Pieseł, czyli shiba inu w humorystycznym wydaniu. Poznaj jego fenomen
Shiba inu to dość charakterystyczna rasa psa, której wygląd został wykorzystany w humorystycznych, znanych na całym świecie memach. Dużą popularnością wśród internautów cieszy się pieseł, czyli podobizna shiba inu z humorystycznymi napisami. Poniżej podpowiemy jaka jest historia powstania pieseła, na czym polegają memy z shiba inu, a także wskażemy, o co chodzi z wykorzystaniem podobizny owej rasy.
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o shiba inu.
Shiba inu, czyli znany na całym świecie pieseł
Wygląd shiba inu
Przeglądając zdjęcia rasy, zauważymy wiele dość charakterystycznych cech wyglądu, które sprawiły, że shiba cieszy się rosnącą popularnością. Pierwszym znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne, rudawe umaszczenie oraz jasne znaczenia w obrębie pyska.
Zdjęcia shiba inu prezentują psa, który wydaje się uśmiechać. Być może to właśnie ta cecha wyglądu wywołuje śmieszność znanych memów. Shiba inu posiada też charakterystyczne, szpiczaste uszy oraz bystre oczy, które podkreślają przyjazny wygląd pupila.
Dość specyficzny wygląd shiba inu, czyli popularnego pieseła jest często wykorzystywany w różnego typu memach. Obecnie zdjęcia z przedstawicielem owej rasy wzbogaca się o różnorodne, często powodujące śmieszność, humorystyczne napisy. Memy z piesełem cieszą się popularnością na całym świecie, bywają bardzo ciekawe i zabawne. Ich popularność sprawiła, że są coraz częściej wykorzystywane w humorystycznych reklamach różnych produktów (choćby nawet kreatyny).
Memy z piesełem – o co chodzi?
Pierwsze memy z piesełem powstały w 2010 roku w Japonii. Ich twórczynią była 51 wówczas przedszkolanka Atsuko Sato. Kobieta przygarnęła bezdomnego psa rasy shiba inu i zajęła się fotografią jego min. Najlepsze zdjęcia zostały umieszczone na serwisie Reddit, a internauci wzbogacili je o humorystyczne napisy.
Podobizna shiba inu wzbogacona o śmieszne napisy szybko zyskała ogromną popularność. Zaczęła być wykorzystywana na różnych blogach, serwisach społecznościowych oraz stronach internetowych. Zdjęcia i dołączone do nich zabawne napisy stworzyły nieznane dotychczas memy, komentujące różne sytuacje życia codziennego, a także sytuacje ze świata polityki.
Pierwotne memy pieseła posiadały ciekawe napisy, które zawsze tworzone były czcionką Comic Sans. Śmieszność memów zauważono nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie. Ich duża popularność sprawiła, że zostały chętnie wykorzystywane przez piosenkarzy, blogerów czy znane z osoby znane ze świata internetu. Zdjęcia shiba inu pojawiają się także na polskich serwisach, które prezentują humorystyczne memy. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł z opisem usposobienia psa rasy shiba inu.
Na czym polega śmieszność pieseła?
Internauci bardzo chętnie oglądają zdjęcia małych kotków czy uroczych lub śmiesznych psów. Shiba inu idealnie wpisuje się w wiodące trendy, jest psem eleganckim i przyjaźnie wyglądającym. Memy z wykorzystaniem pieseła często okazują się zabawne oraz ciekawe.
Podobizna uśmiechającego się psa oraz zabawne napisy są też chętnie wykorzystywane w reklamach internetowych (np. w reklamie kreatyny). Memy pieseła komentują też sytuacje polityczne, humorystycznie przekazują śmieszność codziennych sytuacji życiowych czy stawiają psa w roli mało inteligentnego, śmiesznego obserwatora.
Co ciekawe, zabawne napisy w innych czcionkach niż comic sans są powszechnie uznawane za duży błąd. Memy pieseła na stałe zagościły na wielu znanych stronach internetowych, posiadają własne grupy odbiorców, a ich tworzenie wiąże się z koniecznością uwzględnienia kilku istotnych zasad. Pierwszą jest wspomniana wyżej czcionka, drugą zdjęcie pieseła shiba inu, a trzecią, pisanie niepoprawnym językiem. Memy celowo zawierają śmieszność w postaci udziwnień językowych, co jest charakterystyczną cechą pieseła. Humorystyczne zdjęcia i memy opatrzone w napisy z poprawnym tekstem są uznawane za błędne i mniej ciekawe.
Polecane karmy dla psa - super ceny!
Memy z piesełem podbiły internet
Na czym polega fenomen memów z piesełem?
Duża popularność memów z shiba inu bazuje na zachowaniu kontrastów. Podobizna wydającego się uśmiechać, radosnego psa często komentuje sytuacje, w które niedowierza. Memy bardzo często zawierają napisy typu „wow”, wyrażające niedowierzanie komentowaną sytuacją.
Kontrasty występują także w budowie całego zdjęcia. Podobizna pieseła często znajduje się w wąskim kadrze, a w tle mogą znajdować się przedmioty, które całkowicie nie pasują do kompozycji. Charakterystyczną cechą obrazków jest kontrastujące tło i wyraziste często dość jaskrawe napisy. Ich treść jest często przerywana przez słowo „wow”, dające wyraz zdziwienia pieseła.
Pieseł komentuje często absurdalne sytuacje, widziane z bardzo niecodziennej perspektywy. Atrakcyjny wygląd zadziwionego pyszczka shiba inu bardzo dobrze wpasowuje się w sens kontrastowych memów. Prawdopodobnie to właśnie zasady kontrastu i absurdu sprawiły, że pieseł zyskał tak dużą popularność na całym świecie. Aktualnie są to najlepiej rozpoznawalne mamy z użyciem podobizny zwierząt.
Klucz do sukcesu w prostocie
Jak widzimy, historia memów z piesełem nie jest zbyt skomplikowana. Wykorzystywany do memów shiba inu to pies o eleganckim wyglądzie, który przyciąga wzrok internauty. Fenomen popularności memów jest prawdopodobnie związany z ich prostotą. Śmieszne sytuacje i proste monologi pieseła trafiają do odbiorców w różnej grupie wiekowej.
Memy pieseła nie wymagają dużej umiejętności twórczej. W ostatnich latach powstają dzięki wielu nieznanym autorom. Przeważnie jest to młodzież, która posiada coraz większe umiejętności w tworzeniu prostych grafik. Memy pieseła zawierają komentarze codziennych, prostych sytuacji z kraju, świata czy własnego podwórka. Być może to właśnie ich prostota sprawiła, że zyskały popularność w różnych krajach.
Kluczem do sukcesu niektórych memów jest także wyobraźnia. Im bardziej niecodzienne i zabawne napisy, tym większe szanse tego, że memy z piesełem zostaną zauważone przez większą grupę internautów. Jak wiadomo, dzisiejszej młodzieży nie brakuje wyobraźni ani zapału, dzięki czemu niemal każdego dnia powstają nowe memy pieseła, które szybko zdobywają ogromną popularność na portalach społecznościowych.
Jaki jest prawdziwy shiba inu?
Jak łatwo się domyślić, rasa shiba inu pochodzi z Japonii, w której cieszy się dość dużą popularnością. Shiba to pies z rodziny szpiców i psów w typie pierwotnym. Zaskakuje swoim atrakcyjnym wyglądem, a także dość mocnym charakterem.
Wygląd shiba inu może sugerować, że jest to małe, potulne i głupiutkie zwierze. Nic bardziej mylnego. Eksterier rasy kontrastuje z zachowaniem równie dobrze, jak memy pieseła. W rzeczywistości shiba inu to pies o bardzo dużym ilorazie inteligencji. Większość pupili bardzo szybko się uczy oraz radośnie podejmuje nowych, atrakcyjnych wyzwań. Nie oznacza to oczywiście, że rasa jest łatwa w szkoleniu. Cechuje ją bowiem duży stopień niezależności oraz upartości. Shiba inu wykona komendę tylko wtedy, jeśli uzna to za stosowne, w przeciwnym wypadku może udawać, że wcale jej nie słyszała.
Trudności w szkoleniu rasy polegają także na tendencji do dominacji. Shiba inu posiadają dość trudny do okiełznania, niepasujący do wyglądu charakter. Dlatego nie są najlepszym wyborem dla osób niedoświadczonych, niemających wprawy w szkoleniu.
Omawiając charakter prawdziwego pieseła, warto także wspomnieć o kwestii aktywności fizycznej. Pies rasy shiba inu jest bardzo żywiołowy i określany przez niektórych jako wulkan energii. Jak każda inteligentna rasa, wymaga atrakcyjnych zabaw i ruchu na świeżym powietrzu. Nie wystarczy mu przestronne podwórko, na którym będzie pozostawiony sam sobie.
Jak widzimy, zarówno memy pieseła, jak i sam shiba inu zawierają w sobie wiele sprzeczności. Ten radośnie wyglądający pies może być wspaniałym towarzyszem dla całej rodziny, jednak wymaga odpowiedniego szkolenia oraz właściwej socjalizacji w wieku szczenięcym. Niepozorny, przyjazny wygląd kryje też w sobie silny instynkt łowiecki oraz tendencję do popadania w konflikty z psami tej samej płci. Dlatego szpic shiba inu jest powszechnie uznawany za trudnego w szkoleniu pieseła.