Krynica-Zdrój – miejsce przyjazne dla miłośników zwierząt

Krynica-Zdrój to znane polskie uzdrowisko i jedna z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych w Beskidzie Niskim. To miejsce, które z powodzeniem odwiedzimy przez cały rok – na terenie miasteczka nie brakuje zarówno typowo letnich, jak i zimowych atrakcji. Co jednak najważniejsze, Krynica-Zdrój jest miejscem przyjaznym czworonogom i ich właścicielom. Świadczą o tym nie tylko atrakcje dostępne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych, lecz także miejscowa baza noclegowa dostosowana do potrzeb tych osób, które nie wyobrażają sobie spędzenia urlopu bez swojego czworonożnego przyjaciela.

Na szczególną uwagę właścicieli psów zasługują domki w Krynicy-Zdroju na nocowanie.pl. Wiele z nich bez problemu gości w swoich progach także zwierzęta domowe, o czym można łatwo się przekonać, sprawdzając dostępne opcje zakwaterowania w miejscowości za pośrednictwem portalu turystycznego Nocowanie.pl. Specjalnie z myślą o właścicielach zwierząt, serwis pozwala na wyszukanie od ręki domków letniskowych i innych obiektów noclegowych przyjaznych czworonogom – wystarczy w filtrach wyszukiwania zaznaczyć opcję „akceptujemy zwierzęta”

„Ścieżka w koronach drzew”. Nowa atrakcja turystyczna Krynicy-Zdroju

Jedną z najbardziej znanych i popularnych atrakcji turystycznych Krynicy-Zdroju jest obecnie słynna „Ścieżka w koronach drzew”. To najnowsza atrakcja turystyczna miejscowości – została udostępniona turystom w 2019 r. Od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób, które zdecydowały się spędzić urlop w tym wyjątkowym miejscu na mapie Beskidu Sądeckiego. Co istotne, ścieżka w koronach drzew jest atrakcją przyjazną także czworonogom – istnieje bowiem możliwość zabrania ze sobą psa. Nasz pupil nie będzie mógł, co prawda wejść na samą wieżę widokową, lecz będzie miał zapewnione odpowiednie warunki na czas naszej nieobecności.

„Ścieżka w koronach drzew” znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena na wysokości 896 m n.p.m. Sama wieża widokowa ma wysokość blisko 50 metrów i oferuje wspaniałe widoki na Beskid Sądecki, Beskid Niski, a także Lackową – najwyższy szczyt Beskidu Niskiego. Na wieżę widokową można zarówno wjechać kolejką krzesełkową, jak i dostać się na górę pieszo – opcja ta świetnie sprawdzi się na dłuższy, widokowy spacer z czworonożnym pupilem.

Do samej wieży prowadzi natomiast licząca sobie ponad 1 km ścieżka – to właśnie słynna „Ścieżka w koronach drzew”. Wzdłuż niej stoją tablice edukacyjne, na których znajdują się zagadki, ciekawostki, gry edukacyjne oraz informacje na temat okolicy. Na końcu drewnianego pomostu znajduje się natomiast wieża widokowa.

Zanim jednak zdobędziemy jej najwyższy punkt dowiemy się, jak powstała cała konstrukcja oraz co jest w niej takiego wyjątkowego. Uchylając rąbka tajemnicy – „Ścieżka w koronach drzew” jest zbudowana w całości z drewna, co czyni z niej ewenement w skali europejskiej! Z wieży możemy natomiast zejść na dwa sposoby – wrócić po swoich śladach lub… zjechać w dół 60-metrową zjeżdżalnią!

W czasie, kiedy my zwiedzamy „Ścieżkę w koronach drzew”, nasz pupil może spędzić czas w bezpłatnym hoteliku dla psów. Tworzą go dwa obszerne kojce zamykane na klucz, w których pupil może odpocząć w cieniu, napić się wody lub uciąć sobie drzemkę, podczas gdy jego właściciele cieszą się spacerem w koronach drzew. Taka możliwość sprawia, że „Ścieżka w koronach drzew” jest atrakcją przyjazną wszystkim osobom, które zdecydowały się spędzić urlop z ukochanym czworonogiem.

ikona podziel się Przekaż dalej