Obroże Foresto dla kota – rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie
Jak wiadomo, kot niekiedy miewa problemy podobne, jak u psa. Wspólnym kłopotem obu zwierzaków są czasem pchły czy kleszcze lub inne insekty, które potrafią zaatakować zarówno małego psa, jak i kota. Obroża Foresto dla kota może pomóc zwalczyć, a także zapobiegać tego typu owadom. Jakie są opinie i cena obroży marki Bayer? Gdzie można kupić ją najtaniej? Dowiedz się więcej!
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o akcesoriach dla kotów.
Z tego artykułu dowiesz się:
Obroża Foresto dla kota – dlaczego warto ją kupić?
Obroża Foresto Bayer – przeciwpchelna i przeciw kleszczom
Przede wszystkim, obroża Foresto dla kota pozwala zwalczać mu pchły i kleszcze prze okres czasu ok. 8 miesięcy. Obróżka ma za zadanie je odstraszać i zabijać, zanim dojdzie do ugryzienia. Nie kupisz jej bardzo tanio, bo skuteczność obroży jest naprawdę wysoka. Obrożę Foresto podzielić można na dwa rodzaje:
- Dla małych psów i kotów – poniżej 8 kg (cena 89 zł)
- Dla psów powyżej 8kg (cena 109 zł)
Oczywiście, my skupimy się na obrożach dla kotów i ewentualnie małych psów. Są one wodoodporne i bezzapachowe, wykonane z polimerowego materiału. To właśnie z niego uwalniają się substancje czynne, odganiające kleszcze i pchły: flumetryna oraz imidakloprid. Wchodzą one w skórę i sierść kotów czy też małego psa. Substancje te zaczynają działaś od momentu kontaktu ze skórą i sierścią, więc pasożyt nie zdąży nawet ugryźć kota, a… już zginie. Z całą pewnością wniesie to bezpieczeństwo, ale też sporo komfortu w życie czworonoga. Nie będziesz musiał się stresować, że np. kleszcz przeniesie na kota jakąś chorobę.
Pamiętaj, że obroża będzie uwalniać kolejne dawki aktywnych substancji przez ok. 8 miesięcy. Przez ten czas, codziennie chronić będzie pupila przed pasożytami. Po tym czasie, wypada jednak wymienić obrożę na nową. Nie zapominaj o tym, że jest to element ważniejszy, niż tunel dla kota czy strzyżenie psa. Obroża ochrania zdrowie zwierzęcia, więc jest podstawą – tym bardziej, gdy często zabierasz pupila w teren lub pozwalasz mu na samodzielne eksplorowanie okolicy.
W jaki sposób założyć kotu obróżkę?
Chyba żaden kot nie lubi zakładania obroży, a przynajmniej na to wskazują opinie właścicieli czworonogów. Warto więc posłużyć się poniższymi wskazówkami, by ułatwić proces zakładania obroży na szyję kota.
- Przed zastosowaniem, wyjmij obrożę Foresto z torebki ochronnej. Dobrze ją obejrzyj, żeby nie został żaden plastikowy element łączenia.
- Załóż obrożę kotu, dostosowując jej długość i zbyt mocno nie zaciskając. Musisz mieć możliwość włożenia między szyję kota a obrożę dwóch palców.
- Wolną końcówką przeciągnij przez szlufkę. Przytnij niepotrzebny odcinek.
- Pamiętaj, by od czasu do czasu sprawdzić dopasowanie obroży – zwłaszcza, gdy kot rośnie. Będzie trzeba ją zmieniać wraz ze zmieniającym się obwodem szyi zwierzaka.
Polecane drapaki dla kotów - Sprawdź je!
U kotów stosować należy obrożę o długości 38 cm (dla kotów i psów poniżej 8 kg). U dużych z kolei może być to 70 cm – choć z reguły koty nie potrzebują aż tak dużej obroży i większości ras w zupełności wystarczy obróżka dla małych psów i kotów. Tak, jak już wspominaliśmy, obroża Foresto dla kota to jednostajna cena. Tanio czy też najtaniej możesz ją kupić wyłącznie podczas promocji. Warto śledzić więc je regularnie bezpośrednio u producenta lub w sklepach zoologicznych, które prowadzą sprzedaż tych obróżek. Sprawdź także ten artykuł z porównaniem obroży i szelek dla kota.
Obroża Bayer Foresto dla kota – co warto o niej wiedzieć?
Co powinieneś wiedzieć o obroży Foresto dla kota?
Obroża dla kota jest tak samo ważna, jak strzyżenie psa na wystawę lub rekreacyjno-wypoczynkowy tunel dla kota. A może nawet ważniejsza, bo przecież obroża jest przeciw kleszczom oraz innym owadom, które zaatakować mogą kota np. podczas spaceru. Przeciwpchelna obróżka będzie pełnić funkcję ochronną przed insektami, dokładnie przez okres 8 miesięcy. Nie będziesz musiał więc podawać kotu np. środków przeciw tym insektom. Substancje aktywne, które mają za zadanie zwalczyć kleszcze, rozchodzą się w lipidowej warstwie sierści kota, chroniąc go przed insektami. I tak:
- flumetryna – odstrasza oraz zabija kleszcze
- imidakloprid – zabija dorosłe pchły, a także ich larwy
Czasami oczywiście może się zdarzyć, że kleszcz np. wczepi się w sierść kota, gdy będzie blisko. Substancje działają kontaktowo, więc insekt musi znaleźć się w futrze kota, by później uciekł albo został zabity. Jeśli kleszczy będzie w danym miejscu dużo, większość i tak zginie dzięki obroży. Jednak jakiemuś zawsze może się udać, że się wczepi w skórę. Jest to oczywiście rzadka przypadłość i praktycznie w ogóle się nie zdarza. No chyba, że minie termin przydatności obroży – a więc również jej działania.
Nie martw się, gdy kot nadgryzie obrożę. Substancje aktywne znajdują się w środku, a nie na zewnątrz obroży. Nie powinieneś jednak pozwalać kotu na gryzienie obroży. Gdy ją bowiem zje, może wystąpić biegunka albo wymioty u kota. Wówczas konieczna będzie wizyta u weterynarza.
Ciekawostki na temat obroży Foresto dla kota
Jeżeli chcesz wymienić kotu obrożę nie ma problemu, by zrobić to zaraz po zdjęciu starej. W momencie, gdy obroża Foresto dla kota się pobrudzi, będzie w dalszym ciągu działać – jednak wyłącznie, gdy ubrudzona będzie zewnętrzna część obroży. W przypadku pobrudzenia jej od środka, trzeba przetrzeć obrożę wilgotną ścierką, by nie osłabić działania obroży przed brud. Pamiętaj, że obroża jest wodoodporna i nie musisz jej zdejmować, gdy np. chcesz wykąpać swojego kota. Unikaj jednak moczenia obroży długo w wodzie czy szamponie – wpłynąć to może na skrócenie czasu jej działania.
Jeżeli kot przypadkowo zahaczy się obrożą podczas spaceru, uruchomi się mechanizm uwalniający czworonoga. Działa na zasadzie zapadki – czyli obroża się luzuje, a kot będzie mógł uwolnić się z niej. Możesz stosować tę obróżkę razem ze zwykłą, którą nosi kot. Skuteczność Foresto dla kota nie zmniejszy się, o ile cały czas będzie noszona w sierści. Pamiętaj jednak, by wymieniać obróżkę po upływie zalecanego czasu 8 miesięcy – inaczej, będzie ona zupełnie nieskuteczna.