Co powinna zawierać odpowiednia karma dla chomika?

Podstawę diety chomika stanowi białko roślinne zawarte w ziarnach zbóż oraz w nasionach. Zwierzęciu należy podawać również warzywa, zioła, liście oraz niewielkie ilości owoców. Niezwykle istotnym składnikiem diety chomika są również larwy owadów jak np. larwy mącznika. Stanowią one źródło białka zwierzęcego. Poszukując gotowego pokarmu dla zwierzęcia, szczególną uwagę należy zwrócić na jego skład. Powinien zawierać on około 12-18% białka, 5-7% włókna oraz 3-6% tłuszczu. To, na co warto zwrócić uwagę wybierając pożywienie dla chomika, to również pochodzenie poszczególnych składników. Karma dla chomika powinna w swoim składzie zawierać tłuszcze i białka roślinne oraz zwierzęce.

Jakie są rodzaje karm dla chomików?

Na rynku dostępne są karmy dla chomików w postaci granulatów oraz mieszanek wieloskładnikowych. Jeśli mowa o granulatach, to stanowią one doskonały wybór w celu zapewnienia zwierzęciu prawidłowo zbilansowanej diety. Wynika to z faktu, iż chomik nie może wybierać jedynie tych składników, które lubi najbardziej, a odrzucać te, za którymi nie przepada. Dzięki takiemu rozwiązaniu granulat dostarcza zwierzęciu wszelkie niezbędne dla jego zdrowia składniki odżywcze. W przypadku zaś mieszanek wieloskładnikowych, dają one możliwość wyjadania jedynie ulubionych składników oraz pozwalają na magazynowanie żywności, co niewątpliwie jest naturalnym zachowaniem zwierzęcia. Każda omawiana powyżej karma dla chomika ma swoje zalety, w związku z czym można wprowadzać ją do codziennego jadłospisu swojego pupila.

Jak wybrać odpowiednią karmę dla chomika?

Żeby wybrać odpowiednią karmę dla chomika należy szczególnie zwrócić uwagę na jej skład. Powinien on być czytelny i przejrzysty. Ważne, aby na opakowaniu były wymienione konkretne składniki, nie zaś kategorie produktów. Pełnoporcjowa karma, którą zdecydujemy się kupić dla naszego pupila, nie powinna zawierać sztucznych barwników ani konserwantów. Istotne są także cechy gatunkowe zwierzęcia. W tym wypadku najlepiej wybierać produkty, które powstały z myślą o konkretnych rasach.

Gdzie kupić dobrą karmę dla chomika?

Wysokiej jakości karmę dla chomika najlepiej pozyskiwać z zaufanego źródła. Godnym uwagi jest niewątpliwie sklep zoologiczny Kiwizoo.pl. Dostępny jest tam szeroki wybór pożywienia dla zwierząt oraz rozmaitych przysmaków. Oferta sklepu obfituje również w witaminy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu chomika. Ponadto, nie brakuje w niej innych akcesoriów, które ułatwią sprawowanie należytej opieki nad zwierzęciem. Warto zapoznać się z asortymentem sklepu dostępnym pod adresem kiwizoo.pl, gdyż niewątpliwie jest w czym wybierać.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej