Gryzaki, treserki i inne przysmaki dla naszych pupili urozmaicają czas czworonogów, służą też jako nagroda po treningu. Dzięki właściwemu składowi i proporcjom wartości odżywczych mogą one stać się cennym źródłem witamin i wszelkich zbawiennych dla zwierzęcia mikro i makroelementów. Przy ich wyborze należy jednak kierować się zdrowym rozsądkiem – stąd warto wiedzieć, czy nasz pupil nie cierpi na alergię względem któregoś ze składników.

Gryzaki i przysmaki od BULT – ulubione przysmaki czworonogów

Gryzaki, treserki, przysmaki i kości dla naszych czworonogów mogą przybierać najróżniejsze postaci. Często spotykamy wśród nich kopyta wołowe, kości dzika, jelenia, kurze łapki, kości wołowe, ogony wołowe, płuca, racice, rogi, żwacze, wątroby czy nawet skórę – gama produktów jest niezwykle szeroka. Gryzaki powinny być przy tym bogate w proteiny zwierzęce oraz spreparowane w sposób, który nie spowoduje utraty cennych wartości odżywczych. Dzięki temu, poza wsparciem w utrzymaniu naszego pupila w dobrej formie, zapewnią mu one radość z małej przekąski, za którą szczęśliwy zwierzak zapewne nie omieszka podziękować swojemu opiekunowi.

Naturalne gryzaki dla psów od BULT - wzmocnienie diety Twojego pupila
Naturalne gryzaki dla psów od BULT - wzmocnienie diety Twojego pupila

Co gryzaki, kości i inne przysmaki dają czworonogom?

Gryzaki, kości i inne przysmaki pozwalają naszym czworonogom pozostać w dobrej formie. Warto podkreślić, że w żadnym stopniu nie są one jednak w stanie zastąpić właściwie rozpisanej i zbilansowanej diety. Mogą natomiast stanowić jej idealne uzupełnienie.

Warto pamiętać, aby przy ich wyborze zapoznać się informacją od producenta. Istotnym elementem, na który każdy opiekun zwierzęcia powinien zwrócić uwagę jest brak dodatków aromatyzujących, koloryzujących czy konserwantów w przysmaku, który chcemy podarować naszemu pupilowi.

Powinniśmy wybierać te gryzaki, które cechują się stosunkowo niską zawartością tłuszczu, znaczącą zawartością włókien, a więc są zdrowe i łatwo przyswajalne. Tak dobrane produkty pomogą także chronić zęby i dziąsła naszego czworonoga. Cenną informacją jest wiedza na temat procesu powstawania gryzaków. Otóż należy nabywać te z nich, które podlegają wyłącznie procesom suszenia – nie wędzenia. Wówczas z pewnością unikniemy przysmaków zawierających popioły i pozbawionych cennych witamin czy białka.

Właściwie dobrane kości i gryzaki zaspokoją nie tylko potrzebę żucia odczuwaną przez nasze zwierzaki, ale okażą się nieocenione w długim procesie wychowania naszych pupili. Dlatego w https://www.bult.pl kładzie się nacisk na zatrzymanie jak największej ilości mikroelementów wewnątrz przysmaków

Gryzaki i kości, a alergia – co należy wiedzieć?

Zwierzętom, które wykazują objawy alergii pokarmowych, dedykowane są produkty powstałe ze specjalnie wyselekcjonowanych składników. Powinny one być hipoalergiczne i zawierać hydrolizowane białka. Zwierzaki z alergiami bądź wrażliwym układem pokarmowym na pewno ucieszą się z pysznych suszonych filetów indyczych, koniny, czy sarniej skórki. Zawarte w tych pokarmach hydrolizaty białka oraz ryż niwelują także ryzyko wystąpienia nietolerancji pokarmowej.

Zobacz ofertę bezpiecznych i naturalnych gryzaków i przysmaków dla psów od BULT - dbamy o Twojego pupila!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny