1. Smaczki dla psa - kiedy się sprawdzą?

2. Jak wybrać najlepsze przysmaki dla psa?

3. Na co uważać przy korzystaniu z przysmaków dla czworonoga?

4. O czym pamiętać przy zakupach artykułów dla zwierzaków?

Smaczki dla psa - kiedy się sprawdzą?

Posiadając psa naturalnym jest, że staramy się zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia i rozwoju. Poza odpowiednim legowiskiem, smyczą, obrożą, zabawkami i karmą zwykle chcemy również mieć dodatkowe przysmaki, którymi możemy nagrodzić zwierzaka za poprawnie wykonaną komendę czy też po prostu urozmaicić nieco jego dietę. Wykorzystywanie przysmaków do nauki rozumienia i wykonywania naszych poleceń jest bardzo powszechną i skuteczną metodą, która pozwala psu zrozumieć czego od niego oczekujemy poprzez wytworzenie pozytywnych skojarzeń. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzić z ilością smakołyków i nie traktować ich jako zamiennika zdrowej, pełnowartościowej karmy podstawowej.

Jak wybrać najlepsze przysmaki dla psa?

Wybierając smaczki dla psiaka powinniśmy oczywiście kierować się ich jakością. Nie powinny one zawierać zbóż ani innych produktów szkodliwych dla zwierzęcia. Dobrym wyborem jest decydowanie się na kości lub kawałki suszonego mięsa - to przekąska uniwersalna, z której praktycznie każdy pies będzie miał radość. Co więcej, większe smaczki mięsne bez problemu podzielimy na małe kawałki, co ułatwi nam pracę z czworonogiem i naukę komend.

Drugim ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest wielkość. Jeżeli nasz pupil jest mały, nie wybierajmy dla niego ogromnej kości wołowej lub innego dużego przysmaku - psu będzie ciężko poradzić sobie z takim smakołykiem, przez co istnieje szansa, że większą jego część wyrzucimy do kosza. Smaczki dla naszego zwierzaka powinny być dopasowane do jego wielkości i potrzeb, podobnie jak karma sucha i mokra, z której przygotowujemy dla niego główne posiłki w ciągu dnia. Wiele pełnowartościowych smakołyków dla psa znajdziesz pod tym adresem URL.

Na co uważać przy korzystaniu z przysmaków dla czworonoga?

Nie ma nic złego w nagradzaniu zwierzaka za słuchanie się czy też sprawieniu mu niespodzianki od czasu do czasu. Przysmaki to ważny element diety psa i nie powinniśmy od nich stronić. Musimy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji - smakołyk to dla czworonoga dodatek do codziennej diety, w związku z czym nie może być równie lub bardziej kaloryczny od regularnych posiłków. Zbyt hojne obdarzanie psa dodatkowymi przekąskami może w długiej perspektywie doprowadzić do jego nadwagi lub otyłości, co jest stanem zagrożenia zdrowia, a czasem nawet życia zwierzęcia. Dlatego też zachowajmy umiar w tym, kiedy i w jakiej ilości włączamy smakołyki do psiej diety.

O czym pamiętać przy zakupach artykułów dla zwierzaków?

Wybierając artykuły dla naszego zwierzęcia powinniśmy kierować się taką samą zasadą, jak w przypadku własnych zakupów: najważniejsza jest jakość i skład produktów, które pojawią się w psiej misce. Nie warto oszczędzać ani na karmie, ani na przysmakach, ponieważ to, czego nie zapłacimy w ich cenie, prędzej czy później przyjdzie nam zostawić w gabinecie weterynarza. Z kolei zbilansowana i zdrowa dieta wzbogacona o pełnowartościowe przysmaki będzie jak najbardziej warunkiem długiego i szczęśliwego życia naszego pupila.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny