Jaką rolę odgrywają drapaki dla kotów?

Każdy kot ma instynkt łowcy. Nawet jeżeli nigdy nie musiał polować i organizować sobie jedzenia, ten zmysł ma po prostu w swoich genach. Właśnie dlatego ważne jest zapewnienie niewychodzącemu na zewnątrz pupilowi odpowiednich akcesoriów, które pomogą mu wyładować drzemiącą w nim energię. Kluczowe w tym zakresie są zabawki, które będzie mógł gonić po całym domu. Świetnie w tym zakresie sprawdzają się chociażby kolorowe wędki z piórkami oraz drobne pluszaki – myszki, rybki, ptaszki. Jednocześnie należy postawić na solidne drapaki dla kotów. Nie bez przyczyny mówimy o liczbie mnogiej, ponieważ warto zadbać o kilka miejsc do ostrzenia kocich pazurków. Dzięki takim akcesoriom kot nie będzie wyżywał się na meblach, powodując liczne zniszczenia.

Jakie są modele drapaków?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje drapaków. Istnieją na przykład specjalne nakładki na kanapę lub krzesło, które po prostu dopina się do mebli. Można też kupić tradycyjne, stojące drapaki stanowiące odrębny mebel. Drapaki dla kotów, takie jak np. https://www.aosom.pl/category/drapaki-dla-kotow~99/ mogą nadto przybrać formę leżącą (poziomą) lub stojącą (pionową). Istnieją nadto małe drapaki, niezajmujące zbyt wiele miejsca, ale również te naprawdę duże. Osoby mające większą powierzchnię do dyspozycji często sięgają po rozbudowane warianty z dodatkowymi poziomami, platformami, skrytkami oraz wiszącymi zabawkami. One zapewniają kotom wiele radości i niekończącą się zabawę, a nawet mogą być dobrym miejscem do spania.

Jak wybrać najlepszy drapak?

Wybierając drapak dla kota należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by był bezpieczny dla naszego pupila. Musi posiadać solidną konstrukcję, która nagle nie runie pod wpływem pociągnięcia lub szalonego biegu. Drapaki dla kotów powinny zostać skonstruowane z właściwych materiałów. Jeżeli mowa o wysokich drapakach, warto się nadto upewnić czy posiada on dodatkowe mocowanie by przytwierdzić je do ściany lub do podłogi. Czasem może się to przydać. Poza tym drapak dla kota musi zostać dobrany do wielkości naszego pupila. Zupełnie innego sprzętu potrzebuje maine coon, a innego mały kociak. A gdzie kupić najlepszy produkt? Warto stawiać na sprawdzone sklepy, posiadające szeroką ofertę tego typu akcesoriów.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny