Odrobaczanie kota – skuteczne krople na robaki u kotów

Pasożyty zagrażają nie tylko zdrowiu kota

Systematyczne odrobaczanie kotów to podstawa. Należy to robić bez względu na wiek bądź tryb życia czworonoga. Nawet, gdy robaki nie są widoczne gołym okiem, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia kota. Dobry właściciel nie może więc zapominać o jego odrobaczaniu! Najczęściej pojawiającymi się pasożytami u kotów są kocie glisty. Narażone są na nie zwłaszcza młode kocięta, które spożywają mleko zarażonej glistami matki. Niektórzy „kociarze” mylnie uważają, że robakami zarażają się wyłącznie koty wychodzące. Każdy czworonóg narażony jest na kontakt z pasożytami – nawet te największe piecuchy domowe. Brak regularności w odrobaczaniu okazuje się problemem nie tylko dla zwierzaków, ale też ich opiekunów. Zarażone pasożytem koty mogą bowiem sprowadzić na właściciela groźną chorobę odzwierzęcą, tzw. zoonozę.

Słyszałeś o tęgoryjcach? To nicienie, które zagrażają zdrowiu każdego kota. Groźne dla zdrowia mruczków są również tasiemce, na które najbardziej narażone są wszystkie zwierzęta żywiące się mięsem. Jak zapewne wiesz, kot jest jednym z najbardziej mięsożernych zwierząt na świecie.

Pamiętaj, że „niewidzialni wrogowie” są najgroźniejsi! Zarówno dla kotów, jak i dla domowników. Zarazić się pasożytami można nawet poprzez niewinną zabawę z kotem. Aby nie narażać więc zdrowia swojej rodziny, niezwykle ważna jest profilaktyka przeciwpasożytnicza. Istotne okazuje się używanie odpowiednich preparatów na kocie robaki. Najlepiej takich, które w bezstresowy sposób można podać kotu w domu.

Odrobaczanie kota – jak często to robić?

Nie wystarczy odrobaczyć kota raz w życiu. Czy wiedziałeś, że należy go odrobaczać minimum co 3 miesiące? Powinno się to robić regularnie, niezależnie od tego czy kot jest wychodzący lub niewychodzący z mieszkania. Wytyczne dotyczące regularności odrobaczania kotów opracowali specjaliści z ESCCAP. Według przygotowanych przez nich zaleceń, koty powinno się odrobaczać:

a) co 6-12 miesięcy przeciwko nicieniom – gdy kot przebywa tylko w domu. Ryzyko zarażenia stadiami inwazyjnymi robaków jest wówczas niskie, zaś zjadanie gryzoni przez kota mało prawdopodobne. Zaleca się wykonywanie badań kału kota co 6-12 miesięcy.

b) co najmniej raz na 3 miesiące przeciwko nicieniom i tasiemcom – gdy kot swobodnie wychodzi na zewnątrz. Ryzyko zarażenia się robakami jest wówczas wysokie podobnie, jak prawdopodobieństwo zjadania przez kota gryzoni. Zaleca się wykonywanie badań kału kota co 3 miesiące.

W jaki sposób odrobaczyć kota, który tego nie lubi? Najlepszą i najwygodniejszą metodą na pozbycie się pasożytów jest podanie kotu kropli spot-on. Stosować je można bezpośrednio na skórę, więc nie trzeba podawać ich kotu doustnie tak, jak tradycyjnych leków na robaki. Większość kotów nie przepada za wkładaniem im w pyszczek tabletek. Sprawia to, iż profilaktyka przeciwpasożytnicza staje się wówczas ciężka. Mało skuteczne odrobaczanie to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia nie tylko kotów, ale i wszystkich domowników. Warto zastosować zatem lecznicze krople odrobaczające Dronspot, które są proste w aplikacji. Futrzak nawet nie zorientuje się, gdy zostanie nimi odrobaczony.

Dronspot – skuteczne krople, które odrobaczą każdego kota!

Dlaczego krople Dronspot są najlepszym lekiem na odrobaczanie kotów?

Krople Dronspot to lek, dzięki któremu odrobaczanie kotów już nigdy nie będzie skomplikowanym zadaniem. Preparat aplikuje się bezpośrednio na skórę zwierzaka, więc nie będzie on zestresowany całym procesem. Dzięki kroplom skutecznie pozbędziesz się tasiemców, nicieni oraz tęgoryjców. Wchłaniają się one przez skórę do krwioobiegu kota przez kilkanaście dni, zatem ich skuteczność jest wydłużona i obejmuje różne stadia rozwoju pasożytów. Lek odrobaczający Dronspot jest pierwszym w Polsce preparatem w postaci kropli, które mają status OTC, czyli leku dostępnego bez recepty zarówno u lekarzy weterynarii jak i w sklepach zoologicznych. Informacje znajdziesz również w tym miejscu: https://www.szczesliwyzwierzak.pl/dronspot/.

Aplikowanie lekarstwa nie jest kłopotliwe, a kot nie będzie narażony na stres związany z odrobaczaniem. Wystarczy bezpośrednio zakropić kocią skórę, zgodnie ze wskazówkami producenta. Naniesione na kark kropelki wchłaniają się przez skórę do krwioobiegu. Właśnie dzięki temu substancje czynne lądują w kocich jelitach! Już pierwsza aplikacja kropelek Dronspot rozprawi się z „niewidzialnymi wrogami”, zapewniając bezpieczeństwo kotu oraz wszystkim domownikom.

Zdrowy kot nie ma pasożytów!

Odrobaczanie powinno stać się domowym rytuałem. Dobry właściciel musi zadbać o swojego pupila zwłaszcza, że kot nie ma świadomości o posiadaniu robaków. Nie możesz skontrolować, czym zajmuje się kot swobodnie wychodzący z domu. Pamiętaj jednak, że nie tylko on ma pasożyty! Kot przebywający w mieszkaniu również jest na nie narażony.

Zdrowy kot to kot bez robaków. Jeżeli chcesz raz na zawsze rozprawić się z kocimi pasożytami, odrobaczające krople Dronspot będą najlepszym rozwiązaniem. Nie dość, że łatwo się je aplikuje, to podczas procesu odrobaczania koty nie są narażone na stres. A przecież żaden koci właściciel nie chce, by jego przyjaciel był zestresowany, prawda?

AUTOR: Paulina Zambrzycka

Dronspot 30 mg/7,5 mg roztwór do nakrapiania dla małych kotów • Dronspot 60 mg/15 mg roztwór do nakrapiania dla średnich kotów • Dronspot 96 mg/24 mg roztwór do nakrapiania dla dużych kotów • prazykwantel/emodepsyd • Podmiot odpowiedzialny: Bayer Animal Health GmbH • Zawartość substancji czynnych i innych substancji • Każda pipetka 0,35 ml / 0,70 ml / 1,12 ml zawiera odpowiednio: Substancje czynne: Prazykwantel 30 mg / 60 mg / 96 mg, Emodepsyd 7,5 mg / 15 mg / 24 mg, Substancje pomocnicze: Butylohydroksyanizol (E320) 1,89 mg / 3,78 mg / 6,05 mg • Wskazania lecznicze: Leczenie mieszanych inwazji pasożytniczych u kotów spowodowanych przez następujące gatunki robaków obłych i robaków płaskich: Robaki obłe (nicienie): Toxocara cati (postaci dojrzałe, niedojrzałe, stadia larwalne L4 i L3), Toxocara cati (stadia larwalne L3) – leczenie kotek w okresie późnej ciąży w celu zapobiegania przeniesieniu drogą laktogenną na potomstwo, Toxascaris leonina (postaci dojrzałe, niedojrzałe i stadia larwalne L4), Ancylostoma tubaeforme (postaci dojrzałe, niedojrzałe i stadia larwalne L4). Robaki płaskie (tasiemce): Dipylidium caninum (postaci dojrzałe i niedojrzałe), Taenia taeniaeformis (postaci dojrzałe), Echinococcus multilocularis (postaci dojrzałe) • Przeciwwskazania: Nie stosować u kociąt poniżej 8 tygodnia życia lub ważących poniżej 0,5 kg. Nie stosować w przypadkach znanej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. • Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej