Zbilansowany skład i niska zawartość węglowodanów

Podczas wyboru karmy dla sterylizowanego kota zwróć uwagę na jej skład. Dokładnie zapoznaj się ze składnikami odżywczymi podanymi przez producenta. Postaw na karmę z odpowiednią ilością tłuszczu, białka, minerałów i witamin. Najważniejsza jest oczywiście zawartość białka, którego powinno być najwięcej w karmie. Jest ono szczególnie ważne dla utrzymania masy mięśniowej kota. Z kolei tłuszcze dostarczają mu odpowiedniej ilości energii. Po sterylizacji zapotrzebowanie na kalorie się zmniejsza, co może wymagać również dopasowania ilości spożywanego przez kota jedzenia.

Większość sterylizowanych kotów ma tendencję do przybierania na wadze. Właśnie dlatego szukaj karmy z myślą o tym, aby pomóc pupilowi utrzymywać prawidłową masę ciała. Najlepiej szukać produktów oznaczonych jako „dla kotów sterylizowanych”. Znajdują się w nich składniki wspierające utrzymywanie kondycji i odpowiedniej, zdrowej wagi czworonoga. Wśród nich pojawia się wspomagająca redukcję zbędnych kilogramów L-karnityna czy białko o obniżonej zawartości tłuszczu.

Pamiętaj o tym, że koty są typowymi mięsożercami. Nie dla nich dieta obfita w węglowodany. Kocia karma powinna zawierać jak najwięcej wysokiej jakości białka i jak najmniej węglowodanów.  Staraj się wybierać produkty bezzbożowe, które nie mają wypełniaczy węglowodanowych. Dzięki temu zadbasz o zdrowie i dobre samopoczucie swojego kota.

Jaką karmę warto podawać sterylizowanemu kotu?

Sterylizowane koty często borykają się z problemami układu moczowego, na które stają się podatniejsze po zabiegu. W takim przypadku warto szukać karm z wartościowymi dodatkami funkcyjnymi, np. rokitnikiem, wspomagającym zdrowie nerek i układu moczowego. Dzięki nim pomożesz zmniejszyć ryzyko tworzenia się kamieni. Wśród polecanych karm dla sterylizowanych kotów wyróżnia się linii karm Brit Care Cat Sterilized. Nie dość, że każda z nich wspiera drogi moczowe i odporność, to w dodatku wpływa na kontrolę wagi kotów po sterylizacji. Zwróć uwagę na cztery rodzaje tych karm i dopasuj wybraną do wymagań, potrzeb i preferencji swojego pupila.

  • Sterilized Urinary Health – karma przeznaczona dla dorosłych sterylizowanych kotów, której zadaniem jest wspieranie dróg moczowych i zdrowia nerek. Znajdują się w niej naturalne przeciwutleniacze, a także witamina E pomagająca chronić koci organizm przed wolnymi rodnikami. Karma na bazie świeżego kurczaka ma niską zawartość magnezu i L-metioniny, dzięki czemu pomoże utrzymać optymalne pH moczu na poziomie 6,0-6,5. W dodatku zawiera naturalny antybiotyk – nasturcję, która zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych i ma działanie antybakteryjne.
  • Sterilized Weight Control – karma dla dorosłych, sterylizowanych kotów. Znajduje się w niej duża ilość błonnika i białka o obniżonej zawartości tłuszczu. Karma za zadanie pomóc w utrzymywaniu odpowiedniej masy ciała, wesprzeć zdrowy przewód pokarmowy u kota oraz wspomóc pracę nerek i dróg moczowych. Produkt zawiera bogate we flawonoidy zioła i owoce, które mają zapewnić dłuższe życie i piękny wygląd czworonogów. Karma zrobiona jest na bazie świeżej kaczki – wysokostrawnego i dietetycznego mięsa, które obniża poziom cholesterolu w organizmie. Niska zawartość magnezu i L-metioniny pomaga utrzymać optymalne pH moczu na poziomie 6,0-6,5. W tej karmie również jest nasturcja, która działa zapobiegawczo w tworzeniu się kamieni moczowych u sterylizowanych kotów.
  • Sterilized Sensitive – karma przeznaczona dla sterylizowanych, dorosłych kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym. Ma za zadanie wspierać zdrowie ich dróg moczowych i prawidłową pracę nerek. Produkt zawiera witaminę E i przeciwutleniacze chroniące przed wolnymi rodnikami. Karma zrobiona jest na bazie świeżego mięsa z królika, które jest dietetyczne i ma niską zawartość cholesterolu. Poza tym produkt wspomaga zdrowie serca i układu krążenia, a także wspiera optymalną kondycję fizyczną. Karma ma niską zawartość magnezu i L-metioniny, dzięki czemu pomoże utrzymać optymalne pH moczu na poziomie 6,0-6,5. W niej także mamy nasturcję działającą przeciw tworzeniu się kamieni moczowych. Nasturcja wykazuje też silne działanie antyseptyczne i antybakteryjne.
  • Sterilized Immunity Support – karma przeznaczona dla dorosłych, sterylizowanych kotów. Karma zwiera wysokiej jakości wieprzowinę, mięso będące źródłem białka szczególnie polecanym kotom o wrażliwym przewodzie pokarmowym. Formuła jest lekkostrawna, polecana zwierzętom z alergiami na inne rodzaje białek pochodzenia zwierzęcego. Zawiera dodatek rokitnika zwyczajnego i mniszka lekarskiego dla wsparcia prawidłowej pracy nerek i zdrowia dróg moczowych.

O czym jeszcze pamiętać, kupując karmę dla kota po sterylizacji?

Koty po sterylizacji wymagają odpowiednio dobranej diety, która będzie dostosowana do ich potrzeb. Możesz wybrać zarówno karmę suchą, jak i mokrą, ważne, aby pilnować ich składu, odpowiedniego dawkowania i składników. Bez względu na to, którą karmę zdecydujesz się kupić swojemu kotu, zawsze polecamy konsultację z weterynarzem. To bardzo ważny krok przed wprowadzeniem nowej diety dla czworonoga. Każdy kot jest inny – ma zróżnicowane preferencje smakowe, a także potrzeby żywieniowe i zdrowotne. Weterynarz pomoże ci wybrać odpowiednią karmę dla twojego kota. Przy okazji dostosuje też ilość posiłków do wymagań i potrzeb sterylizowanego zwierzaka.

ikona podziel się Przekaż dalej