc bezdomnym zwierzętom

Poza kupnem obrazów i adopcją, goście będą mogli wspomóc schronisko bezpośrednimi darowiznami lub poprzez zakup gadżetów dostępnych w dniu wydarzenia: sitodruków, pinów, toreb czy kubków z charakterystycznymi mordkami psów autorstwa Torzeckiego. Poza czarno-białymi podobiznami znanymi z poprzednich edycji pojawią się też wersje kolorowe.

– Wierzę, że sztuka ma ogromną moc czynienia dobra, dlatego cieszę się, że już po raz szósty organizujemy z Daftcode Win:Win. – komentuje Michał Torzecki. – Sytuacja schronisk w Polsce zawsze była ciężka, ale inflacja i wojna w Ukrainie nałożyły na nie dodatkowe obciążenia, dlatego każda cegiełka jest na wagę złota. W poprzednich edycjach zebraliśmy łącznie 187 tysięcy złotych i jestem przekonany, że w tym roku również Polacy pokażą, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny – dodaje artysta.

WAŻNE: Prosimy nie przyprowadzać swoich czworonogów na wydarzenie. Na miejscu będą psy do adopcji, a inne zwierzęta mogą być dla nich niepotrzebnym stresem. Dziękujemy za wyrozumiałość.

***

Sztuka na pomoc bezdomnym zwierzętom
Sztuka na pomoc bezdomnym zwierzętom

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy

Partnerzy wydarzenia

 • Green Paw
 • Lilly Pet Shop
 • ORZO
 • Psi Bufet

Patroni medialni

 • Dog & Sport
 • Fajny Zwierzak
 • Going
 • Grafmag
 • HIRO
 • K MAG
 • Na Temat
 • Newonce
 • Pets Style
 • Radio Dla Ciebie
 • Radio Nowy Świat
 • Twoje-Miasto

***

Sztuka na pomoc bezdomnym zwierzętom
Sztuka na pomoc bezdomnym zwierzętom

O artyście

Michał Torzecki jest polsko-amerykańskim artystą młodego pokolenia. Przez pierwsze 20 lat życia wychowywał się w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Po przyjeździe do Polski ukończył studia w Europejskiej Akademii Sztuk na Wydziale Malarstwa. W 2007 roku obronił dyplom w pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Zaraz po obronie został asystentem profesora i pracował z nim aż do śmierci mistrza. Swoje prace wystawiał w Warszawie, Krakowie, Londynie i Nowym Jorku.

Artysta od lat łączy sztukę z dobroczynnością. W 2014 roku odbyła się wystawa „Zagrożone gatunki zwierząt” we współpracy z Fundacją WWF Polska, a dwa lata później – pierwsza edycja wystawy Win:Win we współpracy z Fundacją Azylu pod Psim Aniołem.

O Centrum Praskim Koneser

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Minimal Line. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum

Praskie Koneser jest również hubem sztuki, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Czajka Art Gallery, Dom ze Sztuką, Salon Akademii ASP, ToTuart oraz Zwierzyniec.

O Daftcode

Daftcode to grupa technologiczna napędzana przez analityczne podejście do biznesu. Operując w modelu venture building, tworzy, rozwija i inwestuje w startupy m.in. w takich dziedzinach, jak Deep Tech, Cyber Security, Blockchain, Fin Tech czy Insur Tech. Daftcode stworzył już kilkanaście spółek  technologicznych (m.in. Nethone, Skriware, Straal czy Indoorway) i dokonał 6 inwestycji VC (m.in. Booksy, Tylko i Sie.Jemy).

Firma oferuje budowanym u siebie startupom pełne wsparcie techniczne i biznesowe, co pozwala im sprawnie wejść na rynek i szybko rosnąć. Daftcode pracuje z indywidualnymi założycielami startupów, zespołami na wczesnym etapie rozwoju, ale też z istniejącymi już podmiotami, które poszukują finansowania lub wsparcia w komercjalizacji i skalowaniu biznesu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie daftcode.com

ikona podziel się Przekaż dalej