Zastanów się nad tym, ile pieniędzy chcesz wydać na prezent

W wielu przypadkach kluczowym kryterium wyboru jest budżet, jaki chcemy przeznaczyć na prezent. Jeżeli ma to być drobny, przyjacielski upominek, warto ograniczyć się do kwoty kilkudziesięciu złotych. W tej cenie możemy postawić na kosz dobrych słodyczy albo ciekawą książkę. Ciekawą, a zarazem wciąż atrakcyjną finansowo propozycją jest również płyta z muzyką ulubionego artysty. 

Książka, gra komputerowa, a może voucher?

Wybór odpowiedniego prezentu powinien być ściśle uzależniony od zainteresowań osoby, której wręczymy wspomniany upominek. Trudno opracować uniwersalne rozwiązanie, które zadowoli każdego obdarowanego. Wiele osób w poszukiwaniu prezentów wybiera się do galerii handlowych, bez konkretnego pomysłu, po prostu, liczą na to, że jakiś produkt wpadnie im w oko. 

W takiej sytuacji dobrym wyborem może być prezent na Mikołajki z księgarni (sprawdź: https://www.taniaksiazka.pl/t/najlepsze-prezenty-na-Mikolajki), w której znajdziemy szeroki wybór książek, albumów, czy atlasów. Z pewnością mogą być to doskonałe propozycje dla miłośników literatury, historii, albo podróży. Niekoniecznie sprawdzą się jednak w przypadku miłośników mocnych wrażeń. Dla takich osób lepszym wyborem będzie voucher, który uprawnia do skorzystania z atrakcji. A jakie atrakcje warto wziąć pod uwagę? Tutaj też wiele zależy od budżetu oraz fantazji obdarowanej osoby - możemy bowiem zakupić zarówno voucher na grę w kręgle, jak i przejażdżkę Monster Truckiem, a nawet skok ze spadochronem. 

Ciekawą opcją może być też wspólne spędzenie czasu

Ta pozycja jest adresowana w szczególności do osób, które poszukują prezentów dla członka rodziny, drugiej połówki, czy przyjaciela. Zamiast wręczać tradycyjny upominek, możecie wspólnie spędzić czas, idąc do kina, teatru, na kręgle, czy po prostu, do dobrej restauracji. Czasami wspólne wyjście może stanowić znacznie lepsze rozwiązanie. Pozwoli ocieplić relację, porozmawiać w spokojnej atmosferze, czy też aktywnie spędzić czas.

Jeżeli nie masz pomysłu, wybierz kartę upominkową

W sytuacji, gdy naprawdę nie masz żadnego pomysłu, jaki prezent ucieszy bliską Ci osobę, wciąż masz jedno dodatkowe wyjście. Kup kartę upominkową, która pozwoli obdarowanemu lub obdarowanej samodzielnie wybrać się na zakupy. Obecnie większość sklepów, zarówno odzieżowych, jak i elektronicznych, a nawet spożywczych, posiada w swojej ofercie karty podarunkowe, na których zakodowana jest określona kwota finansowa, dostępna do wykorzystania. Ten pomysł nie jest może idealny, jednak wciąż lepszy, niż rezygnacja z wręczenia prezentu!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny